Djelovanje kninskog Caritasa
kroz 2013.-tu

Caritas Župe sv. Ante Padovanskog Knin u svojoj pučkoj kuhinji svakodnevno pripremi i podijeli 94 topla obroka od čega se 25 obroka dostavi na kućnu adresu (većinom u Golubiću) onima koji zbog starosti, bolesti ili udaljenosti sami ne mogu po njega doći u pučku kuhinju, te je tako u 2013. godini skuhano i podijeljeno 28.044 topla obroka od kojih je 19.748 podijeljeno u pučkoj kuhinji, a 8.296 je dostavljeno na kućne adrese. Caritasu se za pomoć obratila i 837 obitelj sa 2.405 članova kućanstva, a koje nisu na pučkoj kuhinji, te im je pomognuto 3.326 puta s obiteljskim paketima (hrana i higijena), kupovinom lijekova, autobusnih karata za odlazak na liječničke preglede, rabljenim i novim kućanskim aparatima (frižiderima, štednjacima,…), medicinskim pomagalima, novoj i rabljenoj odjeći i obući, i drugom karitativnom pomoći. Samo je za Uskrs podijeljeno 522, a za Božić 563 obiteljska paketa s osnovnim živežnim namirnicama i higijenom (brašno, ulje, šećer, sol, riža, tjestenine…).

Broj potrebnih o kojima Caritas skrbi znatno se povećao kroz proteklu godinu, što zbog gubitka posla, ili blokade računa, ili što im poslodavci neredovno isplaćuju zasluženu plaću. Zbog manjih donacija mogućnosti Caritasa da pruži pomoć potrebnima su se smanjile tako da su neki dosadašnji oblici pomoći kao što su: pomoć u smrtnim slučajevima, stipendiranju studenata, plaćanju režija, pomoć u trajnom zbrinjavanju i mnogi drugi programi privremeno obustavljeni. Ove zime smo od Ministarstva obrane RH dobili 897 prostornih metara drva za ogrjev, koje smo podijelili 151 obitelji s područja Knina, Kijeva, Drniša i Biskupije. Svakoj obitelji drva za ogrjev dostavljena su na njezinu kućnu adresu. Također, po 50 metara drva darovano je i Caritasu biskupije Šibenik i Gradskom društvu Crvenog križa Knin za potrebne o kojima oni skrbe. Zahvaljujemo svim našim dobročiniteljima na ljubavi koju su iskazali i iskazuju prema potrebnima u Kninu, jer bez njihove pomoći Caritas ne bi mogao pružiti pomoć ovolikom broju potrebnih koji su mu se obratili za pomoć.

Knin, 5. veljače 2014.

Gosp. Miroslav Petričević

• Ponedjeljak, 11. lipnja 2018.
      • 19 sati - Devetnica sv. Anti, zaštitniku grada i župe u Gospinoj crkvi. Predovidi fra Ivan Maletić
    • Utorak, 12. lipnja 2018.
    • Srijeda, 13. lipnja 2018. - SV. ANTE
      • 6, 7 i 8 sati – svete mise u crkvi sv. Ante
      • 9,30 sati – PROCESIJA OD CRKVE SV. ANTE DO CRKVE GOSPE VELIKOGA HRVATSKOG KRSNOG ZAVJETA
      Misa koju predvodi mons. Tomislav Rogić, šibenski biskup je nakon procesije u Gospinoj crkvi
      • 19 sati – Blagoslov djece u Gospinoj crkvi

• Ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa
      • Od nedjelje, 17. lipnja počinje ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa:
      - 8 sati u crkvi Sv. Ante
      - 9:30 i 19 sati u Gospinoj crkvi
    • Obavijest za krizmanike
      • Od četvrtka, 14. lipnja 2018. mogu se preuzeti DVD-i i slike sa krizme u Foto studiju P2.