Aktivnosti kninskog Caritasa za Božić

Caritas Župe sv. Ante Padovanskoga – Knin za Božić je podijelio 540 obiteljskih paketa s osnovnim živežnim namirnicama i higijenom (brašno, ulje, šećer, sol, riža, tjestenine…). U caritasovoj pučkoj kuhinji se svakodnevno priprema i dijeli 94 topla obroka, od čega se 25 obroka dostavlja na kućnu adresu (većinom u Golubiću) onima koji zbog starosti, bolesti ili udaljenosti sami ne mogu po njega doći u pučku kuhinju.

Ove godine smo od Ministarstva obrane RH dobili i veću količinu drva za ogrjev, koje smo podijelili u 99 obitelji s područja grada Knina, Drniša i općine Biskupija. Svakoj obitelji smo na njezinu kućnu adresu dostavili oko 5 metara drva te je tako od 27. studenoga do 20. prosinca ukupno dostavljeno 495 metara. Također, po 50 metara drva smo darovali i Caritasu biskupije Šibenik i Gradskom društvu Crvenog križa Knin za potrebne o kojima oni skrbe. Još imamo predbilježeno za drva 37 obitelji kojima ćemo drva dostaviti poslije13. siječnja 2014. godine, tako da bi naš Caritas za ovu zimu ukupno podijelio oko 780 metara drva za ogrjev.

Zahvaljujemo ministru Anti Kotromanoviću što nam je drva dodijelio, a posebno svim djelatnim vojnim osobama i zaposlenicima HV-a koji su nam pomogli oko pripreme i utovara drva u kamione, jer bez njihove pomoći ne bismo mogli pomoći ovolikom broju potrebnih obitelji.

Obavijesti

• Ponedjeljak, 25. ožujka 2019.- svetkovina je Navještenja Gospodinova - Blagovijest
    • Svete mise su:
    - 7 h u crkvi sv. Ante
    - u 9,30 i 18 h u Gospinoj crkvi
    • 19,30 h u Gosponij crkvi susret je glumaca "Muke"
  • Utorak, 26. ožujka 2019.
    • 18 h u Gospinoj crkvi, poslije mise pobožnost "Trinaest utoraka sv. Anti"
  • Četvrtak, 28. ožujka 2019.
    • Četvrtkom je Euharistijsko klanjanje iza večernje svete mise, posebno ga preporučamo u Korizmi
  • Petak, 29. ožujka 2019. - Četvrti korizmeni petak
    • 17,15 h - pobožnost križnog puta, a poslije misa u Gospinoj crkvi
  • Subota, 30. ožujka 2019.
    • 10 h - susret ministranata u samostanskoj dvorani
    • 11 h - u Gospinoj crkvi je pjevanje za dječiji zbor
    • 19 h - u općinskoj vjećnici u Kistanjama upriličit će se predstavljanje knjige o bl. Alojziju Stepincu „Viktor, kardinalova pobjeda“, autora Marlona Macanovića.

• 31. ožujka 2019.- Večernje svete mise
    • Od nedjelje, 31. ožujka 2019. večernje svete mise slavimo u 19 sati
  • 6. ožujka do 14. travnja 2019.- „40 dana za život“
    • Korizmena kampanja molitvene incijative „40 dana za život“ počinje 6. ožujka i traje do 14. travnja u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 8 do 15 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
  • 6. do 10. svibnja 2019.- Zaručnički tečaj
    • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 6. do 10. svibnja 2019., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20 h
  • Hrvatska katolička mreža
    • Počela je s radom Hrvatska katolička mreža, vjerski portal koji možete pratiti na stranici www.hkm.hr