Franjevački svjetovni red (OFS) - Knin

Franjevački svjetovni red ustanovljen je po nadahnuću i djelovanju sv. Franje Asiškoga. Propovijedanje sv. Franje Asiškog, njegov živi primjer kao i primjer njegovih prvih učenika, privuklo je veliku pažnju ljudi tako da su se mnogi oženjeni i udati željeli pridružiti velikom franjevačkom pokretu. Tako je i danas.

Skupina mladih ljudi, na poticaj tadašnjeg kninskog gvardijana i župnika fra Petra Klarića, okupila se 9. veljače 2012. godine i odlučila obnoviti Franjevački svjetovni red (OFS) u Kninu. Od tada se trećoredci koji imaju privremene zavjete sastaju jednom tjedno, osim tijekom ljeta. Na susretima se obrađuju sljedeće teme: franjevaštvo, Drugi vatikanski sabor (1962.-65.), aktualne crkvene i svjetovne teme. Osim toga, naglasak je i na molitvi: krunica, klanjanje, časoslov, duhovne vježbe... Također, Franjevački svjetovni red je sudjelovao u skupljanju potpisa za raspisivanje referenduma (inicijativa „U ime obitelji“), dvije humanitarne akcije, područni kapitul u Zadru, kao i na Drugom nacionalnom kongresu OFS-a i Frame na Trsatu. Privremeno zavjetovane braće i sestara ima devet. Ovim putem pozivamo sve ljude dobre volje da nam se pridruže.

Na blagdan sv. Petra i Pavla (29. lipnja 2013.) prve privremene zavjete dala su sljedeća braća i sestre:
1. Barišić, Dražen
2. Batarilo, Bibijana
3. Božić, Leon
4. Miličević, Dragan
5. Perić, Anamari
6. Preden, Mario
7. Šarić, Bernard
8. Velić, Sandra
9. Zadro, Suzana

Obavijesti

• Ponedjeljak, 25. ožujka 2019.- svetkovina je Navještenja Gospodinova - Blagovijest
    • Svete mise su:
    - 7 h u crkvi sv. Ante
    - u 9,30 i 18 h u Gospinoj crkvi
    • 19,30 h u Gosponij crkvi susret je glumaca "Muke"
  • Utorak, 26. ožujka 2019.
    • 18 h u Gospinoj crkvi, poslije mise pobožnost "Trinaest utoraka sv. Anti"
  • Četvrtak, 28. ožujka 2019.
    • Četvrtkom je Euharistijsko klanjanje iza večernje svete mise, posebno ga preporučamo u Korizmi
  • Petak, 29. ožujka 2019. - Četvrti korizmeni petak
    • 17,15 h - pobožnost križnog puta, a poslije misa u Gospinoj crkvi
  • Subota, 30. ožujka 2019.
    • 10 h - susret ministranata u samostanskoj dvorani
    • 11 h - u Gospinoj crkvi je pjevanje za dječiji zbor
    • 19 h - u općinskoj vjećnici u Kistanjama upriličit će se predstavljanje knjige o bl. Alojziju Stepincu „Viktor, kardinalova pobjeda“, autora Marlona Macanovića.

• 31. ožujka 2019.- Večernje svete mise
    • Od nedjelje, 31. ožujka 2019. večernje svete mise slavimo u 19 sati
  • 6. ožujka do 14. travnja 2019.- „40 dana za život“
    • Korizmena kampanja molitvene incijative „40 dana za život“ počinje 6. ožujka i traje do 14. travnja u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 8 do 15 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
  • 6. do 10. svibnja 2019.- Zaručnički tečaj
    • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 6. do 10. svibnja 2019., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20 h
  • Hrvatska katolička mreža
    • Počela je s radom Hrvatska katolička mreža, vjerski portal koji možete pratiti na stranici www.hkm.hr