Bogoslovi u posjetu našoj župi
8. ožujka 2015.

Na treću korizmenu nedjelju, 8. ožujka, našu su župu posjetili bogoslovi iz Splita sa svojim magistrom fra Anđelkom Domazetom. Po samom dolasku bogoslovi su obišli gradilište nove crkve Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta. Večernju svetu misu s početkom u 18 sati predvodio je fra Anđelko u koncelebraciji s gvardijanom i župnikom fra Markom Duranom, a pjevanje su animirali bogoslovi pod vodstvom fra Frane Bosnića, bogoslova. Pred kraj mise bogoslovi fra Josip Šabić, fra Ivo Rastočić i fra Ivan Đuzel predstavili su život bogoslova u klerikatu te svoj poziv. Druženje se nastavilo za obiteljskim stolom u samostanu.
Nadamo se da će ovaj posjet naših bogoslova ohrabriti srca mladića i djevojaka i iz naše župe da se odazovu na Božji poziv.

Obavijesti

• Ponedjeljak, 25. ožujka 2019.- svetkovina je Navještenja Gospodinova - Blagovijest
    • Svete mise su:
    - 7 h u crkvi sv. Ante
    - u 9,30 i 18 h u Gospinoj crkvi
    • 19,30 h u Gosponij crkvi susret je glumaca "Muke"
  • Utorak, 26. ožujka 2019.
    • 18 h u Gospinoj crkvi, poslije mise pobožnost "Trinaest utoraka sv. Anti"
  • Četvrtak, 28. ožujka 2019.
    • Četvrtkom je Euharistijsko klanjanje iza večernje svete mise, posebno ga preporučamo u Korizmi
  • Petak, 29. ožujka 2019. - Četvrti korizmeni petak
    • 17,15 h - pobožnost križnog puta, a poslije misa u Gospinoj crkvi
  • Subota, 30. ožujka 2019.
    • 10 h - susret ministranata u samostanskoj dvorani
    • 11 h - u Gospinoj crkvi je pjevanje za dječiji zbor
    • 19 h - u općinskoj vjećnici u Kistanjama upriličit će se predstavljanje knjige o bl. Alojziju Stepincu „Viktor, kardinalova pobjeda“, autora Marlona Macanovića.

• 31. ožujka 2019.- Večernje svete mise
    • Od nedjelje, 31. ožujka 2019. večernje svete mise slavimo u 19 sati
  • 6. ožujka do 14. travnja 2019.- „40 dana za život“
    • Korizmena kampanja molitvene incijative „40 dana za život“ počinje 6. ožujka i traje do 14. travnja u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 8 do 15 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
  • 6. do 10. svibnja 2019.- Zaručnički tečaj
    • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 6. do 10. svibnja 2019., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20 h
  • Hrvatska katolička mreža
    • Počela je s radom Hrvatska katolička mreža, vjerski portal koji možete pratiti na stranici www.hkm.hr