Aktivnosti kninskog Caritasa za Božić

Caritas Župe sv. Ante Padovanskoga – Knin za Božić je podijelio 540 obiteljskih paketa s osnovnim živežnim namirnicama i higijenom (brašno, ulje, šećer, sol, riža, tjestenine…). U caritasovoj pučkoj kuhinji se svakodnevno priprema i dijeli 94 topla obroka, od čega se 25 obroka dostavlja na kućnu adresu (većinom u Golubiću) onima koji zbog starosti, bolesti ili udaljenosti sami ne mogu po njega doći u pučku kuhinju.

Ove godine smo od Ministarstva obrane RH dobili i veću količinu drva za ogrjev, koje smo podijelili u 99 obitelji s područja grada Knina, Drniša i općine Biskupija. Svakoj obitelji smo na njezinu kućnu adresu dostavili oko 5 metara drva te je tako od 27. studenoga do 20. prosinca ukupno dostavljeno 495 metara. Također, po 50 metara drva smo darovali i Caritasu biskupije Šibenik i Gradskom društvu Crvenog križa Knin za potrebne o kojima oni skrbe. Još imamo predbilježeno za drva 37 obitelji kojima ćemo drva dostaviti poslije13. siječnja 2014. godine, tako da bi naš Caritas za ovu zimu ukupno podijelio oko 780 metara drva za ogrjev.

Zahvaljujemo ministru Anti Kotromanoviću što nam je drva dodijelio, a posebno svim djelatnim vojnim osobama i zaposlenicima HV-a koji su nam pomogli oko pripreme i utovara drva u kamione, jer bez njihove pomoći ne bismo mogli pomoći ovolikom broju potrebnih obitelji.

• Blagoslov obitelji

• Blagoslov obitelji nastavljamo u utorak. Obitelji koje nismo zatekli u blagoslovu mogu se naknadno javiti u župni ured ili svećeniku poslije mise.
    Ulice i brojevi za blagoslov bit će objavljivani na župnoj internet-stranici i Radio Knin u 8.45 sati
    Prosinac 2017.
    Ut
    Sr
    Če
    Pe
    Su

• Nedjelja, 24. prosinca 2017. - Badnja večer
      • 24 h - Misa polnoćka u Gospinoj crkvi.
      • Neće biti mise u 18 sati
    • Ponedjeljak, 25. prosinca 2017. - BOŽIĆ
      • Svete mise:
      8 h - u crkvi sv. Ante
      9,30; 11 i 18 h - u Gospinoj crkvi
      10 h - u Biskupiji
      11,30 h - u Kosovu
    • Utorak, 26. prosinca 2017.- sv. Stjepan
      • Svete mise:
      8 h - u crkvi sv. Ante
      9,30 i 18 h - u Gospinoj crkvi
      10 h - u Biskupiji
    • Srijeda, 27. prosinca 2017.- sv. Ivan
      • Svete mise su kao radnim danom
    • Četvrtak, 28. prosinca 2017.- Nevina dječica
      • Svete mise su kao radnim danom
    • Nedjelja, 31. prosinca 2017.
      • 23 - 0,30 h - u Gospinoj crkvi biti će Klanjanje Isusu u Presvetom oltarskom Sakramentu u znak zahvale Bogu za proteklu 2017. i početak 2018. godine.

• Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.
    • Katolički kalendar 2018.
      • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2018. godinu