Gospin vokalno-instrumentalni sastav

"Uđite s hvalama na vrata njegova,
u dvore njegove s pjesmama;
hvalite ga, ime mu slavite!"
Ps 100

Gospin VIS djeluje u Župi sv. Ante Padovanskog preko šest godina. Kroz taj period izmijenilo se više svirača i pjevača, a VIS trenutno broji 11 stalnih članova.
Sastajemo se više puta tjedno, ovisno o potrebama Župe. Animiramo svetu misu četvrtkom, nakon koje slijedi klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom; subotom imamo probe, a nedjeljom animiramo večernju svetu misu. Pjevamo i na vjenčanjima.
Dolazi period kada počinje škola, fakulteti, nova radna mjesta pa se i naši članovi nalaze u novim situacijama, mijenjaju mjesto boravka te tako ne mogu sudjelovati u daljnjem radu VIS-a, no svi smo svjesni da župa ne smije ostati "zakinuta" za pjesmu, sviranje, veličanje imena Njegova, stoga pozivamo sve mlade ljude da nam se pridruže, da daju svoje talente Bogu. Ako svirate, pjevate ili jednostavno imate srce koje pjeva hvale Gospodu, dođite....

''Dođite, kličimo Jahvi,
uzvikujmo Hridi, spasitelju svome!
Pred lice mu stupimo s hvalama,
kličimo mu u pjesmama!''
Ps 95

• Listopadska pobožnost
      • Listopadsku pobožnost molimo pola sata prije večernje svete mise u 18:00 sati.
    • Ponedjeljak, 16. listopada 2017.
      Župni vjeronauk za prvopričesnike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h i 16.00 h poslijepodne
      • 19:00 h - u dvorani samostana sv. Ante susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
    • Srijeda, 18. listopada 2017. - blagdan je sv. Luke, evanđelista
    • Petak, 20. listopada 2017.
      Župni vjeronauk za krizmanike u dvorani Gospine crkve:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h poslijepodne
    • Subota, 21. listopada 2017.
      • 10.00 h - susret ministranata u Gospinoj crkvi.
      • 11:00 h - probe dječjeg zbora u Gospinoj crkvi.
      • U Gospinoj crkvi održat će se susret zajedničke formacije članova Katoličke karizmatske Obnove u Duhu Svetome. Nakana susreta: MOLITVA ZA DOMOVINU I OBITELJI

• 40 dana za život - Od 26. rujna do 5. studenoga 2017.
      • Jesenska kampanja molitvene incijative 40 dana za život počela je 26. rujna i traje do 5. studenog u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
    • Zaručnički tečaj - Od 16. do 20. listopada 2017.
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu koji će se održavati u samostanskoj dvorani.
      Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20:00 sati.
      Prijavit se možete svećeniku poslije svete mise ili na prvi dan predavanja.
      Sudjelovanje je obavezno, stoga uredite svoje obveze tako da možete pratiti sva predavanja.
    • Repeticije
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu.
      Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.

CARITAS