Molitveno bdijenje mladih u Biskupiju

12.9.2014. - Sa početkom oko 20 h je započelo molitveno bdijenje mladih koje je predvodio don Ante Žderić i mladi. Svoje živo iskustvo vjere prenio nam je sam don Ante. U svojoj poruci u kojoj nas je pozvao na blizinu Božju i otvaranje svoga srca Kristu jer On je naš smisao. On nam jedini može da ti odgovore na sva naša traženje.
Pjevanje je predvodio „Gospi vis“. Svoje pismo Isusu napisala je Valentina Braica:
MOJE PISMO ISUSU
Isuse moj hvala ti što dopuštaš meni ovako malom i grešnom biću da se obraća Tebi. Hvala ti Gospodine što me brižno slušaš i što svaka moja riječ dolazi do Tvoga Presvetog Srca. Stojim ovdje pred tobom, živim Bogom i želim ti reći da sam odabrala Tebe. Ostavljam sav Svijet Gospodine i odabirem Tebe. Dopusti mi Gospodine da ti služim u radosti. Želim Gospodine da tvoja ljubav ispuni moj život, da tvoja ljubav ispuni svaki moj dan, da tvoja ljubav bude sa mnom od trenutka kad otvorim svoje oči i probudim se do trenutka kada ponovo utonem u san, ali ni onda me ne napuštaš Gospodine jer znam da Tvoji anđeli bdiju nada mnom.
Hvala ti Isuse na mojoj mladosti. Mladost, divno razdoblje ljudskog života puno radosti, optimizma, velikih očekivanja prema životu, znatiželje. Sada je naše srce najotvorenije, postajemo svjesni ljubavi i svijeta oko nas. Nismo više djeca, ali nismo još ni odrasli ljudi. Tražimo sebe , tražimo svoj put, tražimo svoje mjesto na ovom svijetu. Ali nažalost , često se događa da ne shvatimo što smo; mi smo tvoja djeca, naš put si ti, a naše mjesto na ovom svijetu je u tvom srcu. Često se dogodi na ovom raskršću u našem životu koji se zove mladost da ne odaberemo pravi put, Tvoj Put te skrenemo krivo. Odemo putem kratkotrajnih užitaka, putem ropstva materijalnim stvarima, putem požude i i svakakvih poroka, putem grijeha. I umjesto da pronađemo sebe, zauvijek sebe izgubimo. Odlutamo u noć jer smo svoje svijetlo Isusa ostavili iza sebe. Ti pozivaš Isuse nas mlade da svoju mladost živimo u čistoći , u čistoći srca i tijela. Ali Isuse moj kuda god pogledam bludnost, to je na televiziji, internetu, u novinama, među mojim vršnjacima svima su zamagljene oči, trče za trenutnim tjelesnim užitcima a Ti, Ti Isuse nudiš nešto drugačije nešto trajno. Ti mi Isuse nudiš beskrajnu ljubav i vječnu radost. Ja sam odabrala Tvoj Put Čistoće. Hvala ti Isuse što si uz mene i što mi pomažeš živjeti tu čistoću. U čistoći sam bliže Tebi moj Isuse, želim zauvijek ostati tvoj čisti bijeli cvijet. Cvijet koji raste na livadi tvoje ljubavi i kojeg blatnjava stopa grijeha bludnosti još nije pogazila. O kako je divno biti Isusov cvijet ; svaki dan me zalijevaš svojom ljubavi i griješ svojom milosti.
I sad opet ponavljam svoju mladost predajem tebi Isuse moj, vodi me. Ja znam da me zlo nekad pokušava odvojiti od tebe, zato čuvaj me Bože. Nikad neću se odvojiti od tebe. Ostavljam sve njegove sumnjive ponude i želim služiti samo jednom Gospodinu.
Sad zatvori oči, odluči se, ostavi sve njegove lažne obmane, pijančenja, požude, bludnost i izaberi mladost uz Isusa. Također Te molim Gospodine oprosti mi za svako ne poštivanje svoga tijela, moje je tijelo hram Božji. Čistoća je nešto nebesko u nama , čini nas sličnima Mariji, čini nas bližima Bogu. Isuse ljubim te, pomozi mi da ti uvijek ostanem blizu.

• Nedjelja, 2. prosinca 2018.
    • 17 h - u Gospinoj crkvi započinje adventska duhovna obnova za našu župu i traje do srijede, 5. prosinca. Voditelj je fra Josip Repeša
  • Ponedjeljak, 3. prosinca 2018.
    • 6 h - od danas mise zornice su u Gospinoj crkvi
    • 19,30 h - u dvorani samostana susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
  • Subota, 8. prosinca 2018.- svetkovina Bezgrješno Začeće Blažene Djevice Marije
    • 6, 9,30 i 18 h - svete mise u Gospinoj crkvi
    • 11 h - pjevanje za dječji zbor. Potaknite djecu da se uključe u zbor

• Blagoslov obitelji
    • U ponedjeljak, 3. prosinca, započinje blagoslov obitelji. Pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu. Ulice i brojevi za blagoslov bit će objavljivani na župnoj internet-stranici, Radiju Knin u 8.45 sati i misama zornicama za taj dan.
  • Duhovni probram u Adventu
    • Najavljujemo bogati duhovni program u adventu koji će se održavati u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu možete više vidjeti na plakatima na ulazu u crkvu.
  • Vjeronauk za prvopričesnike i krizmanike
    • Kroz vrijeme Došašća kao i za vrijeme božićnih praznika nema susreta prvopričesnika i krizmanika.
  • Kateheze za mlade i odrasle
    • Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta održavaju se utorkom i petkom u dvorani Gospine crkve poslije večernje svete mise. Dođite i poslušajte!
  • Katolički kalendari za 2019.
    • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2019. godinu.
  • Repeticija iz razredne nastave
    • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz razredne nastave, hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu sv. Ante. Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.
  • Likovne radionice za djecu i odrasle
    • Kninski franjevci organiziraju besplatno likovne radionice za djecu i odrasle svake srijede u dvorani Gospine crkve. Radionice se održavaju srijedom u 16 h za odrasle i u 17,30 h za djecu.

CARITAS