Kninski Caritas u službi potrebitih

Dragi naši dobročinitelji!

Zahvaljujemo svim dobročiniteljima koji su podržavali našu Božićnu akciju prikupljanja pomoći za siromašne obitelji u Kninu. Nastavljamo s našim karitativnim djelovanjem i nakon Božića. Stavljamo naglasak, kao i do sada, na pomoć u hrani i sredstvima za higijenu, kako za osobnu tako i za higijenu u domaćinstvu. Dobročinitelji koji bi željeli pomoći, a iz bilo kojeg razloga ne mogu poslati pomoć u hrani i higijeni, mogu svoj dar iskazati u novcu. Broj potrebitih o kojima skrbimo znatno se povećao kroz proteklu godinu, tako da nam ljubav i pomoć naših dragih dobročinitelja sada još više trebaju. Nama, koji smo zaposleni teško je živjeti u ozračju krize, štednje i odricanja, u osjećaju nesigurnosti i strahu od budućnosti. Možete li uopće zamisliti kakav je osjećaj onih koji zarade plaću, a poslodavac im je ne isplati. Posljedice krize i recesije teške su i vidljive u društvu, na poslu i obiteljskim domovima. Mnogi se u tom strahu od budućnosti zatvaraju u vlastite okvire, vlastite potrebe i sigurnost. Mnogi će se i upitati: „Ako nemam dovoljno ni za sebe, kako bih dijelio još i potrebnima?“ Što su vremena teža, zajedništvo i solidarnost s najslabijima u društvu moraju biti snažniji! Ne smijemo dozvoliti da tama ovlada našim srcima i zakrili naš pogled prema potrebitima. Svi smo pozvani da činimo dobro. Imaš li malo, daj malo i ne oklijevaj pomoći sestru i brata u potrebi. Potičemo sve ljude dobre volje, u Hrvatskoj i u svijetu, na djelatnu ljubav i konkretnu pomoć obiteljima koje se ne mogu same nositi s različitim nedaćama, bolešću i oskudicom. Siromašni o kojima skrbimo trebaju pomoć Vas dobročinitelja.

Pomažemo preko 837 obitelji ili preko 2405 siromaha. U Caritasovoj pučkoj kuhinji svaki dan kuhamo 94 topla obroka. Od tih 94 topla obroka, 25 obroka dostavljamo starim, bolesnim i nemoćnim osobama u njihov dom. Obitelji i pojedinci za koje skrbimo su s pet ili više članova, invalidi, bolesni, samohrani roditelji ali i svi drugi kojima je pomoć potrebna i koji iz bilo kojeg razloga nisu u mogućnosti prehraniti svoje obitelji. Naši stalni dobročinitelji se sjećaju da smo kroz protekli period imali više programa pomoći. Pomagali smo mnogim obiteljima u bolesti i nemoći, smrtnim slučajevima, u programu Pro-vita siromašnim majkama koje su odustale od abortusa (preko ovog programa spašeno 16 djece), pomoć bolesnoj djeci, stipendiranju studenata, plaćanju potrošene električne energije, pomoć u trajnom zbrinjavanju i mnoge druge programe. Sada nismo u financijskoj mogućnosti ni za jedan od tih programa. Jedini cilj nam je prehraniti sve te mnogobrojne obitelji.

Na kraju, neka svima nama vjernicima budu vodilja kroz život riječi Svetog Grgura: "Nema djela po kojem bi se čovjek više s Bogom izmirio nego što je davanje milostinje bližnjemu u potrebi".

Mir i dobro!

U Kninu 3. veljače 2014.

fra Marko Duran, župnik

• Nedjelja, 2. prosinca 2018.
    • 17 h - u Gospinoj crkvi započinje adventska duhovna obnova za našu župu i traje do srijede, 5. prosinca. Voditelj je fra Josip Repeša
  • Ponedjeljak, 3. prosinca 2018.
    • 6 h - od danas mise zornice su u Gospinoj crkvi
    • 19,30 h - u dvorani samostana susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
  • Subota, 8. prosinca 2018.- svetkovina Bezgrješno Začeće Blažene Djevice Marije
    • 6, 9,30 i 18 h - svete mise u Gospinoj crkvi
    • 11 h - pjevanje za dječji zbor. Potaknite djecu da se uključe u zbor

• Blagoslov obitelji
    • U ponedjeljak, 3. prosinca, započinje blagoslov obitelji. Pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu. Ulice i brojevi za blagoslov bit će objavljivani na župnoj internet-stranici, Radiju Knin u 8.45 sati i misama zornicama za taj dan.
  • Duhovni probram u Adventu
    • Najavljujemo bogati duhovni program u adventu koji će se održavati u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu možete više vidjeti na plakatima na ulazu u crkvu.
  • Vjeronauk za prvopričesnike i krizmanike
    • Kroz vrijeme Došašća kao i za vrijeme božićnih praznika nema susreta prvopričesnika i krizmanika.
  • Kateheze za mlade i odrasle
    • Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta održavaju se utorkom i petkom u dvorani Gospine crkve poslije večernje svete mise. Dođite i poslušajte!
  • Katolički kalendari za 2019.
    • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2019. godinu.
  • Repeticija iz razredne nastave
    • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz razredne nastave, hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu sv. Ante. Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.
  • Likovne radionice za djecu i odrasle
    • Kninski franjevci organiziraju besplatno likovne radionice za djecu i odrasle svake srijede u dvorani Gospine crkve. Radionice se održavaju srijedom u 16 h za odrasle i u 17,30 h za djecu.

CARITAS