Zamolba za karitativnu pomoć
za Bozić 2015.

Drage neše dobročiniteljice i dobročinitelji!
Cijeneći Vaš dosadašnji doprinos u donacijama koje su uvelike doprinijele radu Caritasa župe sv. Ante i Caritasove pučke kuhinje u Kninu, obraćam Vam se ovom zamolbom i molim Vas da nam i sada pred Advent i nadolazeći Božić pomognete, prema Vašim mogućnostima.
Zahvalni smo Vam za darove ljubavi i milosrđa, a osobito smo zahvalni za duhovnu potporu koju ste nam uvijek i iznova pružali suosjećajući sa siromašnima i bolesnima pomažući ih u njihovoj slabosti i patnji. Vaša ljubav i darovi koje ste iskazivali kroz protekle godine davali su potvrdu našem radu i bili su velika potpora našem nastojanju da život siromašnih učinimo dostojnim čovjeka. Kao i proteklih godina i ove godine upućujem Vam zamolbu i molim Vas da zajednički pomognemo siromašnima.
Molim Vas i potičem, da nam i ovoga Božića svojim darom pomognete prikupljanjem živežnih namirnica, higijenskih potrepština i novčanih sredstava za mnogobrojne siromašne koji svoje utočište traže u našem Caritasu.
Na skrbi Caritasa imamo 735 obitelji ili preko 2010 siromaha. U Caritasovoj pučkoj kuhinji svakodnevno kuhamo 83 topla obroka za 51 obitelj. Od tih 83 topa obroka 16 obroka dostavljamo starim, bolesnim i nemoćnim osobama u njihov dom.
Drage naša dobročiniteljice i dobročinitelji, neka i ovoga Božića iskra ljubavi i dobrote ispuni Vaše srce, kako prema Sinu Božjemu koji se nanovo rađa tako i prema bližnjemu u siromaštvu, osvješćujući u Vama potrebu, da davanjem obogatite vlastiti život. Neka snaga ponovnog Kristova rođenja ispuni Vaše srce milosrđem, potakne u Vama velikodušnost i ljubav prema onima koji su u potrebi, te na taj način siromašnima otkloni egzistencijalni strah i da im ohrabrenje za dostojan život, a njihovu nadu pretvori u stvarnost.
Sretan i blagoslovljen Božić i božićni blagdani Vama i Vašim obiteljima i neka Vam svi dani u Novoj 2016. godini budu ispunjeni blagoslovom!
U Kninu, 18. studenoga 2015.
fra Marko Duran, župnik

• Utorak, 31. srpnja 2018.
      • Marijanski zavjet za Domovinu u našu Župu doći će 31. srpnja u popodnevnim satima. Sutra ujutro, 1. kolovoza kreće prema Drnišu. Tko želi može se pridružiti hodočašću.
      Polazak je ispred Gospine crkve. Molimo obitelji koje su voljne primiti hodočasnike da se jave u Župni ured ili svećeniku poslije mise.

• Subota, 4. kolovoza 2018. -
      • 19 sati – svečana proslava Dana posvete crkve Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavejta
    • Nedjelja, 5. kolvoza 2018.
      • U Kninu će se održati središnja proslava Dana pobjede i domovinske zahvalnosti, Dana hrvatskih branitelja te 23. obljetnica vojno-redarstvene operacije „Oluja“.
      Vojni ordinarijat u Republici Hrvatskoj istoga dana proslavit će i blagdan svoje nebeske zaštitnice Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta.
      • 11,30 sati - svečana koncelebrirana sveta misu za Domovinu, u Gospinoj crkvi, predvodi šibenski biskup msgr. Tomislav Rogić u zajedništvu s vojnim ordinarijem u RH msgr. Jurom Bogdanom koji će održati homiliju.
      Na kraju mise blagoslovit ćemo privjeske za aute na čast sv. Kristofora, a priloge ćemo skupljati za misje

• Devetnica za hrvatski narod i za Domovinu Hrvatsku
      •Devetnica za hrvatski narod i za Domovinu Hrvatsku započela je 27. srpnja i traje do Dana posvete Gospine crkve 4. kolovoza i Dana Domovinske zahvalnosti 5. kolovoza 2018. godine.
    • Festival duhovne glazbe "Salve Regina"
      •Treći festival duhovne glazbe u Kninu „Salve Regina“ bio je u subotu 28. srpnja 2017. u 20.30 sat ispred Gospinee crkve. Hvala svima koji su na bilo koji način pomogli da se koncert izvede.
    • Ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa
      • Od nedjelje, 17. lipnja počinje ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa:
      - 8 sati u crkvi Sv. Ante
      - 9:30 i 19 sati u Gospinoj crkvi