Poziv biskupa Ante Ivasa

Kolekta za izgradnju crkve Gospe Velikog Hrvatskog Krsnog Zavjeta u Kninu.

Nedjelja, 15.rujna 2013.

„Ako Gospodin kuću ne gradi, uzalud se muče graditelji“ (Ps 127,1)

Draga braćo svećenici, župnici i vjernici!

Sabor Hrvatske biskupske konferencije, na zasjedanju od 8.-11. travnja 2013. godine, donio je odluku da se u nedjelju, 15. rujna 2013. godine u svim nad/biskupijama po župama i crkvama provede kolekta za izgradnju crkve Gospe Velikog Hrvatskog Krsnog Zavjeta u Kninu.

Svima nam je poznato značenje grada Knina, kako kroz povijest, tako i u našem vremenu. Knin je simbol slobodne hrvatske države. Danas u Kninu živi oko 10.000 katolika.

Duhovnu skrb o njima povjerena je Franjevačkoj provinciji Presvetog Otkupitelja – Split. Danas u Kninu postoji franjevački samostan sv. Ante s malom crkvom. Ona nije dostatna za pastoralne potrebe vjernika.

Vođeni mislima za dobrobit vjernika, Franjevačka provincija Presvetog Otkupitelja, zajedno sa Šibenskom biskupijom i Gradom Kninom, tražila je rješenje za prikladan prostor za izgradnju Crkve. Iz više pokušaja, došlo se do zadovoljavajućeg rješenja.

Crkva Gospe Velikog Hrvatskog Krsnog Zavjeta, trenutno je u izgradnji. Podignuta je do visine oko 10 metara. Projektnu dokumentaciju kao i Inicijalna sredstva za početak gradnje osigurala je Vlada RH. Ta sredstva će biti iscrpljena tijekom ove 2013. godine.

Za preostale radove i uređenje, obraćamo se svim vjernicima i dobrotvorima da se odazovu i na taj način ugrade sebe u ovu Crkvu čije je značenje daleko šire od samoga grada Knina.

Projekt crkve obuhvaća župnu crkvu Gospe Velikog Hrvatskog Krsnog Zavjeta, zavjetnu kapelu Bl. Ivana Pavla II. (blagoslovio kamen temeljac, 19. ožujka 1997.), te vjeronaučnu dvoranu.

Draga braćo svećenici, župnici, upravitelji crkava i dragi vjernici, pozivamo vas da u nedjelju 15. rujna 2013. godine, prikupljate milostinju i priloge za izgradnju crkve u Kninu. To će biti vidljivi znak zajedništva našega naroda s vjernicima u Kninu.

Prikupljene priloge uplatite na žiro račun Šibenske biskupije:
ŠIBENSKA BISKUPIJA ŠIBENIK, CRKVA – KNIN GRADNJA,
IBAN HR28 2340 0091 1102 872 36.

Informacije o gradnji, simulacije izgleda crkve, kao i imena donatora možete pronaći na web stranicama Franjevačke provincije Presvetog Otkupitelja: www.franjevci-split.hr/knin

• Nedjelja, 2. prosinca 2018.
    • 17 h - u Gospinoj crkvi započinje adventska duhovna obnova za našu župu i traje do srijede, 5. prosinca. Voditelj je fra Josip Repeša
  • Ponedjeljak, 3. prosinca 2018.
    • 6 h - od danas mise zornice su u Gospinoj crkvi
    • 19,30 h - u dvorani samostana susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
  • Subota, 8. prosinca 2018.- svetkovina Bezgrješno Začeće Blažene Djevice Marije
    • 6, 9,30 i 18 h - svete mise u Gospinoj crkvi
    • 11 h - pjevanje za dječji zbor. Potaknite djecu da se uključe u zbor

• Blagoslov obitelji
    • U ponedjeljak, 3. prosinca, započinje blagoslov obitelji. Pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu. Ulice i brojevi za blagoslov bit će objavljivani na župnoj internet-stranici, Radiju Knin u 8.45 sati i misama zornicama za taj dan.
  • Duhovni probram u Adventu
    • Najavljujemo bogati duhovni program u adventu koji će se održavati u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu možete više vidjeti na plakatima na ulazu u crkvu.
  • Vjeronauk za prvopričesnike i krizmanike
    • Kroz vrijeme Došašća kao i za vrijeme božićnih praznika nema susreta prvopričesnika i krizmanika.
  • Kateheze za mlade i odrasle
    • Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta održavaju se utorkom i petkom u dvorani Gospine crkve poslije večernje svete mise. Dođite i poslušajte!
  • Katolički kalendari za 2019.
    • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2019. godinu.
  • Repeticija iz razredne nastave
    • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz razredne nastave, hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu sv. Ante. Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.
  • Likovne radionice za djecu i odrasle
    • Kninski franjevci organiziraju besplatno likovne radionice za djecu i odrasle svake srijede u dvorani Gospine crkve. Radionice se održavaju srijedom u 16 h za odrasle i u 17,30 h za djecu.

CARITAS