Neokatekumenska zajednica
Župe sv. Ante Padovanskog
Knin

Neokatekumenski put je nastao pod utjecajem Drugog vatikanskog sabora (1962.-65.) koji je bio svojevrsni odgovor Crkve na društvene promjene u 19. i 20. stoljeću, na poseban način sekularizacije. Inicijatori Neokatekumenskog puta su španjolski slikar Kiko Arguello i Carmen Hernandez, dipl.kemičarka koji su se susreli u siromašnoj četvrti Palameras Altas u predgrađu Madrida. Papa Ivan Pavao II. 1990. god. priznao je Neokatekumenski put kao itinerarij katoličke formacije valjane za društvo i za današnja vremena. Budući da se u neokatekumenskim zajednicama rađa mnogo poziva za svećenički i redovnički život, papa Ivan Pavao II. podržao je otvaranje biskupijskog bogoslovnog misijskog sjemeništa za formaciju kandidata za prezbiterat čiji su pozivi niknuli u zajednicama. Prvo takvo sjemenište nastalo je u Rimu, a sâm Papa je predložio ime sjemeništa „Redemptoris Mater“ (Otkupiteljeva Majka). Danas u svijetu djeluje preko 90 sjemeništa „Redemptoris Mater“ u kojima se formiraju bogoslovi.
Neokatekumenski put u Hrvatsku je stigao zahvaljujući katehistima itinerantima vlč. Giacomu Raineriu, Luciji Toso i Giorgiu Carnelosu. U Hrvatskoj postoji Biskupijsko misijsko sjemenište „Redemptoris Mater“ u Puli. Neokatekumenska zajednica Župe sv. Ante u Kninu osnovana je 2003. god. i broji oko 25 članova. Zajednica svoje redovite susrete ima dva puta tjedno, i to srijedom (Slavlje Božje riječi) i subotom (euharistijsko slavlje). Prezbiter zajednice je fra Ivan Lukač.

• Listopadska pobožnost
      • Listopadsku pobožnost molimo pola sata prije večernje svete mise u 18:00 sati.
    • Ponedjeljak, 16. listopada 2017.
      Župni vjeronauk za prvopričesnike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h i 16.00 h poslijepodne
      • 19:00 h - u dvorani samostana sv. Ante susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
    • Srijeda, 18. listopada 2017. - blagdan je sv. Luke, evanđelista
    • Petak, 20. listopada 2017.
      Župni vjeronauk za krizmanike u dvorani Gospine crkve:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h poslijepodne
    • Subota, 21. listopada 2017.
      • 10.00 h - susret ministranata u Gospinoj crkvi.
      • 11:00 h - probe dječjeg zbora u Gospinoj crkvi.
      • U Gospinoj crkvi održat će se susret zajedničke formacije članova Katoličke karizmatske Obnove u Duhu Svetome. Nakana susreta: MOLITVA ZA DOMOVINU I OBITELJI

• 40 dana za život - Od 26. rujna do 5. studenoga 2017.
      • Jesenska kampanja molitvene incijative 40 dana za život počela je 26. rujna i traje do 5. studenog u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
    • Zaručnički tečaj - Od 16. do 20. listopada 2017.
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu koji će se održavati u samostanskoj dvorani.
      Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20:00 sati.
      Prijavit se možete svećeniku poslije svete mise ili na prvi dan predavanja.
      Sudjelovanje je obavezno, stoga uredite svoje obveze tako da možete pratiti sva predavanja.
    • Repeticije
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu.
      Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.

CARITAS