Kninski Caritas u službi potrebitih

Dragi naši dobročinitelji!

Zahvaljujemo svim dobročiniteljima koji su podržavali našu Božićnu akciju prikupljanja pomoći za siromašne obitelji u Kninu. Nastavljamo s našim karitativnim djelovanjem i nakon Božića. Stavljamo naglasak, kao i do sada, na pomoć u hrani i sredstvima za higijenu, kako za osobnu tako i za higijenu u domaćinstvu. Dobročinitelji koji bi željeli pomoći, a iz bilo kojeg razloga ne mogu poslati pomoć u hrani i higijeni, mogu svoj dar iskazati u novcu. Broj potrebitih o kojima skrbimo znatno se povećao kroz proteklu godinu, tako da nam ljubav i pomoć naših dragih dobročinitelja sada još više trebaju. Nama, koji smo zaposleni teško je živjeti u ozračju krize, štednje i odricanja, u osjećaju nesigurnosti i strahu od budućnosti. Možete li uopće zamisliti kakav je osjećaj onih koji zarade plaću, a poslodavac im je ne isplati. Posljedice krize i recesije teške su i vidljive u društvu, na poslu i obiteljskim domovima. Mnogi se u tom strahu od budućnosti zatvaraju u vlastite okvire, vlastite potrebe i sigurnost. Mnogi će se i upitati: „Ako nemam dovoljno ni za sebe, kako bih dijelio još i potrebnima?“ Što su vremena teža, zajedništvo i solidarnost s najslabijima u društvu moraju biti snažniji! Ne smijemo dozvoliti da tama ovlada našim srcima i zakrili naš pogled prema potrebitima. Svi smo pozvani da činimo dobro. Imaš li malo, daj malo i ne oklijevaj pomoći sestru i brata u potrebi. Potičemo sve ljude dobre volje, u Hrvatskoj i u svijetu, na djelatnu ljubav i konkretnu pomoć obiteljima koje se ne mogu same nositi s različitim nedaćama, bolešću i oskudicom. Siromašni o kojima skrbimo trebaju pomoć Vas dobročinitelja.

Pomažemo preko 837 obitelji ili preko 2405 siromaha. U Caritasovoj pučkoj kuhinji svaki dan kuhamo 94 topla obroka. Od tih 94 topla obroka, 25 obroka dostavljamo starim, bolesnim i nemoćnim osobama u njihov dom. Obitelji i pojedinci za koje skrbimo su s pet ili više članova, invalidi, bolesni, samohrani roditelji ali i svi drugi kojima je pomoć potrebna i koji iz bilo kojeg razloga nisu u mogućnosti prehraniti svoje obitelji. Naši stalni dobročinitelji se sjećaju da smo kroz protekli period imali više programa pomoći. Pomagali smo mnogim obiteljima u bolesti i nemoći, smrtnim slučajevima, u programu Pro-vita siromašnim majkama koje su odustale od abortusa (preko ovog programa spašeno 16 djece), pomoć bolesnoj djeci, stipendiranju studenata, plaćanju potrošene električne energije, pomoć u trajnom zbrinjavanju i mnoge druge programe. Sada nismo u financijskoj mogućnosti ni za jedan od tih programa. Jedini cilj nam je prehraniti sve te mnogobrojne obitelji.

Na kraju, neka svima nama vjernicima budu vodilja kroz život riječi Svetog Grgura: "Nema djela po kojem bi se čovjek više s Bogom izmirio nego što je davanje milostinje bližnjemu u potrebi".

Mir i dobro!

U Kninu 3. veljače 2014.

fra Marko Duran, župnik

• Nedjelja, 10. veljače 2019.
    • nakon svetih misa skupljat ćemo priloge za grijanje Gospine crkve
    • 18 h - na misi biti će primanja i obećanja Frame
    • 19,30 h - Susret glumaca Muke u samostanskoj dvorani
  • Ponedjeljak, 11. veljače 2019.
    • 19,30 h u samostanskoj dvorani susret je Frame
  • Četvrtak, 14. veljače 2019.
    • župni vjeronauk za prvopričesnike u Gospinoj crkvi prema rasporedu.
  • Petak, 15. veljače 2019.
    • župni vjeronauk za krizmanike u dvorani Gospine crkve prema rasporedu.
  • Subota, 16. veljače 2019.
    • 10 h - susret ministranata u samostanskoj dvorani
    • 11 h - u Gospinoj crkvi je pjevanje za dječiji zbor