Fra Marko Duran potpisao Ugovor o financiranju u okviru FEAD-a
30. rujna 2016.

Fra Marko Duran potpisao Ugovor o financiranju u okviru natječaja "Ublažavanje siromaštva pružanjem pomoći najpotrebnijim osobama podjelom hrane i osnovne materijalne pomoći" iz Fonda europske pomoći za najpotrebnije.
Ministarstvo socijalne politike i mladih organiziralo je u petak, 30. rujna 2016., svečano potpisivanje ugovora u okviru natječaja „Ublažavanje siromaštva pružanjem pomoći najpotrebitijim osobama podjelom hrane i/ili osnovne materijalne pomoći“ iz Fonda europske pomoći za najpotrebitije (FEAD).
Ministrica socijalne politike i mladih, Bernardica Juretić i ministrice rada i mirovinskog sustava, dr. sc. Nade Šikić održale su pozdravne govore, nakon kojeg je uslijediti uručivanje ugovora.
Ugovoreni projekti usmjereni su ublažavanju najgorih oblika siromaštva, pružanjem nefinancijske pomoći najpotrebitijim osobama i to hrane i/ili osnovne materijalne pomoći.
Ciljne skupine Poziva su samci i obitelji koji žive u siromaštvu ili su u riziku od siromaštva i definirani su kao najpotrebitiji za primanje hrane i/ili osnovne materijalne pomoći prema kriterijima partnerskih organizacija koje će provoditi projekte.
Ministarstvo socijalne politike i mladih kao Posredničko tijelo za provedbu Operativnog programa za hranu i osnovnu materijalnu pomoć za razdoblje 2014.-2020 donijelo je Odluku o financiranju za 13 uspješnih projekata (između kojih je i projekat našega Caritasa) kojim će se financirati aktivnosti ublažavanja materijalne deprivacije tipa 1 (nedostatak hrane), materijalne deprivacije tipa 2 (nedostatak osnovne materijalne pomoći), kao i aktivnosti iz sredstava tehničke pomoći u svrhu uspješne provedbe projektnih aktivnosti.

• Ponedjeljak, 15. listopada 2018.
      • 20 h - u dvorani samostan sv. Ante susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
    • Četvrtak, 18. listopada 2018.- blagdan je sv. Luke, evanđelista
      • Vjeronauk za prvopričesnike u Gospinoj crkvi
      - 10 h - ujutro
      - 16 h - poslijepodne
    • Petak, 19. listopada 2018.
      • Vjeronauk za krizmanike u Gospinoj crkvi
      - 10 h - ujutro
      - 15 h - poslijepodne
    • Subota, 20. listopada 2018.
      • 10 h - u Gospinoj crkvi je susret ministranata
      • 11 h - pjevanje za dječji zbor. Potaknite djecu da se uključe u zbor
      • 20 h - U dvorani Doma HV-a u sklopu inicijative „40 dana za život“ biti će prikazan dokumentarni film 40 dana za život

• Zaručnički tečaj
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 22. do 26. listopada 2018., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20 h. Prijavit se možete svećeniku poslije svete mise ili na prvi dan predavanja. Sudjelovanje je obavezno, stoga uredite svoje obveze tako da možete pratiti sva predavanja.
    • Hodočašće u Krašić i Zagreb, 27. listopada 2018.
      • U povodu dvadesete godišnjice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca župa organizira hodočašće u Krašić i Zagreb 27. listopada 2018. Polazak je u 5 h ispred Gospine crkve. Cijena puta je 200 kn po osobi.
    • „40 dana za život“
      • Jesenska kampanja molitvene incijative „40 dana za život“ započela je 26. rujna i traje do 4. studenog u Kninu.
      U sklopu inicijative 20. listopada biti će prikazan dokumentarni film 40 dana za život u 20 sati u dvorani Doma HV-a, a 22. listopada promotivni autobus incijative dolazi sa slikom Milosrdnog Isusa.
      Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 8 do 15 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
    • Repeticija iz razredne nastave
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz razredne nastave, hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu sv. Ante. Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.
    • Likovne radionice za djecu i odrasle
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno likovne radionice za djecu i odrasle svake srijede u dvorani Gospine crkve. Radionice se održavaju srijedom u 16 h za odrasle i u 17,30 h za djecu.
    • Povijesna postrojba kralja Dmitra Zvonimira
      • Povijesna postrojba kralja Dmitra Zvonimira vrši upise u sekcije:
      - Kazalište Pinokio - djeca do 15 godina
      - Mali vitezovi - djeca do 15 godina
      - Vitezovi kralja Zvonimira - za starije od 15 godina
      Učlaniti se možete ponedjeljkom i srijedom od 19 sati u dvorani Gospine crkve ili nedjeljom iza večernje mise.