Svetkovina sv. Ante Padovanskog u Kninu

Procesija Gradom i euharistijsko slavlje Kninska župna zajednica svečano je proslavila svetkovinu sv. Ante Padovanskog.
Središnjim euharistijskim slavljem predsjedao je fra Luka Tomašević, profesor na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Sveučilišta u Splitu.
U samostanskoj crkvi Sv. Ante Padovanskog jutarnje mise slavljenje su u 6:00, 7:00 i 8:00 sati. Kip sv. Ante Padovanskog bio je izložen u lađi crkve, gdje su svoje molitve svecu cijeloga svijeta izricali mnogi štovatelji i hodočasnici. Svečana zvonjava crkvenih zvona u 9:30 sati označila je početak procesije s kipom sv. Ante ulicama Grada Knina, a kip su nosili predstavnici vatrogasaca, vjeroučitelja, policajaca, HKD-a „Napredak“ te muškarci u narodnim nošnjama. Litanije svim svetima predvodio je fra Marko Duran, gvardijan i župnik.
Središnje euharistijsko slavlje u privremenoj Gospinoj crkvi započelo je u 10:15 sati, a procesiju i svetu misu uživo je prenosio Hrvatski radio Knin. Predsjedao je fra Luka, a koncelebriralo je osam svećenika (fra Marko, fra Ivan Lukač, fra Božo Ančić, fra Ivan Šimunac, fra Petar Pletikosa, fra Jakov Dževrnja Viro, don Davor Klečina i fra Šimun Markulin). Među vjernim narodom Božjim bili su prisutni predstavnici Grada Knina, Šibensko-kninske županije, Kninskog veleučilišta. Osim spomenutih, nazočili su predstavnici javnih, državnih i privatnih ustanova s kninskog područja. U procesiji i euharistijskom slavlju je sudjelovalo oko 500 ljudi.
Župna svetkovina ujedno je i Dan Grada Knina. Nakon euharistijskog slavlja uslijedilo je primanje u samostanu i svečani ručak za uzvanike.

Večernje euharistijsko slavlje i blagoslov djece na svetkovinu sv. Ante Padovanskog slavljeno je kod samostana Sv. Ante. Slavljem je predsjedao fra Marko Duran, gvardijan i župnik, a koncelebrirao je fra Ivan Šimunac. Liturgijsko pjevanje animirao je VIS David, zajedno s "Anđelima Knina". Kip svetog Ante bio je izložen ispred samostana za mnoge štovatelje, koji su željeli u osobnoj molitvi isprositi milosti po svečevu zagovoru.
Nakon euharistijskog slavlja, fra Marko je izmolio blagoslovnu molitvu nad djecom i sve nazočne poškropio blagoslovljenom vodom.

• Listopadska pobožnost
      • Listopadsku pobožnost molimo pola sata prije večernje svete mise u 18:00 sati.
    • Ponedjeljak, 16. listopada 2017.
      Župni vjeronauk za prvopričesnike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h i 16.00 h poslijepodne
      • 19:00 h - u dvorani samostana sv. Ante susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
    • Srijeda, 18. listopada 2017. - blagdan je sv. Luke, evanđelista
    • Petak, 20. listopada 2017.
      Župni vjeronauk za krizmanike u dvorani Gospine crkve:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h poslijepodne
    • Subota, 21. listopada 2017.
      • 10.00 h - susret ministranata u Gospinoj crkvi.
      • 11:00 h - probe dječjeg zbora u Gospinoj crkvi.
      • U Gospinoj crkvi održat će se susret zajedničke formacije članova Katoličke karizmatske Obnove u Duhu Svetome. Nakana susreta: MOLITVA ZA DOMOVINU I OBITELJI

• 40 dana za život - Od 26. rujna do 5. studenoga 2017.
      • Jesenska kampanja molitvene incijative 40 dana za život počela je 26. rujna i traje do 5. studenog u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
    • Zaručnički tečaj - Od 16. do 20. listopada 2017.
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu koji će se održavati u samostanskoj dvorani.
      Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20:00 sati.
      Prijavit se možete svećeniku poslije svete mise ili na prvi dan predavanja.
      Sudjelovanje je obavezno, stoga uredite svoje obveze tako da možete pratiti sva predavanja.
    • Repeticije
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu.
      Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.

CARITAS