Neokatekumenska zajednica
Župe sv. Ante Padovanskog
Knin

Neokatekumenski put je nastao pod utjecajem Drugog vatikanskog sabora (1962.-65.) koji je bio svojevrsni odgovor Crkve na društvene promjene u 19. i 20. stoljeću, na poseban način sekularizacije. Inicijatori Neokatekumenskog puta su španjolski slikar Kiko Arguello i Carmen Hernandez, dipl.kemičarka koji su se susreli u siromašnoj četvrti Palameras Altas u predgrađu Madrida. Papa Ivan Pavao II. 1990. god. priznao je Neokatekumenski put kao itinerarij katoličke formacije valjane za društvo i za današnja vremena. Budući da se u neokatekumenskim zajednicama rađa mnogo poziva za svećenički i redovnički život, papa Ivan Pavao II. podržao je otvaranje biskupijskog bogoslovnog misijskog sjemeništa za formaciju kandidata za prezbiterat čiji su pozivi niknuli u zajednicama. Prvo takvo sjemenište nastalo je u Rimu, a sâm Papa je predložio ime sjemeništa „Redemptoris Mater“ (Otkupiteljeva Majka). Danas u svijetu djeluje preko 90 sjemeništa „Redemptoris Mater“ u kojima se formiraju bogoslovi.
Neokatekumenski put u Hrvatsku je stigao zahvaljujući katehistima itinerantima vlč. Giacomu Raineriu, Luciji Toso i Giorgiu Carnelosu. U Hrvatskoj postoji Biskupijsko misijsko sjemenište „Redemptoris Mater“ u Puli. Neokatekumenska zajednica Župe sv. Ante u Kninu osnovana je 2003. god. i broji oko 25 članova. Zajednica svoje redovite susrete ima dva puta tjedno, i to srijedom (Slavlje Božje riječi) i subotom (euharistijsko slavlje). Prezbiter zajednice je fra Ivan Lukač.

• Ponedjeljak, 11. lipnja 2018.
      • 19 sati - Devetnica sv. Anti, zaštitniku grada i župe u Gospinoj crkvi. Predovidi fra Ivan Maletić
    • Utorak, 12. lipnja 2018.
    • Srijeda, 13. lipnja 2018. - SV. ANTE
      • 6, 7 i 8 sati – svete mise u crkvi sv. Ante
      • 9,30 sati – PROCESIJA OD CRKVE SV. ANTE DO CRKVE GOSPE VELIKOGA HRVATSKOG KRSNOG ZAVJETA
      Misa koju predvodi mons. Tomislav Rogić, šibenski biskup je nakon procesije u Gospinoj crkvi
      • 19 sati – Blagoslov djece u Gospinoj crkvi

• Ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa
      • Od nedjelje, 17. lipnja počinje ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa:
      - 8 sati u crkvi Sv. Ante
      - 9:30 i 19 sati u Gospinoj crkvi
    • Obavijest za krizmanike
      • Od četvrtka, 14. lipnja 2018. mogu se preuzeti DVD-i i slike sa krizme u Foto studiju P2.