Kninski Caritas u službi potrebitih

Dragi naši dobročinitelji!

Zahvaljujemo svim dobročiniteljima koji su podržavali našu Božićnu akciju prikupljanja pomoći za siromašne obitelji u Kninu. Nastavljamo s našim karitativnim djelovanjem i nakon Božića. Stavljamo naglasak, kao i do sada, na pomoć u hrani i sredstvima za higijenu, kako za osobnu tako i za higijenu u domaćinstvu. Dobročinitelji koji bi željeli pomoći, a iz bilo kojeg razloga ne mogu poslati pomoć u hrani i higijeni, mogu svoj dar iskazati u novcu. Broj potrebitih o kojima skrbimo znatno se povećao kroz proteklu godinu, tako da nam ljubav i pomoć naših dragih dobročinitelja sada još više trebaju. Nama, koji smo zaposleni teško je živjeti u ozračju krize, štednje i odricanja, u osjećaju nesigurnosti i strahu od budućnosti. Možete li uopće zamisliti kakav je osjećaj onih koji zarade plaću, a poslodavac im je ne isplati. Posljedice krize i recesije teške su i vidljive u društvu, na poslu i obiteljskim domovima. Mnogi se u tom strahu od budućnosti zatvaraju u vlastite okvire, vlastite potrebe i sigurnost. Mnogi će se i upitati: „Ako nemam dovoljno ni za sebe, kako bih dijelio još i potrebnima?“ Što su vremena teža, zajedništvo i solidarnost s najslabijima u društvu moraju biti snažniji! Ne smijemo dozvoliti da tama ovlada našim srcima i zakrili naš pogled prema potrebitima. Svi smo pozvani da činimo dobro. Imaš li malo, daj malo i ne oklijevaj pomoći sestru i brata u potrebi. Potičemo sve ljude dobre volje, u Hrvatskoj i u svijetu, na djelatnu ljubav i konkretnu pomoć obiteljima koje se ne mogu same nositi s različitim nedaćama, bolešću i oskudicom. Siromašni o kojima skrbimo trebaju pomoć Vas dobročinitelja.

Pomažemo preko 837 obitelji ili preko 2405 siromaha. U Caritasovoj pučkoj kuhinji svaki dan kuhamo 94 topla obroka. Od tih 94 topla obroka, 25 obroka dostavljamo starim, bolesnim i nemoćnim osobama u njihov dom. Obitelji i pojedinci za koje skrbimo su s pet ili više članova, invalidi, bolesni, samohrani roditelji ali i svi drugi kojima je pomoć potrebna i koji iz bilo kojeg razloga nisu u mogućnosti prehraniti svoje obitelji. Naši stalni dobročinitelji se sjećaju da smo kroz protekli period imali više programa pomoći. Pomagali smo mnogim obiteljima u bolesti i nemoći, smrtnim slučajevima, u programu Pro-vita siromašnim majkama koje su odustale od abortusa (preko ovog programa spašeno 16 djece), pomoć bolesnoj djeci, stipendiranju studenata, plaćanju potrošene električne energije, pomoć u trajnom zbrinjavanju i mnoge druge programe. Sada nismo u financijskoj mogućnosti ni za jedan od tih programa. Jedini cilj nam je prehraniti sve te mnogobrojne obitelji.

Na kraju, neka svima nama vjernicima budu vodilja kroz život riječi Svetog Grgura: "Nema djela po kojem bi se čovjek više s Bogom izmirio nego što je davanje milostinje bližnjemu u potrebi".

Mir i dobro!

U Kninu 3. veljače 2014.

fra Marko Duran, župnik

• Blagoslov obitelji

• Blagoslov obitelji nastavljamo u utorak. Obitelji koje nismo zatekli u blagoslovu mogu se naknadno javiti u župni ured ili svećeniku poslije mise.
    Ulice i brojevi za blagoslov bit će objavljivani na župnoj internet-stranici i Radio Knin u 8.45 sati
    Prosinac 2017.
    Ut
    Sr
    Če
    Pe
    Su

• Nedjelja, 24. prosinca 2017. - Badnja večer
      • 24 h - Misa polnoćka u Gospinoj crkvi.
      • Neće biti mise u 18 sati
    • Ponedjeljak, 25. prosinca 2017. - BOŽIĆ
      • Svete mise:
      8 h - u crkvi sv. Ante
      9,30; 11 i 18 h - u Gospinoj crkvi
      10 h - u Biskupiji
      11,30 h - u Kosovu
    • Utorak, 26. prosinca 2017.- sv. Stjepan
      • Svete mise:
      8 h - u crkvi sv. Ante
      9,30 i 18 h - u Gospinoj crkvi
      10 h - u Biskupiji
    • Srijeda, 27. prosinca 2017.- sv. Ivan
      • Svete mise su kao radnim danom
    • Četvrtak, 28. prosinca 2017.- Nevina dječica
      • Svete mise su kao radnim danom
    • Nedjelja, 31. prosinca 2017.
      • 23 - 0,30 h - u Gospinoj crkvi biti će Klanjanje Isusu u Presvetom oltarskom Sakramentu u znak zahvale Bogu za proteklu 2017. i početak 2018. godine.

• Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.
    • Katolički kalendar 2018.
      • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2018. godinu