Franjevački svjetovni red (OFS) - Knin

Franjevački svjetovni red ustanovljen je po nadahnuću i djelovanju sv. Franje Asiškoga. Propovijedanje sv. Franje Asiškog, njegov živi primjer kao i primjer njegovih prvih učenika, privuklo je veliku pažnju ljudi tako da su se mnogi oženjeni i udati željeli pridružiti velikom franjevačkom pokretu. Tako je i danas.

Skupina mladih ljudi, na poticaj tadašnjeg kninskog gvardijana i župnika fra Petra Klarića, okupila se 9. veljače 2012. godine i odlučila obnoviti Franjevački svjetovni red (OFS) u Kninu. Od tada se trećoredci koji imaju privremene zavjete sastaju jednom tjedno, osim tijekom ljeta. Na susretima se obrađuju sljedeće teme: franjevaštvo, Drugi vatikanski sabor (1962.-65.), aktualne crkvene i svjetovne teme. Osim toga, naglasak je i na molitvi: krunica, klanjanje, časoslov, duhovne vježbe... Također, Franjevački svjetovni red je sudjelovao u skupljanju potpisa za raspisivanje referenduma (inicijativa „U ime obitelji“), dvije humanitarne akcije, područni kapitul u Zadru, kao i na Drugom nacionalnom kongresu OFS-a i Frame na Trsatu. Privremeno zavjetovane braće i sestara ima devet. Ovim putem pozivamo sve ljude dobre volje da nam se pridruže.

Na blagdan sv. Petra i Pavla (29. lipnja 2013.) prve privremene zavjete dala su sljedeća braća i sestre:
1. Barišić, Dražen
2. Batarilo, Bibijana
3. Božić, Leon
4. Miličević, Dragan
5. Perić, Anamari
6. Preden, Mario
7. Šarić, Bernard
8. Velić, Sandra
9. Zadro, Suzana

• Ponedjeljak, 11. lipnja 2018.
      • 19 sati - Devetnica sv. Anti, zaštitniku grada i župe u Gospinoj crkvi. Predovidi fra Ivan Maletić
    • Utorak, 12. lipnja 2018.
    • Srijeda, 13. lipnja 2018. - SV. ANTE
      • 6, 7 i 8 sati – svete mise u crkvi sv. Ante
      • 9,30 sati – PROCESIJA OD CRKVE SV. ANTE DO CRKVE GOSPE VELIKOGA HRVATSKOG KRSNOG ZAVJETA
      Misa koju predvodi mons. Tomislav Rogić, šibenski biskup je nakon procesije u Gospinoj crkvi
      • 19 sati – Blagoslov djece u Gospinoj crkvi

• Ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa
      • Od nedjelje, 17. lipnja počinje ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa:
      - 8 sati u crkvi Sv. Ante
      - 9:30 i 19 sati u Gospinoj crkvi
    • Obavijest za krizmanike
      • Od četvrtka, 14. lipnja 2018. mogu se preuzeti DVD-i i slike sa krizme u Foto studiju P2.