Arhiv 2013.

Djelovanje kninskog Caritasa
kroz 2013.-tu

U prilogu donosimo aktivnosti kninskog Caritasa kroz proteklu godinu. Ujedno, pozivamo sve ljude dobre volje da svojim molitvama i konkretnom pomoći unaprijede rad Caritasa u gradu Kninu.

Kninski Caritas u službi potrebitih

Pomažemo preko 837 obitelji ili preko 2405 siromaha. U Caritasovoj pučkoj kuhinji svaki dan kuhamo 94 topla obroka. Od tih 94 topla obroka, 25 obroka dostavljamo starim, bolesnim i nemoćnim osobama u njihov dom. Obitelji i pojedinci za koje skrbimo su s pet ili više članova, invalidi, bolesni, samohrani roditelji ali i svi drugi kojima je pomoć potrebna i koji iz bilo kojeg razloga nisu u mogućnosti prehraniti svoje obitelji.

Aktivnosti kninskog Caritasa za Božić 2013.

Caritas Župe sv. Ante Padovanskoga – Knin za Božić je podijelio 540 obiteljskih paketa s osnovnim živežnim namirnicama i higijenom (brašno, ulje, šećer, sol, riža, tjestenine…). U caritasovoj pučkoj kuhinji se svakodnevno priprema i dijeli 94 topla obroka, od čega se 25 obroka dostavlja na kućnu adresu (većinom u Golubiću) onima koji zbog starosti, bolesti ili udaljenosti sami ne mogu po njega doći u pučku kuhinju.

• Ponedjeljak, 31. prosinca 2018.
    • 18 h - u Gospinoj crkvi zahvala Gospodinu na protekloj 2018. godini
    • 23 - 0,30 h - u Gospinoj crkvi Klanjanje Isusu u Presvetom oltarskom Sakramentu u znak zahvale Bogu za proteklu 2018. i početak 2019. godine
  • Utorak, 1. sijačanj 2019. - svetkovina Svete Marije Bogorodice – Nova Godina
    • Svete mise su:
    - 8 h u crkvi Sv. Ante
    - 9,30 i 18 h u Gospinoj crkvi
    - 10 h u Biskupiji
  • Nedjelja, 6. siječanj 2019.- svetkovina je Bogojavljenja – Sveta tri kralja
    • Na kraju svake svete mise biti će blagoslov vode i soli

• Prilozi za grijanje
    • Priloge za grijanje možete dati u škrabicu koja se nalazi kod unutarnjih vrata Gospine crkve.
  • Katolički kalendari za 2019.
    • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2019. godinu.

CARITAS