Zamolba za karitativnu pomoć
za Bozić 2015.

Drage neše dobročiniteljice i dobročinitelji!
Cijeneći Vaš dosadašnji doprinos u donacijama koje su uvelike doprinijele radu Caritasa župe sv. Ante i Caritasove pučke kuhinje u Kninu, obraćam Vam se ovom zamolbom i molim Vas da nam i sada pred Advent i nadolazeći Božić pomognete, prema Vašim mogućnostima.
Zahvalni smo Vam za darove ljubavi i milosrđa, a osobito smo zahvalni za duhovnu potporu koju ste nam uvijek i iznova pružali suosjećajući sa siromašnima i bolesnima pomažući ih u njihovoj slabosti i patnji. Vaša ljubav i darovi koje ste iskazivali kroz protekle godine davali su potvrdu našem radu i bili su velika potpora našem nastojanju da život siromašnih učinimo dostojnim čovjeka. Kao i proteklih godina i ove godine upućujem Vam zamolbu i molim Vas da zajednički pomognemo siromašnima.
Molim Vas i potičem, da nam i ovoga Božića svojim darom pomognete prikupljanjem živežnih namirnica, higijenskih potrepština i novčanih sredstava za mnogobrojne siromašne koji svoje utočište traže u našem Caritasu.
Na skrbi Caritasa imamo 735 obitelji ili preko 2010 siromaha. U Caritasovoj pučkoj kuhinji svakodnevno kuhamo 83 topla obroka za 51 obitelj. Od tih 83 topa obroka 16 obroka dostavljamo starim, bolesnim i nemoćnim osobama u njihov dom.
Drage naša dobročiniteljice i dobročinitelji, neka i ovoga Božića iskra ljubavi i dobrote ispuni Vaše srce, kako prema Sinu Božjemu koji se nanovo rađa tako i prema bližnjemu u siromaštvu, osvješćujući u Vama potrebu, da davanjem obogatite vlastiti život. Neka snaga ponovnog Kristova rođenja ispuni Vaše srce milosrđem, potakne u Vama velikodušnost i ljubav prema onima koji su u potrebi, te na taj način siromašnima otkloni egzistencijalni strah i da im ohrabrenje za dostojan život, a njihovu nadu pretvori u stvarnost.
Sretan i blagoslovljen Božić i božićni blagdani Vama i Vašim obiteljima i neka Vam svi dani u Novoj 2016. godini budu ispunjeni blagoslovom!
U Kninu, 18. studenoga 2015.
fra Marko Duran, župnik

• Nedjelja, 2. prosinca 2018.
    • 17 h - u Gospinoj crkvi započinje adventska duhovna obnova za našu župu i traje do srijede, 5. prosinca. Voditelj je fra Josip Repeša
  • Ponedjeljak, 3. prosinca 2018.
    • 6 h - od danas mise zornice su u Gospinoj crkvi
    • 19,30 h - u dvorani samostana susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
  • Subota, 8. prosinca 2018.- svetkovina Bezgrješno Začeće Blažene Djevice Marije
    • 6, 9,30 i 18 h - svete mise u Gospinoj crkvi
    • 11 h - pjevanje za dječji zbor. Potaknite djecu da se uključe u zbor

• Blagoslov obitelji
    • U ponedjeljak, 3. prosinca, započinje blagoslov obitelji. Pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu. Ulice i brojevi za blagoslov bit će objavljivani na župnoj internet-stranici, Radiju Knin u 8.45 sati i misama zornicama za taj dan.
  • Duhovni probram u Adventu
    • Najavljujemo bogati duhovni program u adventu koji će se održavati u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu možete više vidjeti na plakatima na ulazu u crkvu.
  • Vjeronauk za prvopričesnike i krizmanike
    • Kroz vrijeme Došašća kao i za vrijeme božićnih praznika nema susreta prvopričesnika i krizmanika.
  • Kateheze za mlade i odrasle
    • Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta održavaju se utorkom i petkom u dvorani Gospine crkve poslije večernje svete mise. Dođite i poslušajte!
  • Katolički kalendari za 2019.
    • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2019. godinu.
  • Repeticija iz razredne nastave
    • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz razredne nastave, hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu sv. Ante. Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.
  • Likovne radionice za djecu i odrasle
    • Kninski franjevci organiziraju besplatno likovne radionice za djecu i odrasle svake srijede u dvorani Gospine crkve. Radionice se održavaju srijedom u 16 h za odrasle i u 17,30 h za djecu.

CARITAS