Zamolba za karitativnu pomoć
za Uskrs 2014.

Poštovani!

Obraćam Vam se u ovo sveto korizmeno vrijeme, vrijeme, molitve, posta i iskazivanja dobrih djela prema sestrama i braći u potrebi, da otvorite svoja srca i prema svojim mogućnostima pomognete mnogobrojnim siromašnim korisnicima Caritasa župe Sv. Ante, kao i korisnicima naše pučke kuhinje u Kninu. Stavljamo naglasak kao i do sada, na pomoć u hrani i sredstvima za higijenu, kako za osobnu tako i za higijenu u domaćinstvu. Svi Vi koji biste željeli pomoći, a iz bilo kojeg razloga ne možete poslati pomoć u hrani i higijeni, možete svoj dar iskazati u novcu. Dobro došao nam je svaki vid karitativne pomoći. Posljedice krize i recesije teške su i vidljive u domovima mnogih naših korisnika. Ne smijemo dozvoliti da tama ovlada našim srcima i zakrili naš pogled pred potrebitima. Što su vremena teža, zajedništvo i solidarnost s najslabijima u našem društvu moraju biti snažniji! Svi smo pozvani činiti dobro. Imaš li malo, daj malo i ne oklijevaj pomoći sestru i brata u potrebi. Posljedice ove teške situacije, rezultirale su velikim porastom broja potrebitih u našem Caritasu u odnosu na prošlu godinu. Tako danas na skrbi Caritasa umjesto prošlogodišnjih 740 imamo 837 obitelji ili preko 2405 siromaha. U Caritasovoj pučkoj kuhinji svaki dan kuhamo 94 topla obroka. Od tih 94 topla obroka, 25 obroka dostavljamo starim, bolesnim i nemoćnim osobama u njihov dom.

Obitelji za koje skrbimo su s pet ili više članova, invalidi, bolesni, samohrani roditelji i svi drugi kojima je pomoć potrebna, a koji iz bilo kojeg drugog razloga nisu u mogućnosti prehraniti svoje obitelji. Kroz višegodišnje djelovanje, zahvaljujući našim dobročiniteljima, pomogli smo mnogim obiteljima u različitim potrebama. Naš jedini zadatak sada je, da uz pomoć dobrih ljudi, osiguramo hranu za te mnogobrojne siromašne obitelji.

U ovo korizmeno vrijeme, ovom zamolbom pozivam i Tebe čitatelju ove zamolbe i potičem na djelatnu ljubav i pomoć obiteljima koje se nisu u stanju same nositi s oskudicom, bolešću i raznim drugim životnim poteškoćama. Siromašni za koje skrbimo trebaju Tvoju pomoć. Neka Te u toj odluci vode riječi Svetog Grgura: ''Nema djela po kojem bi se čovjek više s Bogom izmirio nego što je davanje milostinje bližnjemu u potrebi.'' Nadam se, da ćeš iskazati svoju ljubav i nesebično pomoći siromašnima i ublažiti njihove patnje prouzročene siromaštvom.

Sretan i blagoslovljen Uskrs i uskrsni blagdani!

fra Marko Duran, župnik

U Kninu 10. ožujka 2014.

Obavijesti

• Ponedjeljak, 25. ožujka 2019.- svetkovina je Navještenja Gospodinova - Blagovijest
    • Svete mise su:
    - 7 h u crkvi sv. Ante
    - u 9,30 i 18 h u Gospinoj crkvi
    • 19,30 h u Gosponij crkvi susret je glumaca "Muke"
  • Utorak, 26. ožujka 2019.
    • 18 h u Gospinoj crkvi, poslije mise pobožnost "Trinaest utoraka sv. Anti"
  • Četvrtak, 28. ožujka 2019.
    • Četvrtkom je Euharistijsko klanjanje iza večernje svete mise, posebno ga preporučamo u Korizmi
  • Petak, 29. ožujka 2019. - Četvrti korizmeni petak
    • 17,15 h - pobožnost križnog puta, a poslije misa u Gospinoj crkvi
  • Subota, 30. ožujka 2019.
    • 10 h - susret ministranata u samostanskoj dvorani
    • 11 h - u Gospinoj crkvi je pjevanje za dječiji zbor
    • 19 h - u općinskoj vjećnici u Kistanjama upriličit će se predstavljanje knjige o bl. Alojziju Stepincu „Viktor, kardinalova pobjeda“, autora Marlona Macanovića.

• 31. ožujka 2019.- Večernje svete mise
    • Od nedjelje, 31. ožujka 2019. večernje svete mise slavimo u 19 sati
  • 6. ožujka do 14. travnja 2019.- „40 dana za život“
    • Korizmena kampanja molitvene incijative „40 dana za život“ počinje 6. ožujka i traje do 14. travnja u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 8 do 15 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
  • 6. do 10. svibnja 2019.- Zaručnički tečaj
    • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 6. do 10. svibnja 2019., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20 h
  • Hrvatska katolička mreža
    • Počela je s radom Hrvatska katolička mreža, vjerski portal koji možete pratiti na stranici www.hkm.hr