Djelovanje kninskog Caritasa
kroz 2015. godinu

Broj obitelji koje su tražile pomoć od našega Caritasa nastavio je rasti i u 2015. godini. Iako se 263 obitelji koje su u 2014. dobivale pomoć u 2015. godini nisu više obraćale za pomoć, ipak se broj obitelji povećao za 22 jer je pomoć zatražilo 285 novih obitelji (ili onih koje su ranije dobivale pomoć i uspjeli su sebi osigurati normalan život, ali su ponovno upali u siromaštvo), tako da se Caritasu za pomoć obratilo 941 obitelji, te im je jednom ili u više navrata pomognuto 4.405 puta s obiteljskim paketima hrane i higijene (samo je za Uskrs podijeljeno 513, a za Božić 516 obiteljska paketa), novoj i rabljenoj odjeći i obući, kupovinom lijekova, pripomoći u putnim troškovima za odlazak na liječničke preglede, i drugom karitativnom pomoći.
Tako je tijekom 2015., između ostalih živežnih namirnica i higijene, podijeljeno: 32.500 kg brašna, 5.250 l ulja, 4.980 kg šećera, 2.200 kg soli, 4.830 kg riže, ....
Caritas u svojoj pučkoj kuhinji svakodnevno pripremi i podijeli 87 toplih obroka od čega se 16 obroka dostavi na kućnu adresu (većinom u Golubiću) onima koji zbog starosti, bolesti ili udaljenosti sami ne mogu po njega doći u pučku kuhinju, te je tako u 2015. godini skuhano i podijeljeno 33.726 topla obroka od kojih je 25.643 podijeljeno u pučkoj kuhinji, a 7.633 je dostavljeno na kućne adrese.
Zahvaljujemo od srca i iskreno svim našim dobročiniteljima na ljubavi koju su iskazali i iskazuju prema potrebnima u Kninu, jer bez njihove pomoći Caritas ne bi mogao pružiti pomoć ovolikom broju onih koji su mu se obratili i obraćaju za pomoć.
Neka Vam i ubuduće bude poticaj Isusova ljubav kojom ljubi svakog čovjeka, i da ta ista nesebična milost i ljubav Isusova budu nagrada Vama i Vašim obiteljima za svako dobro djelo koje ste učinili i činite za siromašne i potrebite.

• Listopadska pobožnost
      • Listopadsku pobožnost molimo pola sata prije večernje svete mise u 18:00 sati.
    • Ponedjeljak, 16. listopada 2017.
      Župni vjeronauk za prvopričesnike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h i 16.00 h poslijepodne
      • 19:00 h - u dvorani samostana sv. Ante susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
    • Srijeda, 18. listopada 2017. - blagdan je sv. Luke, evanđelista
    • Petak, 20. listopada 2017.
      Župni vjeronauk za krizmanike u dvorani Gospine crkve:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h poslijepodne
    • Subota, 21. listopada 2017.
      • 10.00 h - susret ministranata u Gospinoj crkvi.
      • 11:00 h - probe dječjeg zbora u Gospinoj crkvi.
      • U Gospinoj crkvi održat će se susret zajedničke formacije članova Katoličke karizmatske Obnove u Duhu Svetome. Nakana susreta: MOLITVA ZA DOMOVINU I OBITELJI

• 40 dana za život - Od 26. rujna do 5. studenoga 2017.
      • Jesenska kampanja molitvene incijative 40 dana za život počela je 26. rujna i traje do 5. studenog u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
    • Zaručnički tečaj - Od 16. do 20. listopada 2017.
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu koji će se održavati u samostanskoj dvorani.
      Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20:00 sati.
      Prijavit se možete svećeniku poslije svete mise ili na prvi dan predavanja.
      Sudjelovanje je obavezno, stoga uredite svoje obveze tako da možete pratiti sva predavanja.
    • Repeticije
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu.
      Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.

CARITAS