DAJEMO NA ZNANJE

Branko Lustig ponovno u Kninu - 2. dio

Nakon kontakata s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i športa te Agencijom za odgoj i obrazovanje dajemo na znanje:
1) Edukacijsko jutro - u organizaciji Festivala tolerancije - održat će se u Domu HV-a u Kninu u četvrtak, 25. rujna 2014.
2) Predviđen je film "Dječak u prugastoj pidžami" i predavanje gosp. Branka Lustiga.
3) Program se održava izvan redovitog nastavnog procesa.
4) Program se održava izvan prostora škole.
5) S obzirom na 3) i 4) RODITELJI TREBAJU DATI IZRIČITU SUGLASNOST, kako bi njihova djeca sudjelovala na programu.
6) Gosp. Lustig će vrlo vjerojatno ustrajati u svojoj tezi: "Da Bog postoji, ne bi bilo holokausta ni Jasenovca".
7) Na programu aktivno ne sudjeluje teolog ili koji drugi znanstvenik koji bi - sukladno demokratskim tekovinama - predstavljao konstruktivnu kritiku tezama gosp. Lustiga.
8) S obzirom na 6) i 7) pozivamo sve roditelje da ODBIJU DATI SUGLASNOST za svoju djecu, koja će biti izložena nekritičkom pristupu pitanja Boga i transcendentnoga uopće.
9) Pozivamo Grad Knin da iznosom od 4.900,00 kn ne podržava doktrinu ateizma, koja se prezentira mladima na sasvim nekritičan način. Također, pozivamo predstavnike Grada da svojom nazočnošću ne podržavaju jednostrane teze u režiji gosp. Lustiga.
10) U nadi da ćemo svi pokazati demokratsku zrelost i sustavan pristup transcendentnom u svakodnevnom životu, srdačno pozdravljamo.
Franjevci

• Ponedjeljak, 15. listopada 2018.
      • 20 h - u dvorani samostan sv. Ante susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
    • Četvrtak, 18. listopada 2018.- blagdan je sv. Luke, evanđelista
      • Vjeronauk za prvopričesnike u Gospinoj crkvi
      - 10 h - ujutro
      - 16 h - poslijepodne
    • Petak, 19. listopada 2018.
      • Vjeronauk za krizmanike u Gospinoj crkvi
      - 10 h - ujutro
      - 15 h - poslijepodne
    • Subota, 20. listopada 2018.
      • 10 h - u Gospinoj crkvi je susret ministranata
      • 11 h - pjevanje za dječji zbor. Potaknite djecu da se uključe u zbor
      • 20 h - U dvorani Doma HV-a u sklopu inicijative „40 dana za život“ biti će prikazan dokumentarni film 40 dana za život

• Zaručnički tečaj
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 22. do 26. listopada 2018., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20 h. Prijavit se možete svećeniku poslije svete mise ili na prvi dan predavanja. Sudjelovanje je obavezno, stoga uredite svoje obveze tako da možete pratiti sva predavanja.
    • Hodočašće u Krašić i Zagreb, 27. listopada 2018.
      • U povodu dvadesete godišnjice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca župa organizira hodočašće u Krašić i Zagreb 27. listopada 2018. Polazak je u 5 h ispred Gospine crkve. Cijena puta je 200 kn po osobi.
    • „40 dana za život“
      • Jesenska kampanja molitvene incijative „40 dana za život“ započela je 26. rujna i traje do 4. studenog u Kninu.
      U sklopu inicijative 20. listopada biti će prikazan dokumentarni film 40 dana za život u 20 sati u dvorani Doma HV-a, a 22. listopada promotivni autobus incijative dolazi sa slikom Milosrdnog Isusa.
      Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 8 do 15 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
    • Repeticija iz razredne nastave
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz razredne nastave, hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu sv. Ante. Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.
    • Likovne radionice za djecu i odrasle
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno likovne radionice za djecu i odrasle svake srijede u dvorani Gospine crkve. Radionice se održavaju srijedom u 16 h za odrasle i u 17,30 h za djecu.
    • Povijesna postrojba kralja Dmitra Zvonimira
      • Povijesna postrojba kralja Dmitra Zvonimira vrši upise u sekcije:
      - Kazalište Pinokio - djeca do 15 godina
      - Mali vitezovi - djeca do 15 godina
      - Vitezovi kralja Zvonimira - za starije od 15 godina
      Učlaniti se možete ponedjeljkom i srijedom od 19 sati u dvorani Gospine crkve ili nedjeljom iza večernje mise.