Počelo snimanje dokumentarno-igranog filma 'Alka'

Na tvrđavi u Kninu počelo je, 29. travnja 2015., snimanje dokumentarno-igranog filma Alka.
U filmu sudjeluje više od 120 statista, kaskaderi pa čak i alkarski konji, a umjesto profesionalnih glumaca uloge su povjerene članovima Viteškog društva i narodu Sinjske krajine.
Impersivni set pripremilo je 68 članova filmske ekipe, a nakon 4 dana u Kninu snimanje će se preseliti u Sinj i okolicu.
Film se snima u povodu 300. obljetnice Sinjske Alke, a premijerno će biti prikazan na HRT-u 8. kolovoza 2015. Izvor: HRT

• Ponedjeljak, 11. lipnja 2018.
      • 19 sati - Devetnica sv. Anti, zaštitniku grada i župe u Gospinoj crkvi. Predovidi fra Ivan Maletić
    • Utorak, 12. lipnja 2018.
    • Srijeda, 13. lipnja 2018. - SV. ANTE
      • 6, 7 i 8 sati – svete mise u crkvi sv. Ante
      • 9,30 sati – PROCESIJA OD CRKVE SV. ANTE DO CRKVE GOSPE VELIKOGA HRVATSKOG KRSNOG ZAVJETA
      Misa koju predvodi mons. Tomislav Rogić, šibenski biskup je nakon procesije u Gospinoj crkvi
      • 19 sati – Blagoslov djece u Gospinoj crkvi

• Ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa
      • Od nedjelje, 17. lipnja počinje ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa:
      - 8 sati u crkvi Sv. Ante
      - 9:30 i 19 sati u Gospinoj crkvi
    • Obavijest za krizmanike
      • Od četvrtka, 14. lipnja 2018. mogu se preuzeti DVD-i i slike sa krizme u Foto studiju P2.