Aktivnosti kninskog Caritasa za Božić

Caritas Župe sv. Ante Padovanskoga – Knin za Božić je podijelio 540 obiteljskih paketa s osnovnim živežnim namirnicama i higijenom (brašno, ulje, šećer, sol, riža, tjestenine…). U caritasovoj pučkoj kuhinji se svakodnevno priprema i dijeli 94 topla obroka, od čega se 25 obroka dostavlja na kućnu adresu (većinom u Golubiću) onima koji zbog starosti, bolesti ili udaljenosti sami ne mogu po njega doći u pučku kuhinju.

Ove godine smo od Ministarstva obrane RH dobili i veću količinu drva za ogrjev, koje smo podijelili u 99 obitelji s područja grada Knina, Drniša i općine Biskupija. Svakoj obitelji smo na njezinu kućnu adresu dostavili oko 5 metara drva te je tako od 27. studenoga do 20. prosinca ukupno dostavljeno 495 metara. Također, po 50 metara drva smo darovali i Caritasu biskupije Šibenik i Gradskom društvu Crvenog križa Knin za potrebne o kojima oni skrbe. Još imamo predbilježeno za drva 37 obitelji kojima ćemo drva dostaviti poslije13. siječnja 2014. godine, tako da bi naš Caritas za ovu zimu ukupno podijelio oko 780 metara drva za ogrjev.

Zahvaljujemo ministru Anti Kotromanoviću što nam je drva dodijelio, a posebno svim djelatnim vojnim osobama i zaposlenicima HV-a koji su nam pomogli oko pripreme i utovara drva u kamione, jer bez njihove pomoći ne bismo mogli pomoći ovolikom broju potrebnih obitelji.

• Listopadska pobožnost
      • Listopadsku pobožnost molimo pola sata prije večernje svete mise u 18:00 sati.
    • Ponedjeljak, 16. listopada 2017.
      Župni vjeronauk za prvopričesnike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h i 16.00 h poslijepodne
      • 19:00 h - u dvorani samostana sv. Ante susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
    • Srijeda, 18. listopada 2017. - blagdan je sv. Luke, evanđelista
    • Petak, 20. listopada 2017.
      Župni vjeronauk za krizmanike u dvorani Gospine crkve:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h poslijepodne
    • Subota, 21. listopada 2017.
      • 10.00 h - susret ministranata u Gospinoj crkvi.
      • 11:00 h - probe dječjeg zbora u Gospinoj crkvi.
      • U Gospinoj crkvi održat će se susret zajedničke formacije članova Katoličke karizmatske Obnove u Duhu Svetome. Nakana susreta: MOLITVA ZA DOMOVINU I OBITELJI

• 40 dana za život - Od 26. rujna do 5. studenoga 2017.
      • Jesenska kampanja molitvene incijative 40 dana za život počela je 26. rujna i traje do 5. studenog u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
    • Zaručnički tečaj - Od 16. do 20. listopada 2017.
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu koji će se održavati u samostanskoj dvorani.
      Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20:00 sati.
      Prijavit se možete svećeniku poslije svete mise ili na prvi dan predavanja.
      Sudjelovanje je obavezno, stoga uredite svoje obveze tako da možete pratiti sva predavanja.
    • Repeticije
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu.
      Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.

CARITAS