Božić 2014.
Zamolba za karitativnu pomoć

Poštovani i dragi naši dobročinitelji!
Obraćam Vam se u ovo pred adventsko vrijeme sa iskrenom zahvalnošću za sve što ste učinili do sada pomažući siromašne za koje skrbimo preko našega Caritasa, ali i sa zamolbom kojom Vas želim potaknuti i ovoga Božića na pomoć siromašnima u Kninu.
Advent – Došašće označava početak vremena radosnog iščekivanja nas vjernika, tijekom kojega se moramo više posvetiti jedni drugima, svojim bližnjima i kršćansko suosjećanje prema svim ljudima koji trpe zbog bolesti, osamljenosti a naročito zbog siromaštva. Svaki vjernik od Božića je naučio da nije zlo kada se dijete rodi u siromaštvu, kao što se Isus rodio, kada može računati s ljubavlju svojih bližnjih. Neka Vam ovoga Božića ovo promišljanje bude poticaj za djelotvornu ljubav i solidarnost sa braćom i sestrama u Kristu, koji svojim siromaštvom dijele sudbinu maloga Isusa. Molim Vas i potičem, da ovoga Božića svojim darom pomognete prikupljanjem živežnih namirnica, higijenskih potrepština i novčanih priloga za mnogobrojne siromašne koji svoje utočište traže u našem Caritasu.
Naš Caritas danas skrbi za 837 obitelji ili preko 2405 siromaha. U Caritasovoj pučkoj kuhinji svakodnevno kuhamo 105 toplih obroka od kojih 27 obroka dostavljamo starim, bolesnim i nemoćnim osobama u njihov dom.
Poštovani i dragi naši dobročinitelji, nadam se, da ćete nam i ovoga Božića svojim darom pomoći da osiguramo obiteljske pakete za sve siromašne za koje skrbimo, da i oni na taj način osjete radost Božića. Neka Vas u vašoj velikodušnosti i ljubavi prema siromašnima dragi Bog dotakne svojom ljubavlju, te po zagovoru Blažene Djevice Marije, Majke Kristove, osjetite radost Njegova ponovnog rođenja.

Od srca unaprijed svima Vama čestitam Božić,
božićne blagdane i Novu 2015. godinu

.

U Kninu 21. studenoga 2014.
fra Marko Duran, župnik

• Blagoslov obitelji

• Pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu.
    Ulice i brojevi za blagoslov bit će objavljivani na župnoj internet-stranici, Radiju Knin u 8.45 sati i misama zornicama za taj dan.
    Prosinac 2017.
    Ut
    Sr
    Če
    Pe
    Su

• Nedjelja, 10. prosinca 2017.
      • 20 h - Susret glumaca Muke biti će u samostanskoj dvorani
    • Petak, 15. prosinca 2017.
      • 18 h - započinje devetnica Božiću u Gospinoj crkvi
    • Subota, 16. prosinca 2017.
      • 18 h - Paljenje treće adventske svijeće, sveta misa, nakon svete mise biti će koncert duhovne glazbe.

• Pohod bolesnika
      • Svećenici će u susret Božiću pohoditi bolesne, stare i nemoćne u našoj župi. Molimo sve obitelji koje imaju bolesne,stare i nemoćne da nam se jave u župni ured ili svećeniku poslije svete mise.
    • Mise zornice
      • 6 h - Mise zornice su u Gospinoj crkvi od ponedjeljka 4. prosinca.
    • Advent u Gospino crkvi
      • Nastavlja se bogati duhovni program u adventu koji se održava u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu možete više vidjeti na plakatima na ulazu u crkvu ili OVDJE
      • Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.
    • Katolički kalendar 2018.
      • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2018. godinu