Djelovanje kninskog Caritasa
kroz 2013.-tu

Caritas Župe sv. Ante Padovanskog Knin u svojoj pučkoj kuhinji svakodnevno pripremi i podijeli 94 topla obroka od čega se 25 obroka dostavi na kućnu adresu (većinom u Golubiću) onima koji zbog starosti, bolesti ili udaljenosti sami ne mogu po njega doći u pučku kuhinju, te je tako u 2013. godini skuhano i podijeljeno 28.044 topla obroka od kojih je 19.748 podijeljeno u pučkoj kuhinji, a 8.296 je dostavljeno na kućne adrese. Caritasu se za pomoć obratila i 837 obitelj sa 2.405 članova kućanstva, a koje nisu na pučkoj kuhinji, te im je pomognuto 3.326 puta s obiteljskim paketima (hrana i higijena), kupovinom lijekova, autobusnih karata za odlazak na liječničke preglede, rabljenim i novim kućanskim aparatima (frižiderima, štednjacima,…), medicinskim pomagalima, novoj i rabljenoj odjeći i obući, i drugom karitativnom pomoći. Samo je za Uskrs podijeljeno 522, a za Božić 563 obiteljska paketa s osnovnim živežnim namirnicama i higijenom (brašno, ulje, šećer, sol, riža, tjestenine…).

Broj potrebnih o kojima Caritas skrbi znatno se povećao kroz proteklu godinu, što zbog gubitka posla, ili blokade računa, ili što im poslodavci neredovno isplaćuju zasluženu plaću. Zbog manjih donacija mogućnosti Caritasa da pruži pomoć potrebnima su se smanjile tako da su neki dosadašnji oblici pomoći kao što su: pomoć u smrtnim slučajevima, stipendiranju studenata, plaćanju režija, pomoć u trajnom zbrinjavanju i mnogi drugi programi privremeno obustavljeni. Ove zime smo od Ministarstva obrane RH dobili 897 prostornih metara drva za ogrjev, koje smo podijelili 151 obitelji s područja Knina, Kijeva, Drniša i Biskupije. Svakoj obitelji drva za ogrjev dostavljena su na njezinu kućnu adresu. Također, po 50 metara drva darovano je i Caritasu biskupije Šibenik i Gradskom društvu Crvenog križa Knin za potrebne o kojima oni skrbe. Zahvaljujemo svim našim dobročiniteljima na ljubavi koju su iskazali i iskazuju prema potrebnima u Kninu, jer bez njihove pomoći Caritas ne bi mogao pružiti pomoć ovolikom broju potrebnih koji su mu se obratili za pomoć.

Knin, 5. veljače 2014.

Gosp. Miroslav Petričević

• Nedjelja, 2. prosinca 2018.
    • 17 h - u Gospinoj crkvi započinje adventska duhovna obnova za našu župu i traje do srijede, 5. prosinca. Voditelj je fra Josip Repeša
  • Ponedjeljak, 3. prosinca 2018.
    • 6 h - od danas mise zornice su u Gospinoj crkvi
    • 19,30 h - u dvorani samostana susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
  • Subota, 8. prosinca 2018.- svetkovina Bezgrješno Začeće Blažene Djevice Marije
    • 6, 9,30 i 18 h - svete mise u Gospinoj crkvi
    • 11 h - pjevanje za dječji zbor. Potaknite djecu da se uključe u zbor

• Blagoslov obitelji
    • U ponedjeljak, 3. prosinca, započinje blagoslov obitelji. Pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu. Ulice i brojevi za blagoslov bit će objavljivani na župnoj internet-stranici, Radiju Knin u 8.45 sati i misama zornicama za taj dan.
  • Duhovni probram u Adventu
    • Najavljujemo bogati duhovni program u adventu koji će se održavati u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu možete više vidjeti na plakatima na ulazu u crkvu.
  • Vjeronauk za prvopričesnike i krizmanike
    • Kroz vrijeme Došašća kao i za vrijeme božićnih praznika nema susreta prvopričesnika i krizmanika.
  • Kateheze za mlade i odrasle
    • Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta održavaju se utorkom i petkom u dvorani Gospine crkve poslije večernje svete mise. Dođite i poslušajte!
  • Katolički kalendari za 2019.
    • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2019. godinu.
  • Repeticija iz razredne nastave
    • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz razredne nastave, hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu sv. Ante. Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.
  • Likovne radionice za djecu i odrasle
    • Kninski franjevci organiziraju besplatno likovne radionice za djecu i odrasle svake srijede u dvorani Gospine crkve. Radionice se održavaju srijedom u 16 h za odrasle i u 17,30 h za djecu.

CARITAS