Molitveno bdijenje mladih u Biskupiju

12.9.2014. - Sa početkom oko 20 h je započelo molitveno bdijenje mladih koje je predvodio don Ante Žderić i mladi. Svoje živo iskustvo vjere prenio nam je sam don Ante. U svojoj poruci u kojoj nas je pozvao na blizinu Božju i otvaranje svoga srca Kristu jer On je naš smisao. On nam jedini može da ti odgovore na sva naša traženje.
Pjevanje je predvodio „Gospi vis“. Svoje pismo Isusu napisala je Valentina Braica:
MOJE PISMO ISUSU
Isuse moj hvala ti što dopuštaš meni ovako malom i grešnom biću da se obraća Tebi. Hvala ti Gospodine što me brižno slušaš i što svaka moja riječ dolazi do Tvoga Presvetog Srca. Stojim ovdje pred tobom, živim Bogom i želim ti reći da sam odabrala Tebe. Ostavljam sav Svijet Gospodine i odabirem Tebe. Dopusti mi Gospodine da ti služim u radosti. Želim Gospodine da tvoja ljubav ispuni moj život, da tvoja ljubav ispuni svaki moj dan, da tvoja ljubav bude sa mnom od trenutka kad otvorim svoje oči i probudim se do trenutka kada ponovo utonem u san, ali ni onda me ne napuštaš Gospodine jer znam da Tvoji anđeli bdiju nada mnom.
Hvala ti Isuse na mojoj mladosti. Mladost, divno razdoblje ljudskog života puno radosti, optimizma, velikih očekivanja prema životu, znatiželje. Sada je naše srce najotvorenije, postajemo svjesni ljubavi i svijeta oko nas. Nismo više djeca, ali nismo još ni odrasli ljudi. Tražimo sebe , tražimo svoj put, tražimo svoje mjesto na ovom svijetu. Ali nažalost , često se događa da ne shvatimo što smo; mi smo tvoja djeca, naš put si ti, a naše mjesto na ovom svijetu je u tvom srcu. Često se dogodi na ovom raskršću u našem životu koji se zove mladost da ne odaberemo pravi put, Tvoj Put te skrenemo krivo. Odemo putem kratkotrajnih užitaka, putem ropstva materijalnim stvarima, putem požude i i svakakvih poroka, putem grijeha. I umjesto da pronađemo sebe, zauvijek sebe izgubimo. Odlutamo u noć jer smo svoje svijetlo Isusa ostavili iza sebe. Ti pozivaš Isuse nas mlade da svoju mladost živimo u čistoći , u čistoći srca i tijela. Ali Isuse moj kuda god pogledam bludnost, to je na televiziji, internetu, u novinama, među mojim vršnjacima svima su zamagljene oči, trče za trenutnim tjelesnim užitcima a Ti, Ti Isuse nudiš nešto drugačije nešto trajno. Ti mi Isuse nudiš beskrajnu ljubav i vječnu radost. Ja sam odabrala Tvoj Put Čistoće. Hvala ti Isuse što si uz mene i što mi pomažeš živjeti tu čistoću. U čistoći sam bliže Tebi moj Isuse, želim zauvijek ostati tvoj čisti bijeli cvijet. Cvijet koji raste na livadi tvoje ljubavi i kojeg blatnjava stopa grijeha bludnosti još nije pogazila. O kako je divno biti Isusov cvijet ; svaki dan me zalijevaš svojom ljubavi i griješ svojom milosti.
I sad opet ponavljam svoju mladost predajem tebi Isuse moj, vodi me. Ja znam da me zlo nekad pokušava odvojiti od tebe, zato čuvaj me Bože. Nikad neću se odvojiti od tebe. Ostavljam sve njegove sumnjive ponude i želim služiti samo jednom Gospodinu.
Sad zatvori oči, odluči se, ostavi sve njegove lažne obmane, pijančenja, požude, bludnost i izaberi mladost uz Isusa. Također Te molim Gospodine oprosti mi za svako ne poštivanje svoga tijela, moje je tijelo hram Božji. Čistoća je nešto nebesko u nama , čini nas sličnima Mariji, čini nas bližima Bogu. Isuse ljubim te, pomozi mi da ti uvijek ostanem blizu.

• Utorak, 17. travnja 2018.
      • Pobožnost „Trinaest utoraka sv. Anti“ poslije mise u 19 sati
    • Četvrtak, 19. travnja 2018.
      • 12,30 h - župni vjeronauk za sve prvopričesnike je u Gospinoj crkvi
    • Petak, 20. travnja 2018.
      • Župni vjeronauk za krizmanike je prema rasporedu
    • Subota, 21. travnja 2018.
      • 10 sati - susret je ministranata u dvorani Gospine crkve
      • 11 sati - probe su dječjeg zbora Gospinoj crkvi
      • 12 sati - roditelji prvopričesnika imaju roditeljski sastanak s fra Mariom u Gospinoj crkvi
      • 15 sati - zajednički susret je prvopričesnika i krizmanika u Gospinoj crkvi

• Zaručnički tečaj - 23. do 27. travnja 2018.
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 23. do 27. travnja 2018., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20,00 sati.