Božić 2014.
Zamolba za karitativnu pomoć

Poštovani i dragi naši dobročinitelji!
Obraćam Vam se u ovo pred adventsko vrijeme sa iskrenom zahvalnošću za sve što ste učinili do sada pomažući siromašne za koje skrbimo preko našega Caritasa, ali i sa zamolbom kojom Vas želim potaknuti i ovoga Božića na pomoć siromašnima u Kninu.
Advent – Došašće označava početak vremena radosnog iščekivanja nas vjernika, tijekom kojega se moramo više posvetiti jedni drugima, svojim bližnjima i kršćansko suosjećanje prema svim ljudima koji trpe zbog bolesti, osamljenosti a naročito zbog siromaštva. Svaki vjernik od Božića je naučio da nije zlo kada se dijete rodi u siromaštvu, kao što se Isus rodio, kada može računati s ljubavlju svojih bližnjih. Neka Vam ovoga Božića ovo promišljanje bude poticaj za djelotvornu ljubav i solidarnost sa braćom i sestrama u Kristu, koji svojim siromaštvom dijele sudbinu maloga Isusa. Molim Vas i potičem, da ovoga Božića svojim darom pomognete prikupljanjem živežnih namirnica, higijenskih potrepština i novčanih priloga za mnogobrojne siromašne koji svoje utočište traže u našem Caritasu.
Naš Caritas danas skrbi za 837 obitelji ili preko 2405 siromaha. U Caritasovoj pučkoj kuhinji svakodnevno kuhamo 105 toplih obroka od kojih 27 obroka dostavljamo starim, bolesnim i nemoćnim osobama u njihov dom.
Poštovani i dragi naši dobročinitelji, nadam se, da ćete nam i ovoga Božića svojim darom pomoći da osiguramo obiteljske pakete za sve siromašne za koje skrbimo, da i oni na taj način osjete radost Božića. Neka Vas u vašoj velikodušnosti i ljubavi prema siromašnima dragi Bog dotakne svojom ljubavlju, te po zagovoru Blažene Djevice Marije, Majke Kristove, osjetite radost Njegova ponovnog rođenja.

Od srca unaprijed svima Vama čestitam Božić,
božićne blagdane i Novu 2015. godinu

.

U Kninu 21. studenoga 2014.
fra Marko Duran, župnik

• Ponedjeljak, 11. lipnja 2018.
      • 19 sati - Devetnica sv. Anti, zaštitniku grada i župe u Gospinoj crkvi. Predovidi fra Ivan Maletić
    • Utorak, 12. lipnja 2018.
    • Srijeda, 13. lipnja 2018. - SV. ANTE
      • 6, 7 i 8 sati – svete mise u crkvi sv. Ante
      • 9,30 sati – PROCESIJA OD CRKVE SV. ANTE DO CRKVE GOSPE VELIKOGA HRVATSKOG KRSNOG ZAVJETA
      Misa koju predvodi mons. Tomislav Rogić, šibenski biskup je nakon procesije u Gospinoj crkvi
      • 19 sati – Blagoslov djece u Gospinoj crkvi

• Ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa
      • Od nedjelje, 17. lipnja počinje ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa:
      - 8 sati u crkvi Sv. Ante
      - 9:30 i 19 sati u Gospinoj crkvi
    • Obavijest za krizmanike
      • Od četvrtka, 14. lipnja 2018. mogu se preuzeti DVD-i i slike sa krizme u Foto studiju P2.