Novaci iz tri provincije posjetili Knin

Novaci s Trsata, točnije novaci zagrebačke provincije svetog Ćirila i Metoda i zadarske provincije svetog Jeronima stigli su u posjet novacima naše provincije na Visovac.
U utorak, 27. svibnja 2015., između ostalog programa posjetili su i naš grad Knin. Nakon pozdrava i iskazane dobrodošlice gvardijana i ostale braće, uputili su se na Kninsku tvrđavu po kojoj ih je proveo prof. Goran Mrnjavac. Uputio je novake u povijest nastanka tvrđave ali i u nedavnu povijest iz doba Domovinskog rata te je opisao kako se tvrđava branila u stara doba te kako su tvrđava i grad Knin oslobođeni u Domovinskom ratu. Nakon obilaska tvrđave novaci su krenuli za Biskupiju gdje su posjetili župnu crkvu i vidjeli radove Ivana Meštrovića.
U 18,30 sati predmolili su krunicu u crkvi svetog Ante, a misu je predslavio magistar zadarskih novaka fra Diego koji je u propovijedi istaknuo kako Bogu ne smijemo dati samo jedan dio, nešto iz kuće ili nešto drugo vrijedno, već mu moramo dati sebe i to čitavog sebe, ne samo dio, čitavog sebe, Bog mora biti na prvom mjestu. Jer, poslužio se riječima sluge Božjega blagopokojnog kard. Franje Kuharića: „Ako je bog na prvom mjestu, sve je drugo na svome mjestu, ako Bog nije na prvom mjestu, ništa nije na svom mjestu.“
Nakon svetog misnog slavlja slijedila je pobožnost svetom Antunu, a nakon toga novaci i meštri (magistri) su pozvani na večeru i druženje u našem samostanu. (Božji blagoslov i mir i dobro.)
fra Nikola Dominis

Obavijesti

• Ponedjeljak, 25. ožujka 2019.- svetkovina je Navještenja Gospodinova - Blagovijest
    • Svete mise su:
    - 7 h u crkvi sv. Ante
    - u 9,30 i 18 h u Gospinoj crkvi
    • 19,30 h u Gosponij crkvi susret je glumaca "Muke"
  • Utorak, 26. ožujka 2019.
    • 18 h u Gospinoj crkvi, poslije mise pobožnost "Trinaest utoraka sv. Anti"
  • Četvrtak, 28. ožujka 2019.
    • Četvrtkom je Euharistijsko klanjanje iza večernje svete mise, posebno ga preporučamo u Korizmi
  • Petak, 29. ožujka 2019. - Četvrti korizmeni petak
    • 17,15 h - pobožnost križnog puta, a poslije misa u Gospinoj crkvi
  • Subota, 30. ožujka 2019.
    • 10 h - susret ministranata u samostanskoj dvorani
    • 11 h - u Gospinoj crkvi je pjevanje za dječiji zbor
    • 19 h - u općinskoj vjećnici u Kistanjama upriličit će se predstavljanje knjige o bl. Alojziju Stepincu „Viktor, kardinalova pobjeda“, autora Marlona Macanovića.

• 31. ožujka 2019.- Večernje svete mise
    • Od nedjelje, 31. ožujka 2019. večernje svete mise slavimo u 19 sati
  • 6. ožujka do 14. travnja 2019.- „40 dana za život“
    • Korizmena kampanja molitvene incijative „40 dana za život“ počinje 6. ožujka i traje do 14. travnja u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 8 do 15 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
  • 6. do 10. svibnja 2019.- Zaručnički tečaj
    • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 6. do 10. svibnja 2019., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20 h
  • Hrvatska katolička mreža
    • Počela je s radom Hrvatska katolička mreža, vjerski portal koji možete pratiti na stranici www.hkm.hr