Arhiv 2015.

"Uskrsna karitativna lutrija"
izvlačenje dobitnika

U 12 sati, 6. travnja 2015. u samostanskoj dvorani održano je javno izvlačenje „Uskrsne karitativne lutrije“ koju je oraginzirala župa, a sav prihod od prodaje srećki u iznoso od 15.010,00 kn uplaćen je kninskom Caritasu.
Hvala svima.
Popis dobitnika:

Zamolba za karitativnu pomoć
za Uskrs 2015.

U ovo korizmeno vrijeme, vrijeme nade, uskrsne radosti i mira, želim Vas zamoliti, da pred ovaj veliki blagdan uskrsnuća Kristova otvorite svoja srca i svojim darom pomognete siromašne obitelji za koje skrbimo preko našega župnog Caritasa i pučke kuhinje. Neka Vaš dar bude izraz ljubavi i želje, da kroz molitvu, post, odricanje i darivanje potrebitih u korizmi, osjetite duboko dioništvo u trpljenju siromašnih, kako biste se što više suobličili muci i uskrsnuću Kristovu.

Djelovanje kninskog Caritasa
kroz 2014. godinu

Broj potrebnih obitelji kojima Caritas pomaže redovno ili povremeno povećao se i kroz proteklu 2014. godinu. Iako se 213 obitelji koje su u 2013. dobivale pomoć u 2014. godini nisu više obraćale Caritasu, ipak se broj obitelji povećao za 82 jer je pomoć zatražilo 295 novih obitelji (ili onih koje su ranije dobivali pomoć u Caritasu i uspjeli su sebi osigurati normalan život, ali su ponovno upali u siromaštvo što zbog gubitka posla, ili blokade računa, ili što im poslodavci neredovno isplaćuju zasluženu plaću), tako da se Caritasu za pomoć obratilo 919 obitelji, te im je pomognuto 3.910 puta s obiteljskim paketima (hrana i higijena), pripomoći u putnim troškovima za odlazak na liječničke preglede, kupovinom lijekova, medicinskih pomagala, rabljenim i novim kućanskim aparatima (frižiderima, štednjacima,…), novoj i rabljenoj odjeći i obući, i drugom karitativnom pomoći.

Aktivnosti kninskog Caritasa
za Božić 2014.

Naš Caritas je i za ovaj Božić uz pomoć dobročinitelja uspio pripremiti i podijeliti 460 obiteljskih paketa s osnovnim živežnim namirnicama i higijenom (brašno, ulje, šećer, sol, riža, tjestenine…).
Osim obiteljskih paketa u predbožićno vrijeme korisnicima Caritasove karitativne pomoći i ostalim potrebitima u Kninu i okolnim mjestima podijeljeno je: 13 t jabuka, 7 t mandarina, oko 1 t raznog voća (limuna, šipka, grejpa, klementina), 5 t krumpira i blizu 2,3 t drugog povrća (tikvica, kelja, brokula, cvjetače, kupusa), te 1 t svježe ribe.

• Listopadska pobožnost
      • Listopadsku pobožnost molimo pola sata prije večernje svete mise u 18:00 sati.
    • Ponedjeljak, 16. listopada 2017.
      Župni vjeronauk za prvopričesnike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h i 16.00 h poslijepodne
      • 19:00 h - u dvorani samostana sv. Ante susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
    • Srijeda, 18. listopada 2017. - blagdan je sv. Luke, evanđelista
    • Petak, 20. listopada 2017.
      Župni vjeronauk za krizmanike u dvorani Gospine crkve:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h poslijepodne
    • Subota, 21. listopada 2017.
      • 10.00 h - susret ministranata u Gospinoj crkvi.
      • 11:00 h - probe dječjeg zbora u Gospinoj crkvi.
      • U Gospinoj crkvi održat će se susret zajedničke formacije članova Katoličke karizmatske Obnove u Duhu Svetome. Nakana susreta: MOLITVA ZA DOMOVINU I OBITELJI

• 40 dana za život - Od 26. rujna do 5. studenoga 2017.
      • Jesenska kampanja molitvene incijative 40 dana za život počela je 26. rujna i traje do 5. studenog u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
    • Zaručnički tečaj - Od 16. do 20. listopada 2017.
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu koji će se održavati u samostanskoj dvorani.
      Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20:00 sati.
      Prijavit se možete svećeniku poslije svete mise ili na prvi dan predavanja.
      Sudjelovanje je obavezno, stoga uredite svoje obveze tako da možete pratiti sva predavanja.
    • Repeticije
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu.
      Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.

CARITAS