Božić 2014.
Zamolba za karitativnu pomoć

Poštovani i dragi naši dobročinitelji!
Obraćam Vam se u ovo pred adventsko vrijeme sa iskrenom zahvalnošću za sve što ste učinili do sada pomažući siromašne za koje skrbimo preko našega Caritasa, ali i sa zamolbom kojom Vas želim potaknuti i ovoga Božića na pomoć siromašnima u Kninu.
Advent – Došašće označava početak vremena radosnog iščekivanja nas vjernika, tijekom kojega se moramo više posvetiti jedni drugima, svojim bližnjima i kršćansko suosjećanje prema svim ljudima koji trpe zbog bolesti, osamljenosti a naročito zbog siromaštva. Svaki vjernik od Božića je naučio da nije zlo kada se dijete rodi u siromaštvu, kao što se Isus rodio, kada može računati s ljubavlju svojih bližnjih. Neka Vam ovoga Božića ovo promišljanje bude poticaj za djelotvornu ljubav i solidarnost sa braćom i sestrama u Kristu, koji svojim siromaštvom dijele sudbinu maloga Isusa. Molim Vas i potičem, da ovoga Božića svojim darom pomognete prikupljanjem živežnih namirnica, higijenskih potrepština i novčanih priloga za mnogobrojne siromašne koji svoje utočište traže u našem Caritasu.
Naš Caritas danas skrbi za 837 obitelji ili preko 2405 siromaha. U Caritasovoj pučkoj kuhinji svakodnevno kuhamo 105 toplih obroka od kojih 27 obroka dostavljamo starim, bolesnim i nemoćnim osobama u njihov dom.
Poštovani i dragi naši dobročinitelji, nadam se, da ćete nam i ovoga Božića svojim darom pomoći da osiguramo obiteljske pakete za sve siromašne za koje skrbimo, da i oni na taj način osjete radost Božića. Neka Vas u vašoj velikodušnosti i ljubavi prema siromašnima dragi Bog dotakne svojom ljubavlju, te po zagovoru Blažene Djevice Marije, Majke Kristove, osjetite radost Njegova ponovnog rođenja.

Od srca unaprijed svima Vama čestitam Božić,
božićne blagdane i Novu 2015. godinu

.

U Kninu 21. studenoga 2014.
fra Marko Duran, župnik

• Nedjelja, 10. veljače 2019.
    • nakon svetih misa skupljat ćemo priloge za grijanje Gospine crkve
    • 18 h - na misi biti će primanja i obećanja Frame
    • 19,30 h - Susret glumaca Muke u samostanskoj dvorani
  • Ponedjeljak, 11. veljače 2019.
    • 19,30 h u samostanskoj dvorani susret je Frame
  • Četvrtak, 14. veljače 2019.
    • župni vjeronauk za prvopričesnike u Gospinoj crkvi prema rasporedu.
  • Petak, 15. veljače 2019.
    • župni vjeronauk za krizmanike u dvorani Gospine crkve prema rasporedu.
  • Subota, 16. veljače 2019.
    • 10 h - susret ministranata u samostanskoj dvorani
    • 11 h - u Gospinoj crkvi je pjevanje za dječiji zbor