14 godina djelovanja
Caritasa župe sv. Ante Knin

Od 11. listopada 2000. do 10. studenoga 2014.

Caritas župe sv. Ante Knin osnovan je 11. listopada 2000. godine, a Caritasova pučka kuhinja je blagoslovljena i otvorena 21. ožujka 2001.godine. Od osnutka pa do danas u pučkoj kuhinji je pripremljeno i podijeljeno preko 435.000 topla obroka, a od toga broja je 37.000 obroka (od 23. srpnja 2009. kada je počeo program) dostavljeno na kućne adrese starim, bolesnim i invalidnim osobama koji po tople obroke ne mogu doći u pučku kuhinju. Sada se u pučkoj kuhinji svakodnevno skuha i podjeli 105 toplih obroka, od kojih se 27 obroka dostavlja na kućne adrese.
Pored pučke kuhinje potrebnima se pomagalo ili pomaže i preko drugih programa:
1. Siromašnim i potrebnima koji ne idu u pučku kuhinju pomaže se obiteljskim paketima (hrana i higijena), odjeći i obući, novčano (kupnja lijekova, odlazak na liječenje, pomoć u režijskim troškovima, ...), novim i rabljenim namještajem, rabljenim i novim kućanskim aparatima (frižiderima i štednjacima) i drugom karitativnom pomoći. Od osnutka do danas pomognuto im je 3.900 obitelji preko 65.000 puta, a od toga oko 55.000 obiteljskih paketa. Sada pomažemo 837 obitelji ili 2.405 potrebnih.
2. Starima i nemoćnima, samohranim roditeljima, koji ne dobiju pomoć preko Centra za socijalnu skrb pomaže se u nabavci drva za ogrjev. Prošle zime Ministarstvo obrane RH darovalo je našem Caritasu 640,71 m3 ili 897 prostornih metara drva za ogrjev koja su u periodu od 29. studenoga 2013. do 29. siječnja 2014. dostavljena 190 obitelji na području Knina, Kijeva, Biskupije i Drniša. Za potrebne za koje se skrbi Gradski Crveni Križ Knin i Caritas biskupije Šibenik darovano je po 50 m3.
3. U suradnji sa Caritasom biskupije Šibenik, prosljeđivali smo kumstva (novčanu pomoć, obiteljske pakete i ostale darove) dobročinitelja iz inozemstva za 12 siromašnih obitelji s više djece, s djecom s posebnim potrebama i samohranim roditeljima.
Kako dobročinitelji iz inozemstva više ne šalju pomoć, sada za 5 obitelji iz Knina prosljeđujemo novčanu pomoć - kumstvo "5 za 1" gdje 5 obitelji s po 100,00 kn (ukupno 500,00 kn mjesečno) pomaže jednu potrebnu obitelj.
4. Caritasa je, uz pomoć dobročinitelja iz domovine i inozemstva pomogao 137 obitelji u kupnji građevinskog zemljišta, započetih obiteljskih kuća i temelja, a sve u cilju njihovog konkretnog i trajnog stambenog zbrinjavanja u Kninu.
5. Pomagalo se i najsiromašnijim obiteljima u građevinskom materijalu (crijep, siporex blokovima, cementu, ...), a koji potrebni materijal nisu mogli nabaviti sami ili ga nisu dobili od države za gradnju ili obnovu obiteljskih kuća.
6. U programu Pro-vita u suradnji s Obiteljskim savjetovalištem koje djeluje pri Caritasu biskupije Šibenik pomagano je i siromašnim trudnicama – majkama koje su se odlučile za život, a ne za abortus – smrt. Na taj način je do sada spašeno 16 djece.
7. Siromašnim obiteljima koje žive na selu i imaju uvijete za držanje domaćih životinja, pomagalo se kupnji krava, koza, ovaca, ...

• Ponedjeljak, 15. listopada 2018.
      • 20 h - u dvorani samostan sv. Ante susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
    • Četvrtak, 18. listopada 2018.- blagdan je sv. Luke, evanđelista
      • Vjeronauk za prvopričesnike u Gospinoj crkvi
      - 10 h - ujutro
      - 16 h - poslijepodne
    • Petak, 19. listopada 2018.
      • Vjeronauk za krizmanike u Gospinoj crkvi
      - 10 h - ujutro
      - 15 h - poslijepodne
    • Subota, 20. listopada 2018.
      • 10 h - u Gospinoj crkvi je susret ministranata
      • 11 h - pjevanje za dječji zbor. Potaknite djecu da se uključe u zbor
      • 20 h - U dvorani Doma HV-a u sklopu inicijative „40 dana za život“ biti će prikazan dokumentarni film 40 dana za život

• Zaručnički tečaj
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 22. do 26. listopada 2018., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20 h. Prijavit se možete svećeniku poslije svete mise ili na prvi dan predavanja. Sudjelovanje je obavezno, stoga uredite svoje obveze tako da možete pratiti sva predavanja.
    • Hodočašće u Krašić i Zagreb, 27. listopada 2018.
      • U povodu dvadesete godišnjice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca župa organizira hodočašće u Krašić i Zagreb 27. listopada 2018. Polazak je u 5 h ispred Gospine crkve. Cijena puta je 200 kn po osobi.
    • „40 dana za život“
      • Jesenska kampanja molitvene incijative „40 dana za život“ započela je 26. rujna i traje do 4. studenog u Kninu.
      U sklopu inicijative 20. listopada biti će prikazan dokumentarni film 40 dana za život u 20 sati u dvorani Doma HV-a, a 22. listopada promotivni autobus incijative dolazi sa slikom Milosrdnog Isusa.
      Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 8 do 15 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
    • Repeticija iz razredne nastave
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz razredne nastave, hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu sv. Ante. Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.
    • Likovne radionice za djecu i odrasle
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno likovne radionice za djecu i odrasle svake srijede u dvorani Gospine crkve. Radionice se održavaju srijedom u 16 h za odrasle i u 17,30 h za djecu.
    • Povijesna postrojba kralja Dmitra Zvonimira
      • Povijesna postrojba kralja Dmitra Zvonimira vrši upise u sekcije:
      - Kazalište Pinokio - djeca do 15 godina
      - Mali vitezovi - djeca do 15 godina
      - Vitezovi kralja Zvonimira - za starije od 15 godina
      Učlaniti se možete ponedjeljkom i srijedom od 19 sati u dvorani Gospine crkve ili nedjeljom iza večernje mise.