+ Samostan Sv. Ante Knin

Aktivnosti kninskog Caritasa za Božić 2014.

Naš Caritas je i za ovaj Božić uz pomoć dobročinitelja uspio pripremiti i podijeliti 460 obiteljskih paketa s osnovnim živežnim namirnicama i higijenom (brašno, ulje, šećer, sol, riža, tjestenine…).
Osim obiteljskih paketa u predbožićno vrijeme korisnicima Caritasove karitativne pomoći i ostalim potrebitima u Kninu i okolnim mjestima podijeljeno je: 13 t jabuka, 7 t mandarina, oko 1 t raznog voća (limuna, šipka, grejpa, klementina), 5 t krumpira i blizu 2,3 t drugog povrća (tikvica, kelja, brokula, cvjetače, kupusa), te 1 t svježe ribe.
U caritasovoj pučkoj kuhinji se svakodnevno priprema i podijeli 103 topla obroka, od čega se 26 obroka dostavlja na kućnu adresu (većinom u Golubiću) onima koji zbog starosti, bolesti ili udaljenosti sami ne mogu po njega doći u pučku kuhinju.
Iskreno i od srca zahvaljujem svim dobročiniteljima na ljubavi i pomoći koju ste iskazali svojim darovima za potrebe siromašnih u Kninu za Božić i tako doprinijeli djelovanju našega župnog Caritasa i pučke kuhinje, ublažili siromaštvo i dali nadu onima koji žive u bijedi.
Neka Vam i ubuduće bude poticaj Isusova ljubav kojom ljubi svakog čovjeka. Jer Isus veli: “Zaista kažem vam, MENI STE UČINILI koliko ste učinili jednom od ove MOJE NAJMANJE BRAĆE” (Mt 25,40). Neka ta ista nesebična milost i ljubav Isusova budu nagrada Vama i Vašim obiteljima za svako dobro djelo koje ste učinili i činite za siromašne i potrebite.

• Utorak, 31. srpnja 2018.
      • Marijanski zavjet za Domovinu u našu Župu doći će 31. srpnja u popodnevnim satima. Sutra ujutro, 1. kolovoza kreće prema Drnišu. Tko želi može se pridružiti hodočašću.
      Polazak je ispred Gospine crkve. Molimo obitelji koje su voljne primiti hodočasnike da se jave u Župni ured ili svećeniku poslije mise.

• Subota, 4. kolovoza 2018. -
      • 19 sati – svečana proslava Dana posvete crkve Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavejta
    • Nedjelja, 5. kolvoza 2018.
      • U Kninu će se održati središnja proslava Dana pobjede i domovinske zahvalnosti, Dana hrvatskih branitelja te 23. obljetnica vojno-redarstvene operacije „Oluja“.
      Vojni ordinarijat u Republici Hrvatskoj istoga dana proslavit će i blagdan svoje nebeske zaštitnice Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta.
      • 11,30 sati - svečana koncelebrirana sveta misu za Domovinu, u Gospinoj crkvi, predvodi šibenski biskup msgr. Tomislav Rogić u zajedništvu s vojnim ordinarijem u RH msgr. Jurom Bogdanom koji će održati homiliju.
      Na kraju mise blagoslovit ćemo privjeske za aute na čast sv. Kristofora, a priloge ćemo skupljati za misje

• Devetnica za hrvatski narod i za Domovinu Hrvatsku
      •Devetnica za hrvatski narod i za Domovinu Hrvatsku započela je 27. srpnja i traje do Dana posvete Gospine crkve 4. kolovoza i Dana Domovinske zahvalnosti 5. kolovoza 2018. godine.
    • Festival duhovne glazbe "Salve Regina"
      •Treći festival duhovne glazbe u Kninu „Salve Regina“ bio je u subotu 28. srpnja 2017. u 20.30 sat ispred Gospinee crkve. Hvala svima koji su na bilo koji način pomogli da se koncert izvede.
    • Ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa
      • Od nedjelje, 17. lipnja počinje ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa:
      - 8 sati u crkvi Sv. Ante
      - 9:30 i 19 sati u Gospinoj crkvi