Neokatekumenska zajednica
Župe sv. Ante Padovanskog
Knin

Neokatekumenski put je nastao pod utjecajem Drugog vatikanskog sabora (1962.-65.) koji je bio svojevrsni odgovor Crkve na društvene promjene u 19. i 20. stoljeću, na poseban način sekularizacije. Inicijatori Neokatekumenskog puta su španjolski slikar Kiko Arguello i Carmen Hernandez, dipl.kemičarka koji su se susreli u siromašnoj četvrti Palameras Altas u predgrađu Madrida. Papa Ivan Pavao II. 1990. god. priznao je Neokatekumenski put kao itinerarij katoličke formacije valjane za društvo i za današnja vremena. Budući da se u neokatekumenskim zajednicama rađa mnogo poziva za svećenički i redovnički život, papa Ivan Pavao II. podržao je otvaranje biskupijskog bogoslovnog misijskog sjemeništa za formaciju kandidata za prezbiterat čiji su pozivi niknuli u zajednicama. Prvo takvo sjemenište nastalo je u Rimu, a sâm Papa je predložio ime sjemeništa „Redemptoris Mater“ (Otkupiteljeva Majka). Danas u svijetu djeluje preko 90 sjemeništa „Redemptoris Mater“ u kojima se formiraju bogoslovi.
Neokatekumenski put u Hrvatsku je stigao zahvaljujući katehistima itinerantima vlč. Giacomu Raineriu, Luciji Toso i Giorgiu Carnelosu. U Hrvatskoj postoji Biskupijsko misijsko sjemenište „Redemptoris Mater“ u Puli. Neokatekumenska zajednica Župe sv. Ante u Kninu osnovana je 2003. god. i broji oko 25 članova. Zajednica svoje redovite susrete ima dva puta tjedno, i to srijedom (Slavlje Božje riječi) i subotom (euharistijsko slavlje). Prezbiter zajednice je fra Ivan Lukač.

• Utorak, 24. travnja 2018.
      • Pobožnost „Trinaest utoraka sv. Anti“ poslije mise u 19 sati
    • Četvrtak, 26. travnja 2018.
      • 12,30 h - župni vjeronauk za sve prvopričesnike je u Gospinoj crkvi
    • Petak, 27. travnja 2018.
      • Župni vjeronauk za krizmanike je prema rasporedu
    • Subota, 28. travnja 2018.
      • 10 sati - susret je ministranata u dvorani Gospine crkve
      • 11 sati - probe su dječjeg zbora Gospinoj crkvi
      • 15 sati - zajednički susret je za sve krizmanike u Gospinoj crkvi

• Zaručnički tečaj - 23. do 27. travnja 2018.
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 23. do 27. travnja 2018., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20,00 sati.