Kninski Caritas u službi potrebitih

Dragi naši dobročinitelji!

Zahvaljujemo svim dobročiniteljima koji su podržavali našu Božićnu akciju prikupljanja pomoći za siromašne obitelji u Kninu. Nastavljamo s našim karitativnim djelovanjem i nakon Božića. Stavljamo naglasak, kao i do sada, na pomoć u hrani i sredstvima za higijenu, kako za osobnu tako i za higijenu u domaćinstvu. Dobročinitelji koji bi željeli pomoći, a iz bilo kojeg razloga ne mogu poslati pomoć u hrani i higijeni, mogu svoj dar iskazati u novcu. Broj potrebitih o kojima skrbimo znatno se povećao kroz proteklu godinu, tako da nam ljubav i pomoć naših dragih dobročinitelja sada još više trebaju. Nama, koji smo zaposleni teško je živjeti u ozračju krize, štednje i odricanja, u osjećaju nesigurnosti i strahu od budućnosti. Možete li uopće zamisliti kakav je osjećaj onih koji zarade plaću, a poslodavac im je ne isplati. Posljedice krize i recesije teške su i vidljive u društvu, na poslu i obiteljskim domovima. Mnogi se u tom strahu od budućnosti zatvaraju u vlastite okvire, vlastite potrebe i sigurnost. Mnogi će se i upitati: „Ako nemam dovoljno ni za sebe, kako bih dijelio još i potrebnima?“ Što su vremena teža, zajedništvo i solidarnost s najslabijima u društvu moraju biti snažniji! Ne smijemo dozvoliti da tama ovlada našim srcima i zakrili naš pogled prema potrebitima. Svi smo pozvani da činimo dobro. Imaš li malo, daj malo i ne oklijevaj pomoći sestru i brata u potrebi. Potičemo sve ljude dobre volje, u Hrvatskoj i u svijetu, na djelatnu ljubav i konkretnu pomoć obiteljima koje se ne mogu same nositi s različitim nedaćama, bolešću i oskudicom. Siromašni o kojima skrbimo trebaju pomoć Vas dobročinitelja.

Pomažemo preko 837 obitelji ili preko 2405 siromaha. U Caritasovoj pučkoj kuhinji svaki dan kuhamo 94 topla obroka. Od tih 94 topla obroka, 25 obroka dostavljamo starim, bolesnim i nemoćnim osobama u njihov dom. Obitelji i pojedinci za koje skrbimo su s pet ili više članova, invalidi, bolesni, samohrani roditelji ali i svi drugi kojima je pomoć potrebna i koji iz bilo kojeg razloga nisu u mogućnosti prehraniti svoje obitelji. Naši stalni dobročinitelji se sjećaju da smo kroz protekli period imali više programa pomoći. Pomagali smo mnogim obiteljima u bolesti i nemoći, smrtnim slučajevima, u programu Pro-vita siromašnim majkama koje su odustale od abortusa (preko ovog programa spašeno 16 djece), pomoć bolesnoj djeci, stipendiranju studenata, plaćanju potrošene električne energije, pomoć u trajnom zbrinjavanju i mnoge druge programe. Sada nismo u financijskoj mogućnosti ni za jedan od tih programa. Jedini cilj nam je prehraniti sve te mnogobrojne obitelji.

Na kraju, neka svima nama vjernicima budu vodilja kroz život riječi Svetog Grgura: "Nema djela po kojem bi se čovjek više s Bogom izmirio nego što je davanje milostinje bližnjemu u potrebi".

Mir i dobro!

U Kninu 3. veljače 2014.

fra Marko Duran, župnik

• Utorak, 31. srpnja 2018.
      • Marijanski zavjet za Domovinu u našu Župu doći će 31. srpnja u popodnevnim satima. Sutra ujutro, 1. kolovoza kreće prema Drnišu. Tko želi može se pridružiti hodočašću.
      Polazak je ispred Gospine crkve. Molimo obitelji koje su voljne primiti hodočasnike da se jave u Župni ured ili svećeniku poslije mise.

• Subota, 4. kolovoza 2018. -
      • 19 sati – svečana proslava Dana posvete crkve Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavejta
    • Nedjelja, 5. kolvoza 2018.
      • U Kninu će se održati središnja proslava Dana pobjede i domovinske zahvalnosti, Dana hrvatskih branitelja te 23. obljetnica vojno-redarstvene operacije „Oluja“.
      Vojni ordinarijat u Republici Hrvatskoj istoga dana proslavit će i blagdan svoje nebeske zaštitnice Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta.
      • 11,30 sati - svečana koncelebrirana sveta misu za Domovinu, u Gospinoj crkvi, predvodi šibenski biskup msgr. Tomislav Rogić u zajedništvu s vojnim ordinarijem u RH msgr. Jurom Bogdanom koji će održati homiliju.
      Na kraju mise blagoslovit ćemo privjeske za aute na čast sv. Kristofora, a priloge ćemo skupljati za misje

• Devetnica za hrvatski narod i za Domovinu Hrvatsku
      •Devetnica za hrvatski narod i za Domovinu Hrvatsku započela je 27. srpnja i traje do Dana posvete Gospine crkve 4. kolovoza i Dana Domovinske zahvalnosti 5. kolovoza 2018. godine.
    • Festival duhovne glazbe "Salve Regina"
      •Treći festival duhovne glazbe u Kninu „Salve Regina“ bio je u subotu 28. srpnja 2017. u 20.30 sat ispred Gospinee crkve. Hvala svima koji su na bilo koji način pomogli da se koncert izvede.
    • Ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa
      • Od nedjelje, 17. lipnja počinje ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa:
      - 8 sati u crkvi Sv. Ante
      - 9:30 i 19 sati u Gospinoj crkvi