Zamolba za karitativnu pomoć
za Uskrs 2014.

Poštovani!

Obraćam Vam se u ovo sveto korizmeno vrijeme, vrijeme, molitve, posta i iskazivanja dobrih djela prema sestrama i braći u potrebi, da otvorite svoja srca i prema svojim mogućnostima pomognete mnogobrojnim siromašnim korisnicima Caritasa župe Sv. Ante, kao i korisnicima naše pučke kuhinje u Kninu. Stavljamo naglasak kao i do sada, na pomoć u hrani i sredstvima za higijenu, kako za osobnu tako i za higijenu u domaćinstvu. Svi Vi koji biste željeli pomoći, a iz bilo kojeg razloga ne možete poslati pomoć u hrani i higijeni, možete svoj dar iskazati u novcu. Dobro došao nam je svaki vid karitativne pomoći. Posljedice krize i recesije teške su i vidljive u domovima mnogih naših korisnika. Ne smijemo dozvoliti da tama ovlada našim srcima i zakrili naš pogled pred potrebitima. Što su vremena teža, zajedništvo i solidarnost s najslabijima u našem društvu moraju biti snažniji! Svi smo pozvani činiti dobro. Imaš li malo, daj malo i ne oklijevaj pomoći sestru i brata u potrebi. Posljedice ove teške situacije, rezultirale su velikim porastom broja potrebitih u našem Caritasu u odnosu na prošlu godinu. Tako danas na skrbi Caritasa umjesto prošlogodišnjih 740 imamo 837 obitelji ili preko 2405 siromaha. U Caritasovoj pučkoj kuhinji svaki dan kuhamo 94 topla obroka. Od tih 94 topla obroka, 25 obroka dostavljamo starim, bolesnim i nemoćnim osobama u njihov dom.

Obitelji za koje skrbimo su s pet ili više članova, invalidi, bolesni, samohrani roditelji i svi drugi kojima je pomoć potrebna, a koji iz bilo kojeg drugog razloga nisu u mogućnosti prehraniti svoje obitelji. Kroz višegodišnje djelovanje, zahvaljujući našim dobročiniteljima, pomogli smo mnogim obiteljima u različitim potrebama. Naš jedini zadatak sada je, da uz pomoć dobrih ljudi, osiguramo hranu za te mnogobrojne siromašne obitelji.

U ovo korizmeno vrijeme, ovom zamolbom pozivam i Tebe čitatelju ove zamolbe i potičem na djelatnu ljubav i pomoć obiteljima koje se nisu u stanju same nositi s oskudicom, bolešću i raznim drugim životnim poteškoćama. Siromašni za koje skrbimo trebaju Tvoju pomoć. Neka Te u toj odluci vode riječi Svetog Grgura: ''Nema djela po kojem bi se čovjek više s Bogom izmirio nego što je davanje milostinje bližnjemu u potrebi.'' Nadam se, da ćeš iskazati svoju ljubav i nesebično pomoći siromašnima i ublažiti njihove patnje prouzročene siromaštvom.

Sretan i blagoslovljen Uskrs i uskrsni blagdani!

fra Marko Duran, župnik

U Kninu 10. ožujka 2014.

• Nedjelja, 2. prosinca 2018.
    • 17 h - u Gospinoj crkvi započinje adventska duhovna obnova za našu župu i traje do srijede, 5. prosinca. Voditelj je fra Josip Repeša
  • Ponedjeljak, 3. prosinca 2018.
    • 6 h - od danas mise zornice su u Gospinoj crkvi
    • 19,30 h - u dvorani samostana susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
  • Subota, 8. prosinca 2018.- svetkovina Bezgrješno Začeće Blažene Djevice Marije
    • 6, 9,30 i 18 h - svete mise u Gospinoj crkvi
    • 11 h - pjevanje za dječji zbor. Potaknite djecu da se uključe u zbor

• Blagoslov obitelji
    • U ponedjeljak, 3. prosinca, započinje blagoslov obitelji. Pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu. Ulice i brojevi za blagoslov bit će objavljivani na župnoj internet-stranici, Radiju Knin u 8.45 sati i misama zornicama za taj dan.
  • Duhovni probram u Adventu
    • Najavljujemo bogati duhovni program u adventu koji će se održavati u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu možete više vidjeti na plakatima na ulazu u crkvu.
  • Vjeronauk za prvopričesnike i krizmanike
    • Kroz vrijeme Došašća kao i za vrijeme božićnih praznika nema susreta prvopričesnika i krizmanika.
  • Kateheze za mlade i odrasle
    • Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta održavaju se utorkom i petkom u dvorani Gospine crkve poslije večernje svete mise. Dođite i poslušajte!
  • Katolički kalendari za 2019.
    • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2019. godinu.
  • Repeticija iz razredne nastave
    • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz razredne nastave, hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu sv. Ante. Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.
  • Likovne radionice za djecu i odrasle
    • Kninski franjevci organiziraju besplatno likovne radionice za djecu i odrasle svake srijede u dvorani Gospine crkve. Radionice se održavaju srijedom u 16 h za odrasle i u 17,30 h za djecu.

CARITAS