Crkva Gospe velikog
Ul. IV. gardijske brigade 11
22 300 Knin

Knin, 30. srpnja 2010.

Izdana lokacijska dozvola za gradnju pastoralnog centra Gospe velikoga hrvatskoga krsnog zavjeta.

Knin, 20. ožujka 2011.

Fra Petar Klarić, gvardijan i župnik, predaoUpravnom odjelu za prostorno uređenje i gradnju Županije Šibensko-kninske – Ispostava Kninprojekt izgradnje pastoralnog centra u svrhu dobivanja Potvrde glavnog projekta (građevinske dozvole).

Knin, 17. svibnja 2011.

U ime Franjevačke provincije Presvetog Otkupitelja kninski gvardijan i župnik fra Petar Klarić u srijedu, 18. svibnja 2011., preuzeo je iz Upravnog odjela za prostorno uređenje i gradnju Županije Šibensko-kninske – Ispostava Knin Potvrdu glavnog projekta za gradnju pastoralnog centra Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta u Kninu („građevisku dozvolu“), a koja je izdana 17. svibnja. Potvrdu glavnog projekta s popratnom dokumentacijom predao mu je stručni savjetnik za prostorno uređenje i gradnju Miljenko Grubišić, dip. ing. građ. u nazočnosti gđe. Zrinke Didak, djelatnice pisarnice i pastoralnog suradnika gosp. Miroslava Petričevića.

Knin, 16. lipnja 2011.

Vezano za provođenje postupka Pozivnog natječaja i odabira glavnog izvoditelja za izvođenje prve faze radova na izgradnji građevine PASTORALNI CENTAR GOSPE VELIKOGA HRVATSKOG KRSNOG ZAVJETA U KNINU, dana 16. lipnja 2011. godine, u prostorijama Franjevačkog samostana u Kninu u 10 sati započeo je sastanak vezano za konačno izjašnjenje ponuđača i odabir najpovoljnijeg ponuđača za izvođenje radova predmetnom objektu.
Cijeneći vrlo kvalitetne ponude sva tri ozbiljna ponuđača, komisija je odmah nakon obavljenih razgovora i sastanaka s ponuđačima, još jednom proanalizirala konačne ponude trojice ponuđača i jednoglasno donijela odluku, da je daleko najpovoljnija ponuda za izvođenje radova prve faze izgradnje PASTORALNOG CENTRA u Kninu, po svim elementima, ponuda ponuđača GRADITELJ SVRATIŠTA d.o.o. Zagreb.

Knin, 15. rujna 2011.

Sukladno Zakonu o prostornom uređenju i gradnji čl. 249 Franjevačka provincija Presvetog Otkupitelja (investitor) počinje izvoditi radove na izgradnji PASTORALNOG CENTRA GOSPE VELIKOGA HRVATSKOG KRSNOG ZAVJETA u Kninu, na kat. čest. br. 4266/1 k.o. Knin, u ulici IV. gardijske brigade br. 11. Radovi će se izvoditi po Ugovoru s izvođačem radova GRADITELJ SVRATIŠTA d.o.o. i temeljem POTVRDE GLAVNOG PROJEKTA.

Knin, 25. rujna 2011.

U nedjelju, 25. rujna 2011. u Kninu je blagoslovljeno gradilište i položen temljni kamen za novu crkvu Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta. Misu zahvalnicu u 11 sati u privremenoj Gospinoj crkvi slavio je provincijal dr. fra Željko Tolić. Na misnom slavlju nazočili su: župan šibensko-kninski Goran Pauk, dožupan Željko Šimunac, saborski zastupnici Nedjeljka Klarić i Ante Kulušić, kninska gradonačelnica Josipa Rimac i zamjenik gradonačelnice Tomislav Vrdoljak, predsjednik gradskog vijeća Nikola Blažević, članovi gradskog vijeća i poglavarstva, predstavnici vojske, policije, vatrogasaca, kulturnog i javnog života grada Knina i oko 2500 vjernika. Poslije euharistijskog slavlja vjernici su u procesiji krenuli prema gradilištu (Ul. IV. gardijske brigade br. 11).
Na prigodno uređenoj bini na gradilištu slavlje je započelo hrvatskom himnom, nastavljeno minutnom šutnje za poginule hrvatske branitelje i prvog hrvatskog predsjednika dr. Franju Tuđmana. Poslije minutne šutnje nazočnima se obratio o. Klarić. Zatim je pozvao predsjednicu Vlade RH Jadranku Kosor, koja je došla u pratnji trojice ministara Davora Božinovića, Branka Bačića i Jasena Mesića i ostalih državnih tajnika i dužnosnika, da se obrati narodu Božjem. Prigodne riječi uputio je i o. Provincijal koji je potom blagoslovio gradilište. Nakon što je zamjenik gradonačelnice T. Vrdoljak pročitao Povelju, provincijal, predsjednica Vlade i gvardijan potpisali su je i položili kao i temeljni kamen u buduće temelje Gospine crkve. Poslije Provincijalove blagoslovne molitve pjevala se Gospina pjesma „Zdravo Djevo“. Narod se razišao radostan za ovaj veliki duhovni događaj iščekujući da se što prije sagradi i posveti Gospina crkva.

------------
Prilozi:

- Rajski interijer kninske crkve za tisuću ljudi

- Kolekta za dovršetak i uređenje crkve (14. rujna 2014.)

- Donatorsko-aukcijska prodaja slika i crteža

- Nova faza u izgradnji crkve

- Donacija za izgradnju nove crkve

- Zahvala za financijsku potporu izgradnje Gospine crkve

- Povjerenstvo za dovršetak izgradnje Gospine crkve (ožujak 2014.)

- Razgovor s fra Markom Duranom (25. listopada 2013.)

- Pismo fra Joška Kodžomana, provincijala (23. rujna 2013.)

- Poziv biskupa Ante Ivasa (15. rujna 2013.)

- Riječ predsjednice Vlade RH Jadranke Kosor (25. rujna 2011.)

- Povelja (25. rujna 2011.)

• Utorak, 24. travnja 2018.
      • Pobožnost „Trinaest utoraka sv. Anti“ poslije mise u 19 sati
    • Četvrtak, 26. travnja 2018.
      • 12,30 h - župni vjeronauk za sve prvopričesnike je u Gospinoj crkvi
    • Petak, 27. travnja 2018.
      • Župni vjeronauk za krizmanike je prema rasporedu
    • Subota, 28. travnja 2018.
      • 10 sati - susret je ministranata u dvorani Gospine crkve
      • 11 sati - probe su dječjeg zbora Gospinoj crkvi
      • 15 sati - zajednički susret je za sve krizmanike u Gospinoj crkvi

• Zaručnički tečaj - 23. do 27. travnja 2018.
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 23. do 27. travnja 2018., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20,00 sati.