Djelovanje kninskog Caritasa
kroz 2013.-tu

Caritas Župe sv. Ante Padovanskog Knin u svojoj pučkoj kuhinji svakodnevno pripremi i podijeli 94 topla obroka od čega se 25 obroka dostavi na kućnu adresu (većinom u Golubiću) onima koji zbog starosti, bolesti ili udaljenosti sami ne mogu po njega doći u pučku kuhinju, te je tako u 2013. godini skuhano i podijeljeno 28.044 topla obroka od kojih je 19.748 podijeljeno u pučkoj kuhinji, a 8.296 je dostavljeno na kućne adrese. Caritasu se za pomoć obratila i 837 obitelj sa 2.405 članova kućanstva, a koje nisu na pučkoj kuhinji, te im je pomognuto 3.326 puta s obiteljskim paketima (hrana i higijena), kupovinom lijekova, autobusnih karata za odlazak na liječničke preglede, rabljenim i novim kućanskim aparatima (frižiderima, štednjacima,…), medicinskim pomagalima, novoj i rabljenoj odjeći i obući, i drugom karitativnom pomoći. Samo je za Uskrs podijeljeno 522, a za Božić 563 obiteljska paketa s osnovnim živežnim namirnicama i higijenom (brašno, ulje, šećer, sol, riža, tjestenine…).

Broj potrebnih o kojima Caritas skrbi znatno se povećao kroz proteklu godinu, što zbog gubitka posla, ili blokade računa, ili što im poslodavci neredovno isplaćuju zasluženu plaću. Zbog manjih donacija mogućnosti Caritasa da pruži pomoć potrebnima su se smanjile tako da su neki dosadašnji oblici pomoći kao što su: pomoć u smrtnim slučajevima, stipendiranju studenata, plaćanju režija, pomoć u trajnom zbrinjavanju i mnogi drugi programi privremeno obustavljeni. Ove zime smo od Ministarstva obrane RH dobili 897 prostornih metara drva za ogrjev, koje smo podijelili 151 obitelji s područja Knina, Kijeva, Drniša i Biskupije. Svakoj obitelji drva za ogrjev dostavljena su na njezinu kućnu adresu. Također, po 50 metara drva darovano je i Caritasu biskupije Šibenik i Gradskom društvu Crvenog križa Knin za potrebne o kojima oni skrbe. Zahvaljujemo svim našim dobročiniteljima na ljubavi koju su iskazali i iskazuju prema potrebnima u Kninu, jer bez njihove pomoći Caritas ne bi mogao pružiti pomoć ovolikom broju potrebnih koji su mu se obratili za pomoć.

Knin, 5. veljače 2014.

Gosp. Miroslav Petričević

• Listopadska pobožnost
      • Listopadsku pobožnost molimo pola sata prije večernje svete mise u 18:00 sati.
    • Ponedjeljak, 16. listopada 2017.
      Župni vjeronauk za prvopričesnike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h i 16.00 h poslijepodne
      • 19:00 h - u dvorani samostana sv. Ante susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
    • Srijeda, 18. listopada 2017. - blagdan je sv. Luke, evanđelista
    • Petak, 20. listopada 2017.
      Župni vjeronauk za krizmanike u dvorani Gospine crkve:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h poslijepodne
    • Subota, 21. listopada 2017.
      • 10.00 h - susret ministranata u Gospinoj crkvi.
      • 11:00 h - probe dječjeg zbora u Gospinoj crkvi.
      • U Gospinoj crkvi održat će se susret zajedničke formacije članova Katoličke karizmatske Obnove u Duhu Svetome. Nakana susreta: MOLITVA ZA DOMOVINU I OBITELJI

• 40 dana za život - Od 26. rujna do 5. studenoga 2017.
      • Jesenska kampanja molitvene incijative 40 dana za život počela je 26. rujna i traje do 5. studenog u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
    • Zaručnički tečaj - Od 16. do 20. listopada 2017.
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu koji će se održavati u samostanskoj dvorani.
      Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20:00 sati.
      Prijavit se možete svećeniku poslije svete mise ili na prvi dan predavanja.
      Sudjelovanje je obavezno, stoga uredite svoje obveze tako da možete pratiti sva predavanja.
    • Repeticije
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu.
      Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.

CARITAS