DAJEMO NA ZNANJE

Branko Lustig ponovno u Kninu - 2. dio

Nakon kontakata s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i športa te Agencijom za odgoj i obrazovanje dajemo na znanje:
1) Edukacijsko jutro - u organizaciji Festivala tolerancije - održat će se u Domu HV-a u Kninu u četvrtak, 25. rujna 2014.
2) Predviđen je film "Dječak u prugastoj pidžami" i predavanje gosp. Branka Lustiga.
3) Program se održava izvan redovitog nastavnog procesa.
4) Program se održava izvan prostora škole.
5) S obzirom na 3) i 4) RODITELJI TREBAJU DATI IZRIČITU SUGLASNOST, kako bi njihova djeca sudjelovala na programu.
6) Gosp. Lustig će vrlo vjerojatno ustrajati u svojoj tezi: "Da Bog postoji, ne bi bilo holokausta ni Jasenovca".
7) Na programu aktivno ne sudjeluje teolog ili koji drugi znanstvenik koji bi - sukladno demokratskim tekovinama - predstavljao konstruktivnu kritiku tezama gosp. Lustiga.
8) S obzirom na 6) i 7) pozivamo sve roditelje da ODBIJU DATI SUGLASNOST za svoju djecu, koja će biti izložena nekritičkom pristupu pitanja Boga i transcendentnoga uopće.
9) Pozivamo Grad Knin da iznosom od 4.900,00 kn ne podržava doktrinu ateizma, koja se prezentira mladima na sasvim nekritičan način. Također, pozivamo predstavnike Grada da svojom nazočnošću ne podržavaju jednostrane teze u režiji gosp. Lustiga.
10) U nadi da ćemo svi pokazati demokratsku zrelost i sustavan pristup transcendentnom u svakodnevnom životu, srdačno pozdravljamo.
Franjevci

• Listopadska pobožnost
      • Listopadsku pobožnost molimo pola sata prije večernje svete mise u 18:00 sati.
    • Ponedjeljak, 16. listopada 2017.
      Župni vjeronauk za prvopričesnike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h i 16.00 h poslijepodne
      • 19:00 h - u dvorani samostana sv. Ante susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
    • Srijeda, 18. listopada 2017. - blagdan je sv. Luke, evanđelista
    • Petak, 20. listopada 2017.
      Župni vjeronauk za krizmanike u dvorani Gospine crkve:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h poslijepodne
    • Subota, 21. listopada 2017.
      • 10.00 h - susret ministranata u Gospinoj crkvi.
      • 11:00 h - probe dječjeg zbora u Gospinoj crkvi.
      • U Gospinoj crkvi održat će se susret zajedničke formacije članova Katoličke karizmatske Obnove u Duhu Svetome. Nakana susreta: MOLITVA ZA DOMOVINU I OBITELJI

• 40 dana za život - Od 26. rujna do 5. studenoga 2017.
      • Jesenska kampanja molitvene incijative 40 dana za život počela je 26. rujna i traje do 5. studenog u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
    • Zaručnički tečaj - Od 16. do 20. listopada 2017.
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu koji će se održavati u samostanskoj dvorani.
      Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20:00 sati.
      Prijavit se možete svećeniku poslije svete mise ili na prvi dan predavanja.
      Sudjelovanje je obavezno, stoga uredite svoje obveze tako da možete pratiti sva predavanja.
    • Repeticije
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu.
      Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.

CARITAS