Zamolba za karitativnu pomoć
za Bozić 2015.

Drage neše dobročiniteljice i dobročinitelji!
Cijeneći Vaš dosadašnji doprinos u donacijama koje su uvelike doprinijele radu Caritasa župe sv. Ante i Caritasove pučke kuhinje u Kninu, obraćam Vam se ovom zamolbom i molim Vas da nam i sada pred Advent i nadolazeći Božić pomognete, prema Vašim mogućnostima.
Zahvalni smo Vam za darove ljubavi i milosrđa, a osobito smo zahvalni za duhovnu potporu koju ste nam uvijek i iznova pružali suosjećajući sa siromašnima i bolesnima pomažući ih u njihovoj slabosti i patnji. Vaša ljubav i darovi koje ste iskazivali kroz protekle godine davali su potvrdu našem radu i bili su velika potpora našem nastojanju da život siromašnih učinimo dostojnim čovjeka. Kao i proteklih godina i ove godine upućujem Vam zamolbu i molim Vas da zajednički pomognemo siromašnima.
Molim Vas i potičem, da nam i ovoga Božića svojim darom pomognete prikupljanjem živežnih namirnica, higijenskih potrepština i novčanih sredstava za mnogobrojne siromašne koji svoje utočište traže u našem Caritasu.
Na skrbi Caritasa imamo 735 obitelji ili preko 2010 siromaha. U Caritasovoj pučkoj kuhinji svakodnevno kuhamo 83 topla obroka za 51 obitelj. Od tih 83 topa obroka 16 obroka dostavljamo starim, bolesnim i nemoćnim osobama u njihov dom.
Drage naša dobročiniteljice i dobročinitelji, neka i ovoga Božića iskra ljubavi i dobrote ispuni Vaše srce, kako prema Sinu Božjemu koji se nanovo rađa tako i prema bližnjemu u siromaštvu, osvješćujući u Vama potrebu, da davanjem obogatite vlastiti život. Neka snaga ponovnog Kristova rođenja ispuni Vaše srce milosrđem, potakne u Vama velikodušnost i ljubav prema onima koji su u potrebi, te na taj način siromašnima otkloni egzistencijalni strah i da im ohrabrenje za dostojan život, a njihovu nadu pretvori u stvarnost.
Sretan i blagoslovljen Božić i božićni blagdani Vama i Vašim obiteljima i neka Vam svi dani u Novoj 2016. godini budu ispunjeni blagoslovom!
U Kninu, 18. studenoga 2015.
fra Marko Duran, župnik

• Nedjelja, 10. veljače 2019.
    • nakon svetih misa skupljat ćemo priloge za grijanje Gospine crkve
    • 18 h - na misi biti će primanja i obećanja Frame
    • 19,30 h - Susret glumaca Muke u samostanskoj dvorani
  • Ponedjeljak, 11. veljače 2019.
    • 19,30 h u samostanskoj dvorani susret je Frame
  • Četvrtak, 14. veljače 2019.
    • župni vjeronauk za prvopričesnike u Gospinoj crkvi prema rasporedu.
  • Petak, 15. veljače 2019.
    • župni vjeronauk za krizmanike u dvorani Gospine crkve prema rasporedu.
  • Subota, 16. veljače 2019.
    • 10 h - susret ministranata u samostanskoj dvorani
    • 11 h - u Gospinoj crkvi je pjevanje za dječiji zbor