Borbena maturalna: Članovi kninskog SDP-a javno izrugivali kršćanstvo

Već smo izvještavali o buri koja se podigla uoči proslave maturalne večeri učenika iz dviju kninskih škola. Naime, lokalni SDP-ovci – protiv volje maturalnog Odbora, apsolutne većine učenika i njihovih roditelja – pokrenuli su diverzantsku akciju koja je za cilj imala sprječavanje svećenika da predvodi molitvu na početku maturalne večeri. Na čelo diverzije postavile su se dvije učiteljice, članica i simpatizerka SDP-a: Olgica Vrdoljak i Nada Jakovčević. Spomenutom dvojcu potpora i ideološki vođa bio je Mirko Antunović, predsjednik lokalnog SDP-a i ujedno ravnatelj jedne od škola čiji su maturanti slavili. Zloupotrebom svojeg utjecaja, nastojali su izigrati Ustav RH i Zakon o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi; o čemu smo već pisali. (poveznica)
Kada već nisu uspjeli u perfidnoj nakani da skinu molitvu s programa i apsolutnoj većini ukradu blagoslov, odlučili su se za akciju na samu večer maturalne zabave u petak, 15. svibnja. Situacija tragi-komično podsjeća na “Borbenu polnoćku” iz Našeg malog mista: dok se sav narod radovao Božiću i okupljao na misu, Brico Dubrovčanin, Postolar Fločun i Roko Prč – ljevičari i oportunisti – kovali su planove kako ugušiti religiju i zaustaviti svećenika ili, kako ga Brico naziva, “kučkina sina i razbojnika crnomantijaškog”.

Kninski Brico, Postolar i Roko Prč bili su ustrajni u svojoj nakani do samoga kraja. Nakon izvedbe Himne RH – čije su izbacivanje iz programa pokušali inicirati u tijeku samih priprema – lukavo su pokušali zaobići svećenika, mijenjajući program ad hoc i hineći kao da se ništa neubičajeno ne događa. Kada je on ipak odlučio postupiti prema usvojenom programu i pomoliti se, nije mu pružena mogućnost da to učini preko mikrofona. Kao i ono kad su sinjski komunisti u kolovozu 1965. kardinalu Šeperu uoči propovijedi isključili struju pred 50 tisuća vjernika.
Kako im i ta smicalica nije pošla za rukom, odlučili su se za očajnički potez – za vrijeme molitve ostali su sjediti. Pred punom salom učenika i učitelja koji su se držali dostojanstveno i pobožno molili, spomenuti trojac (i učiteljica Zvjezdana Pavlagić) odlučio je na krajnje nekulturan – i za kršćanstvo uvredljiv – način posvjedočiti vlastiti intelektualno-društveni doseg. Legitimo je prosvjedovati, no sve ima svoju mjeru i način. Ovi prosvjetni djelatnici još su jednom dokazali da ne poštuju religiozne osjećaje apsolutne većine svojih učenika te se s pravom možemo upitati koliko su dorasli poslanju odgoja pojedinaca za zrelo društvo. Vlastito dostojanstvo nerazborito narušavaju nakaradnim političkim interesima. To prepoznaje i biračko tijelo Grada Knina, u kojem SDP ima neznatnu ulogu. Sitnim igrama i igricama dugoročno nanose štetu sebi i vlastitoj partiji, pa bi bilo logično na čelo mjesnih ogranaka postavljati mnogo razboritije i zrelije osobe. No, možda si SDP može dopustiti luksuz u Kninu.
Hrvatska se 1990. god. oslobodila okova komunizma, koji je u svećenstvu gledao “kvalificiranog neprijatelja”. I nakon 25 god. svjedočimo da se komunističko naslijeđe i dalje kao avet nadvija nad Hrvatskom, priječeći zrakama demokracije da prodru u sve sustave suvremene države, osobito u javne obrazovne ustanove. Najnoviji slučaj iz Knina svjedoči da su danas predvodnici nove doktrine komunizma mahom članovi SDP-a, koji se zapravo vješto i lukavo skrivaju iza plemenitih tekovina socijal-demokracije; provodeći politiku gušenja religije i “progona” svećenika, posebno rimo-katoličkih.

Preuzeto: www.mir.hr

brojac poseta

• Utorak, 31. srpnja 2018.
      • Marijanski zavjet za Domovinu u našu Župu doći će 31. srpnja u popodnevnim satima. Sutra ujutro, 1. kolovoza kreće prema Drnišu. Tko želi može se pridružiti hodočašću.
      Polazak je ispred Gospine crkve. Molimo obitelji koje su voljne primiti hodočasnike da se jave u Župni ured ili svećeniku poslije mise.

• Subota, 4. kolovoza 2018. -
      • 19 sati – svečana proslava Dana posvete crkve Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavejta
    • Nedjelja, 5. kolvoza 2018.
      • U Kninu će se održati središnja proslava Dana pobjede i domovinske zahvalnosti, Dana hrvatskih branitelja te 23. obljetnica vojno-redarstvene operacije „Oluja“.
      Vojni ordinarijat u Republici Hrvatskoj istoga dana proslavit će i blagdan svoje nebeske zaštitnice Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta.
      • 11,30 sati - svečana koncelebrirana sveta misu za Domovinu, u Gospinoj crkvi, predvodi šibenski biskup msgr. Tomislav Rogić u zajedništvu s vojnim ordinarijem u RH msgr. Jurom Bogdanom koji će održati homiliju.
      Na kraju mise blagoslovit ćemo privjeske za aute na čast sv. Kristofora, a priloge ćemo skupljati za misje

• Devetnica za hrvatski narod i za Domovinu Hrvatsku
      •Devetnica za hrvatski narod i za Domovinu Hrvatsku započela je 27. srpnja i traje do Dana posvete Gospine crkve 4. kolovoza i Dana Domovinske zahvalnosti 5. kolovoza 2018. godine.
    • Festival duhovne glazbe "Salve Regina"
      •Treći festival duhovne glazbe u Kninu „Salve Regina“ bio je u subotu 28. srpnja 2017. u 20.30 sat ispred Gospinee crkve. Hvala svima koji su na bilo koji način pomogli da se koncert izvede.
    • Ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa
      • Od nedjelje, 17. lipnja počinje ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa:
      - 8 sati u crkvi Sv. Ante
      - 9:30 i 19 sati u Gospinoj crkvi