Svetkovina sv. Ante Padovanskog u Kninu

Procesija Gradom i euharistijsko slavlje Kninska župna zajednica svečano je proslavila svetkovinu sv. Ante Padovanskog.
Središnjim euharistijskim slavljem predsjedao je fra Luka Tomašević, profesor na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Splitu.
U samostanskoj crkvi Sv. Ante Padovanskog jutarnje mise slavljenje su u 6:00, 7:00 i 8:00 sati. Kip sv. Ante Padovanskog bio je izložen u lađi crkve, gdje su svoje molitve svecu cijeloga svijeta izricali mnogi štovatelji i hodočasnici. Svečana zvonjava crkvenih zvona u 9:30 sati označila je početak procesije s kipom sv. Ante ulicama Grada Knina, a kip su nosili predstavnici vatrogasaca, vjeroučitelja, policajaca, HKD-a „Napredak“ te muškarci u narodnim nošnjama. Litanije svim svetima predvodio je fra Marko Duran, gvardijan i župnik.
Središnje euharistijsko slavlje u privremenoj Gospinoj crkvi započelo je u 10:15 sati, a procesiju i svetu misu uživo je prenosio Hrvatski radio Knin. Predsjedao je fra Luka, a koncelebriralo je osam svećenika (fra Marko, fra Ivan Lukač, fra Božo Ančić, fra Ivan Šimunac, fra Petar Pletikosa, fra Jakov Dževrnja Viro, don Davor Klečina i fra Šimun Markulin). Među vjernim narodom Božjim bili su prisutni predstavnici Grada Knina, Šibensko-kninske županije, Kninskog veleučilišta. Osim spomenutih, nazočili su predstavnici javnih, državnih i privatnih ustanova s kninskog područja. U procesiji i euharistijskom slavlju je sudjelovalo oko 500 ljudi.
Župna svetkovina ujedno je i Dan Grada Knina. Nakon euharistijskog slavlja uslijedilo je primanje u samostanu i svečani ručak za uzvanike.

Večernje euharistijsko slavlje i blagoslov djece na svetkovinu sv. Ante Padovanskog slavljeno je kod samostana Sv. Ante. Slavljem je predsjedao fra Marko Duran, gvardijan i župnik, a koncelebrirao je fra Ivan Šimunac. Liturgijsko pjevanje animirao je VIS David, zajedno s "Anđelima Knina". Kip svetog Ante bio je izložen ispred samostana za mnoge štovatelje, koji su željeli u osobnoj molitvi isprositi milosti po svečevu zagovoru.
Nakon euharistijskog slavlja, fra Marko je izmolio blagoslovnu molitvu nad djecom i sve nazočne poškropio blagoslovljenom vodom.

• Ponedjeljak, 11. lipnja 2018.
      • 19 sati - Devetnica sv. Anti, zaštitniku grada i župe u Gospinoj crkvi. Predovidi fra Ivan Maletić
    • Utorak, 12. lipnja 2018.
    • Srijeda, 13. lipnja 2018. - SV. ANTE
      • 6, 7 i 8 sati – svete mise u crkvi sv. Ante
      • 9,30 sati – PROCESIJA OD CRKVE SV. ANTE DO CRKVE GOSPE VELIKOGA HRVATSKOG KRSNOG ZAVJETA
      Misa koju predvodi mons. Tomislav Rogić, šibenski biskup je nakon procesije u Gospinoj crkvi
      • 19 sati – Blagoslov djece u Gospinoj crkvi

• Ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa
      • Od nedjelje, 17. lipnja počinje ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa:
      - 8 sati u crkvi Sv. Ante
      - 9:30 i 19 sati u Gospinoj crkvi
    • Obavijest za krizmanike
      • Od četvrtka, 14. lipnja 2018. mogu se preuzeti DVD-i i slike sa krizme u Foto studiju P2.