Gospin vokalno-instrumentalni sastav

"Uđite s hvalama na vrata njegova,
u dvore njegove s pjesmama;
hvalite ga, ime mu slavite!"
Ps 100

Gospin VIS djeluje u Župi sv. Ante Padovanskog preko šest godina. Kroz taj period izmijenilo se više svirača i pjevača, a VIS trenutno broji 11 stalnih članova.
Sastajemo se više puta tjedno, ovisno o potrebama Župe. Animiramo svetu misu četvrtkom, nakon koje slijedi klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom; subotom imamo probe, a nedjeljom animiramo večernju svetu misu. Pjevamo i na vjenčanjima.
Dolazi period kada počinje škola, fakulteti, nova radna mjesta pa se i naši članovi nalaze u novim situacijama, mijenjaju mjesto boravka te tako ne mogu sudjelovati u daljnjem radu VIS-a, no svi smo svjesni da župa ne smije ostati "zakinuta" za pjesmu, sviranje, veličanje imena Njegova, stoga pozivamo sve mlade ljude da nam se pridruže, da daju svoje talente Bogu. Ako svirate, pjevate ili jednostavno imate srce koje pjeva hvale Gospodu, dođite....

''Dođite, kličimo Jahvi,
uzvikujmo Hridi, spasitelju svome!
Pred lice mu stupimo s hvalama,
kličimo mu u pjesmama!''
Ps 95

Obavijesti

• Ponedjeljak, 25. ožujka 2019.- svetkovina je Navještenja Gospodinova - Blagovijest
    • Svete mise su:
    - 7 h u crkvi sv. Ante
    - u 9,30 i 18 h u Gospinoj crkvi
    • 19,30 h u Gosponij crkvi susret je glumaca "Muke"
  • Utorak, 26. ožujka 2019.
    • 18 h u Gospinoj crkvi, poslije mise pobožnost "Trinaest utoraka sv. Anti"
  • Četvrtak, 28. ožujka 2019.
    • Četvrtkom je Euharistijsko klanjanje iza večernje svete mise, posebno ga preporučamo u Korizmi
  • Petak, 29. ožujka 2019. - Četvrti korizmeni petak
    • 17,15 h - pobožnost križnog puta, a poslije misa u Gospinoj crkvi
  • Subota, 30. ožujka 2019.
    • 10 h - susret ministranata u samostanskoj dvorani
    • 11 h - u Gospinoj crkvi je pjevanje za dječiji zbor
    • 19 h - u općinskoj vjećnici u Kistanjama upriličit će se predstavljanje knjige o bl. Alojziju Stepincu „Viktor, kardinalova pobjeda“, autora Marlona Macanovića.

• 31. ožujka 2019.- Večernje svete mise
    • Od nedjelje, 31. ožujka 2019. večernje svete mise slavimo u 19 sati
  • 6. ožujka do 14. travnja 2019.- „40 dana za život“
    • Korizmena kampanja molitvene incijative „40 dana za život“ počinje 6. ožujka i traje do 14. travnja u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 8 do 15 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
  • 6. do 10. svibnja 2019.- Zaručnički tečaj
    • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 6. do 10. svibnja 2019., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20 h
  • Hrvatska katolička mreža
    • Počela je s radom Hrvatska katolička mreža, vjerski portal koji možete pratiti na stranici www.hkm.hr