Novaci iz tri provincije posjetili Knin

Novaci s Trsata, točnije novaci zagrebačke provincije svetog Ćirila i Metoda i zadarske provincije svetog Jeronima stigli su u posjet novacima naše provincije na Visovac.
U utorak, 27. svibnja 2015., između ostalog programa posjetili su i naš grad Knin. Nakon pozdrava i iskazane dobrodošlice gvardijana i ostale braće, uputili su se na Kninsku tvrđavu po kojoj ih je proveo prof. Goran Mrnjavac. Uputio je novake u povijest nastanka tvrđave ali i u nedavnu povijest iz doba Domovinskog rata te je opisao kako se tvrđava branila u stara doba te kako su tvrđava i grad Knin oslobođeni u Domovinskom ratu. Nakon obilaska tvrđave novaci su krenuli za Biskupiju gdje su posjetili župnu crkvu i vidjeli radove Ivana Meštrovića.
U 18,30 sati predmolili su krunicu u crkvi svetog Ante, a misu je predslavio magistar zadarskih novaka fra Diego koji je u propovijedi istaknuo kako Bogu ne smijemo dati samo jedan dio, nešto iz kuće ili nešto drugo vrijedno, već mu moramo dati sebe i to čitavog sebe, ne samo dio, čitavog sebe, Bog mora biti na prvom mjestu. Jer, poslužio se riječima sluge Božjega blagopokojnog kard. Franje Kuharića: „Ako je bog na prvom mjestu, sve je drugo na svome mjestu, ako Bog nije na prvom mjestu, ništa nije na svom mjestu.“
Nakon svetog misnog slavlja slijedila je pobožnost svetom Antunu, a nakon toga novaci i meštri (magistri) su pozvani na večeru i druženje u našem samostanu. (Božji blagoslov i mir i dobro.)
fra Nikola Dominis

• Nedjelja, 2. prosinca 2018.
    • 17 h - u Gospinoj crkvi započinje adventska duhovna obnova za našu župu i traje do srijede, 5. prosinca. Voditelj je fra Josip Repeša
  • Ponedjeljak, 3. prosinca 2018.
    • 6 h - od danas mise zornice su u Gospinoj crkvi
    • 19,30 h - u dvorani samostana susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
  • Subota, 8. prosinca 2018.- svetkovina Bezgrješno Začeće Blažene Djevice Marije
    • 6, 9,30 i 18 h - svete mise u Gospinoj crkvi
    • 11 h - pjevanje za dječji zbor. Potaknite djecu da se uključe u zbor

• Blagoslov obitelji
    • U ponedjeljak, 3. prosinca, započinje blagoslov obitelji. Pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu. Ulice i brojevi za blagoslov bit će objavljivani na župnoj internet-stranici, Radiju Knin u 8.45 sati i misama zornicama za taj dan.
  • Duhovni probram u Adventu
    • Najavljujemo bogati duhovni program u adventu koji će se održavati u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu možete više vidjeti na plakatima na ulazu u crkvu.
  • Vjeronauk za prvopričesnike i krizmanike
    • Kroz vrijeme Došašća kao i za vrijeme božićnih praznika nema susreta prvopričesnika i krizmanika.
  • Kateheze za mlade i odrasle
    • Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta održavaju se utorkom i petkom u dvorani Gospine crkve poslije večernje svete mise. Dođite i poslušajte!
  • Katolički kalendari za 2019.
    • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2019. godinu.
  • Repeticija iz razredne nastave
    • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz razredne nastave, hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu sv. Ante. Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.
  • Likovne radionice za djecu i odrasle
    • Kninski franjevci organiziraju besplatno likovne radionice za djecu i odrasle svake srijede u dvorani Gospine crkve. Radionice se održavaju srijedom u 16 h za odrasle i u 17,30 h za djecu.

CARITAS