Zamolba za karitativnu pomoć
za Uskrs 2015.

U ovo korizmeno vrijeme, vrijeme nade, uskrsne radosti i mira, želim Vas zamoliti, da pred ovaj veliki blagdan uskrsnuća Kristova otvorite svoja srca i svojim darom pomognete siromašne obitelji za koje skrbimo preko našega župnog Caritasa i pučke kuhinje. Neka Vaš dar bude izraz ljubavi i želje, da kroz molitvu, post, odricanje i darivanje potrebitih u korizmi, osjetite duboko dioništvo u trpljenju siromašnih, kako biste se što više suobličili muci i uskrsnuću Kristovu.
Broj potrebitih u našem Caritasu se kroz proteklu godinu ponovno povećao, pa sada umjesto dosadašnjih 837 obitelji, pomažemo 919 obitelji ili oko 2548 siromaha. U Caritasovoj pučkoj kuhinji svaki dan kuhamo 102 topla obroka. Od tih 102 topla obroka, 26 obroka dostavljamo starim, bolesnim i nemoćnim osobama u njihov dom. Obitelji za koje skrbimo su s pet ili više članova, invalidi, bolesni, samohrani roditelji i svi drugi kojima je pomoć potrebna, a koji iz bilo kojeg drugog razloga nisu u mogućnosti prehraniti svoje obitelji. Nadam se, da ćemo i ovoga Uskrsa uz pomoć Vas, naših dragih dobročinitelja uspjeti priskrbiti osnovne živežne i higijenske namirnice za siromašne obitelji o kojima skrbimo.
Poštovani, neka svjetlo Duha Svetoga rasvijetli i u Vama darovanu ljubav Isusovu u danima muke i uskrsnuća Njegova, da biste, potaknuti tom žrtvom i ljubavi kroz pokoru i odricanje, mogli darovati svoju ljubav siromašnima o kojima skrbimo u našem župnom Caritasu.
Sretan Uskrs i uskrsni blagdani od srca Vam želi,
fra Marko Duran, župnik

U Kninu 24. veljače 2015.

• Utorak, 17. travnja 2018.
      • Pobožnost „Trinaest utoraka sv. Anti“ poslije mise u 19 sati
    • Četvrtak, 19. travnja 2018.
      • 12,30 h - župni vjeronauk za sve prvopričesnike je u Gospinoj crkvi
    • Petak, 20. travnja 2018.
      • Župni vjeronauk za krizmanike je prema rasporedu
    • Subota, 21. travnja 2018.
      • 10 sati - susret je ministranata u dvorani Gospine crkve
      • 11 sati - probe su dječjeg zbora Gospinoj crkvi
      • 12 sati - roditelji prvopričesnika imaju roditeljski sastanak s fra Mariom u Gospinoj crkvi
      • 15 sati - zajednički susret je prvopričesnika i krizmanika u Gospinoj crkvi

• Zaručnički tečaj - 23. do 27. travnja 2018.
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 23. do 27. travnja 2018., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20,00 sati.