Franjevački svjetovni red (OFS) - Knin

Franjevački svjetovni red ustanovljen je po nadahnuću i djelovanju sv. Franje Asiškoga. Propovijedanje sv. Franje Asiškog, njegov živi primjer kao i primjer njegovih prvih učenika, privuklo je veliku pažnju ljudi tako da su se mnogi oženjeni i udati željeli pridružiti velikom franjevačkom pokretu. Tako je i danas.

Skupina mladih ljudi, na poticaj tadašnjeg kninskog gvardijana i župnika fra Petra Klarića, okupila se 9. veljače 2012. godine i odlučila obnoviti Franjevački svjetovni red (OFS) u Kninu. Od tada se trećoredci koji imaju privremene zavjete sastaju jednom tjedno, osim tijekom ljeta. Na susretima se obrađuju sljedeće teme: franjevaštvo, Drugi vatikanski sabor (1962.-65.), aktualne crkvene i svjetovne teme. Osim toga, naglasak je i na molitvi: krunica, klanjanje, časoslov, duhovne vježbe... Također, Franjevački svjetovni red je sudjelovao u skupljanju potpisa za raspisivanje referenduma (inicijativa „U ime obitelji“), dvije humanitarne akcije, područni kapitul u Zadru, kao i na Drugom nacionalnom kongresu OFS-a i Frame na Trsatu. Privremeno zavjetovane braće i sestara ima devet. Ovim putem pozivamo sve ljude dobre volje da nam se pridruže.

Na blagdan sv. Petra i Pavla (29. lipnja 2013.) prve privremene zavjete dala su sljedeća braća i sestre:
1. Barišić, Dražen
2. Batarilo, Bibijana
3. Božić, Leon
4. Miličević, Dragan
5. Perić, Anamari
6. Preden, Mario
7. Šarić, Bernard
8. Velić, Sandra
9. Zadro, Suzana

• Utorak, 24. travnja 2018.
      • Pobožnost „Trinaest utoraka sv. Anti“ poslije mise u 19 sati
    • Četvrtak, 26. travnja 2018.
      • 12,30 h - župni vjeronauk za sve prvopričesnike je u Gospinoj crkvi
    • Petak, 27. travnja 2018.
      • Župni vjeronauk za krizmanike je prema rasporedu
    • Subota, 28. travnja 2018.
      • 10 sati - susret je ministranata u dvorani Gospine crkve
      • 11 sati - probe su dječjeg zbora Gospinoj crkvi
      • 15 sati - zajednički susret je za sve krizmanike u Gospinoj crkvi

• Zaručnički tečaj - 23. do 27. travnja 2018.
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 23. do 27. travnja 2018., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20,00 sati.