Arhiv 2015.

"Uskrsna karitativna lutrija"
izvlačenje dobitnika

U 12 sati, 6. travnja 2015. u samostanskoj dvorani održano je javno izvlačenje „Uskrsne karitativne lutrije“ koju je oraginzirala župa, a sav prihod od prodaje srećki u iznoso od 15.010,00 kn uplaćen je kninskom Caritasu.
Hvala svima.
Popis dobitnika:

Zamolba za karitativnu pomoć
za Uskrs 2015.

U ovo korizmeno vrijeme, vrijeme nade, uskrsne radosti i mira, želim Vas zamoliti, da pred ovaj veliki blagdan uskrsnuća Kristova otvorite svoja srca i svojim darom pomognete siromašne obitelji za koje skrbimo preko našega župnog Caritasa i pučke kuhinje. Neka Vaš dar bude izraz ljubavi i želje, da kroz molitvu, post, odricanje i darivanje potrebitih u korizmi, osjetite duboko dioništvo u trpljenju siromašnih, kako biste se što više suobličili muci i uskrsnuću Kristovu.

Djelovanje kninskog Caritasa
kroz 2014. godinu

Broj potrebnih obitelji kojima Caritas pomaže redovno ili povremeno povećao se i kroz proteklu 2014. godinu. Iako se 213 obitelji koje su u 2013. dobivale pomoć u 2014. godini nisu više obraćale Caritasu, ipak se broj obitelji povećao za 82 jer je pomoć zatražilo 295 novih obitelji (ili onih koje su ranije dobivali pomoć u Caritasu i uspjeli su sebi osigurati normalan život, ali su ponovno upali u siromaštvo što zbog gubitka posla, ili blokade računa, ili što im poslodavci neredovno isplaćuju zasluženu plaću), tako da se Caritasu za pomoć obratilo 919 obitelji, te im je pomognuto 3.910 puta s obiteljskim paketima (hrana i higijena), pripomoći u putnim troškovima za odlazak na liječničke preglede, kupovinom lijekova, medicinskih pomagala, rabljenim i novim kućanskim aparatima (frižiderima, štednjacima,…), novoj i rabljenoj odjeći i obući, i drugom karitativnom pomoći.

Aktivnosti kninskog Caritasa
za Božić 2014.

Naš Caritas je i za ovaj Božić uz pomoć dobročinitelja uspio pripremiti i podijeliti 460 obiteljskih paketa s osnovnim živežnim namirnicama i higijenom (brašno, ulje, šećer, sol, riža, tjestenine…).
Osim obiteljskih paketa u predbožićno vrijeme korisnicima Caritasove karitativne pomoći i ostalim potrebitima u Kninu i okolnim mjestima podijeljeno je: 13 t jabuka, 7 t mandarina, oko 1 t raznog voća (limuna, šipka, grejpa, klementina), 5 t krumpira i blizu 2,3 t drugog povrća (tikvica, kelja, brokula, cvjetače, kupusa), te 1 t svježe ribe.

• Ponedjeljak, 19. veljače 2018.
      • Prvopričesnici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Četvrtak, 22.veljače 2018. - U našoj župi će boraviti relikvijar s moćima sv. Ivana Pavla II pape
      • 17 sati - svečano ćemo dočekati relikvije u Gospinoj crkvi i imati prigodu za pobožnost
      • 18 sati - svečan sveta misa
      Relikvije dolaze povodom inicijative 40 dana za život koja moli za zaustavljanje pobačaja
    • Drugi korizmeni petak, 23.veljače 2018. -
      • 17,15 sati - pobožnost križnog puta, a poslije sv. misa u Gospinoj crkv
      • Krizmanici imaju redoviti župni vjeronauk u samostanskoj dvorani prema rasporedu
    • Subota, 24. veljače 2018.
      • 10 sati - susret ministranata u samostanskoj dvorani
      • 11 sati - probe dječjeg zbora u samostanskoj dvorani

• „40 dana za život“ - 14. veljače - 25. ožujka 2018.
      • Uključite se u Korizmenu kampanju molitvene incijative „40 dana za život“ i svojom prisutnošću i molitvomsvaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos"
    • Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • 20 sati - ponedjeljkom i petkom u samostanskoj dvorani održavaju se Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta
      • Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.