Neokatekumenska zajednica
Župe sv. Ante Padovanskog
Knin

Neokatekumenski put je nastao pod utjecajem Drugog vatikanskog sabora (1962.-65.) koji je bio svojevrsni odgovor Crkve na društvene promjene u 19. i 20. stoljeću, na poseban način sekularizacije. Inicijatori Neokatekumenskog puta su španjolski slikar Kiko Arguello i Carmen Hernandez, dipl.kemičarka koji su se susreli u siromašnoj četvrti Palameras Altas u predgrađu Madrida. Papa Ivan Pavao II. 1990. god. priznao je Neokatekumenski put kao itinerarij katoličke formacije valjane za društvo i za današnja vremena. Budući da se u neokatekumenskim zajednicama rađa mnogo poziva za svećenički i redovnički život, papa Ivan Pavao II. podržao je otvaranje biskupijskog bogoslovnog misijskog sjemeništa za formaciju kandidata za prezbiterat čiji su pozivi niknuli u zajednicama. Prvo takvo sjemenište nastalo je u Rimu, a sâm Papa je predložio ime sjemeništa „Redemptoris Mater“ (Otkupiteljeva Majka). Danas u svijetu djeluje preko 90 sjemeništa „Redemptoris Mater“ u kojima se formiraju bogoslovi.
Neokatekumenski put u Hrvatsku je stigao zahvaljujući katehistima itinerantima vlč. Giacomu Raineriu, Luciji Toso i Giorgiu Carnelosu. U Hrvatskoj postoji Biskupijsko misijsko sjemenište „Redemptoris Mater“ u Puli. Neokatekumenska zajednica Župe sv. Ante u Kninu osnovana je 2003. god. i broji oko 25 članova. Zajednica svoje redovite susrete ima dva puta tjedno, i to srijedom (Slavlje Božje riječi) i subotom (euharistijsko slavlje). Prezbiter zajednice je fra Ivan Lukač.

• Nedjelja, 10. veljače 2019.
    • nakon svetih misa skupljat ćemo priloge za grijanje Gospine crkve
    • 18 h - na misi biti će primanja i obećanja Frame
    • 19,30 h - Susret glumaca Muke u samostanskoj dvorani
  • Ponedjeljak, 11. veljače 2019.
    • 19,30 h u samostanskoj dvorani susret je Frame
  • Četvrtak, 14. veljače 2019.
    • župni vjeronauk za prvopričesnike u Gospinoj crkvi prema rasporedu.
  • Petak, 15. veljače 2019.
    • župni vjeronauk za krizmanike u dvorani Gospine crkve prema rasporedu.
  • Subota, 16. veljače 2019.
    • 10 h - susret ministranata u samostanskoj dvorani
    • 11 h - u Gospinoj crkvi je pjevanje za dječiji zbor