Franjevački svjetovni red (OFS) - Knin

Franjevački svjetovni red ustanovljen je po nadahnuću i djelovanju sv. Franje Asiškoga. Propovijedanje sv. Franje Asiškog, njegov živi primjer kao i primjer njegovih prvih učenika, privuklo je veliku pažnju ljudi tako da su se mnogi oženjeni i udati željeli pridružiti velikom franjevačkom pokretu. Tako je i danas.

Skupina mladih ljudi, na poticaj tadašnjeg kninskog gvardijana i župnika fra Petra Klarića, okupila se 9. veljače 2012. godine i odlučila obnoviti Franjevački svjetovni red (OFS) u Kninu. Od tada se trećoredci koji imaju privremene zavjete sastaju jednom tjedno, osim tijekom ljeta. Na susretima se obrađuju sljedeće teme: franjevaštvo, Drugi vatikanski sabor (1962.-65.), aktualne crkvene i svjetovne teme. Osim toga, naglasak je i na molitvi: krunica, klanjanje, časoslov, duhovne vježbe... Također, Franjevački svjetovni red je sudjelovao u skupljanju potpisa za raspisivanje referenduma (inicijativa „U ime obitelji“), dvije humanitarne akcije, područni kapitul u Zadru, kao i na Drugom nacionalnom kongresu OFS-a i Frame na Trsatu. Privremeno zavjetovane braće i sestara ima devet. Ovim putem pozivamo sve ljude dobre volje da nam se pridruže.

Na blagdan sv. Petra i Pavla (29. lipnja 2013.) prve privremene zavjete dala su sljedeća braća i sestre:
1. Barišić, Dražen
2. Batarilo, Bibijana
3. Božić, Leon
4. Miličević, Dragan
5. Perić, Anamari
6. Preden, Mario
7. Šarić, Bernard
8. Velić, Sandra
9. Zadro, Suzana

• Blagoslov obitelji

• Pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu.
    Ulice i brojevi za blagoslov bit će objavljivani na župnoj internet-stranici, Radiju Knin u 8.45 sati i misama zornicama za taj dan.
    Prosinac 2017.
    Ut
    Sr
    Če
    Pe
    Su

• Nedjelja, 10. prosinca 2017.
      • 20 h - Susret glumaca Muke biti će u samostanskoj dvorani
    • Petak, 15. prosinca 2017.
      • 18 h - započinje devetnica Božiću u Gospinoj crkvi
    • Subota, 16. prosinca 2017.
      • 18 h - Paljenje treće adventske svijeće, sveta misa, nakon svete mise biti će koncert duhovne glazbe.

• Pohod bolesnika
      • Svećenici će u susret Božiću pohoditi bolesne, stare i nemoćne u našoj župi. Molimo sve obitelji koje imaju bolesne,stare i nemoćne da nam se jave u župni ured ili svećeniku poslije svete mise.
    • Mise zornice
      • 6 h - Mise zornice su u Gospinoj crkvi od ponedjeljka 4. prosinca.
    • Advent u Gospino crkvi
      • Nastavlja se bogati duhovni program u adventu koji se održava u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu možete više vidjeti na plakatima na ulazu u crkvu ili OVDJE
      • Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.
    • Katolički kalendar 2018.
      • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2018. godinu