Počelo snimanje dokumentarno-igranog filma 'Alka'

Na tvrđavi u Kninu počelo je, 29. travnja 2015., snimanje dokumentarno-igranog filma Alka.
U filmu sudjeluje više od 120 statista, kaskaderi pa čak i alkarski konji, a umjesto profesionalnih glumaca uloge su povjerene članovima Viteškog društva i narodu Sinjske krajine.
Impersivni set pripremilo je 68 članova filmske ekipe, a nakon 4 dana u Kninu snimanje će se preseliti u Sinj i okolicu.
Film se snima u povodu 300. obljetnice Sinjske Alke, a premijerno će biti prikazan na HRT-u 8. kolovoza 2015. Izvor: HRT

• Blagoslov obitelji

• Pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu.
    Ulice i brojevi za blagoslov bit će objavljivani na župnoj internet-stranici, Radiju Knin u 8.45 sati i misama zornicama za taj dan.
    Prosinac 2017.
    Ut
    Sr
    Če
    Pe
    Su

• Nedjelja, 17. prosinca 2017.
      • 20 h - Susret glumaca Muke biti će u samostanskoj dvorani
    • Ponedjeljak, 18. prosinca 2017.
      • 6 h - U našu župu stiže Betlehemsko svijetlo mira i nade, svečano ćemo ga dočekati ujutro na misi zornici.
      • 10 - 12 h - Božićna ispovijed u Gospinoj crkvi
      • 16 - 18 h - Božićna ispovijed u Gospinoj crkvi
      Na raspolaganju će biti više svećenika
    • Utorak, 19. prosinca 2017.
      • 10 - 12 h - Božićna ispovijed u Gospinoj crkvi
      • 16 - 18 h - Božićna ispovijed u Gospinoj crkvi
      Na raspolaganju će biti više svećenika
    • Srijeda, 20. i četvrtak, 21. prosinca 2017.
      • Svećenici će u susret Božiću pohoditi bolesne, stare i nemoćne u našoj župi. Molimo sve obitelji koje imaju bolesne,stare i nemoćne da nam se jave u župni ured ili svećeniku poslije svete mise
    • Subota, 23. prosinca 2017.
      • 17 h - Duhovna obnova pod nazivom Gospodine umnoži nam vjeru u Gospinoj crkvi.
      • 18 h - Paljenje četvrte adventske svijeće, sveta misa
      • O svemu možete više vidjeti na plakatima na ulazu u crkvu ili OVDJE
    • Nedjelja, 24. prosinca 2017. - Badnja večer
      • 24 h - Misa polnoćka u Gospinoj crkvi.
      • Neće biti mise u 18 sati

• Devetnica Božiću
      • 18 h - Devetnica Božiću je na misi u Gopinoj crkvi.
    • Mise zornice
      • 6 h - Mise zornice su u Gospinoj crkvi.
    • Advent u Gospino crkvi
      • Nastavlja se bogati duhovni program u adventu koji se održava u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu možete više vidjeti na plakatima na ulazu u crkvu ili OVDJE
      • Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.
    • Katolički kalendar 2018.
      • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2018. godinu