Novaci iz tri provincije posjetili Knin

Novaci s Trsata, točnije novaci zagrebačke provincije svetog Ćirila i Metoda i zadarske provincije svetog Jeronima stigli su u posjet novacima naše provincije na Visovac.
U utorak, 27. svibnja 2015., između ostalog programa posjetili su i naš grad Knin. Nakon pozdrava i iskazane dobrodošlice gvardijana i ostale braće, uputili su se na Kninsku tvrđavu po kojoj ih je proveo prof. Goran Mrnjavac. Uputio je novake u povijest nastanka tvrđave ali i u nedavnu povijest iz doba Domovinskog rata te je opisao kako se tvrđava branila u stara doba te kako su tvrđava i grad Knin oslobođeni u Domovinskom ratu. Nakon obilaska tvrđave novaci su krenuli za Biskupiju gdje su posjetili župnu crkvu i vidjeli radove Ivana Meštrovića.
U 18,30 sati predmolili su krunicu u crkvi svetog Ante, a misu je predslavio magistar zadarskih novaka fra Diego koji je u propovijedi istaknuo kako Bogu ne smijemo dati samo jedan dio, nešto iz kuće ili nešto drugo vrijedno, već mu moramo dati sebe i to čitavog sebe, ne samo dio, čitavog sebe, Bog mora biti na prvom mjestu. Jer, poslužio se riječima sluge Božjega blagopokojnog kard. Franje Kuharića: „Ako je bog na prvom mjestu, sve je drugo na svome mjestu, ako Bog nije na prvom mjestu, ništa nije na svom mjestu.“
Nakon svetog misnog slavlja slijedila je pobožnost svetom Antunu, a nakon toga novaci i meštri (magistri) su pozvani na večeru i druženje u našem samostanu. (Božji blagoslov i mir i dobro.)
fra Nikola Dominis

• Listopadska pobožnost
      • Listopadsku pobožnost molimo pola sata prije večernje svete mise u 18:00 sati.
    • Ponedjeljak, 16. listopada 2017.
      Župni vjeronauk za prvopričesnike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h i 16.00 h poslijepodne
      • 19:00 h - u dvorani samostana sv. Ante susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
    • Srijeda, 18. listopada 2017. - blagdan je sv. Luke, evanđelista
    • Petak, 20. listopada 2017.
      Župni vjeronauk za krizmanike u dvorani Gospine crkve:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h poslijepodne
    • Subota, 21. listopada 2017.
      • 10.00 h - susret ministranata u Gospinoj crkvi.
      • 11:00 h - probe dječjeg zbora u Gospinoj crkvi.
      • U Gospinoj crkvi održat će se susret zajedničke formacije članova Katoličke karizmatske Obnove u Duhu Svetome. Nakana susreta: MOLITVA ZA DOMOVINU I OBITELJI

• 40 dana za život - Od 26. rujna do 5. studenoga 2017.
      • Jesenska kampanja molitvene incijative 40 dana za život počela je 26. rujna i traje do 5. studenog u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
    • Zaručnički tečaj - Od 16. do 20. listopada 2017.
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu koji će se održavati u samostanskoj dvorani.
      Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20:00 sati.
      Prijavit se možete svećeniku poslije svete mise ili na prvi dan predavanja.
      Sudjelovanje je obavezno, stoga uredite svoje obveze tako da možete pratiti sva predavanja.
    • Repeticije
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu.
      Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.

CARITAS