Zamolba za karitativnu pomoć
za Uskrs 2015.

U ovo korizmeno vrijeme, vrijeme nade, uskrsne radosti i mira, želim Vas zamoliti, da pred ovaj veliki blagdan uskrsnuća Kristova otvorite svoja srca i svojim darom pomognete siromašne obitelji za koje skrbimo preko našega župnog Caritasa i pučke kuhinje. Neka Vaš dar bude izraz ljubavi i želje, da kroz molitvu, post, odricanje i darivanje potrebitih u korizmi, osjetite duboko dioništvo u trpljenju siromašnih, kako biste se što više suobličili muci i uskrsnuću Kristovu.
Broj potrebitih u našem Caritasu se kroz proteklu godinu ponovno povećao, pa sada umjesto dosadašnjih 837 obitelji, pomažemo 919 obitelji ili oko 2548 siromaha. U Caritasovoj pučkoj kuhinji svaki dan kuhamo 102 topla obroka. Od tih 102 topla obroka, 26 obroka dostavljamo starim, bolesnim i nemoćnim osobama u njihov dom. Obitelji za koje skrbimo su s pet ili više članova, invalidi, bolesni, samohrani roditelji i svi drugi kojima je pomoć potrebna, a koji iz bilo kojeg drugog razloga nisu u mogućnosti prehraniti svoje obitelji. Nadam se, da ćemo i ovoga Uskrsa uz pomoć Vas, naših dragih dobročinitelja uspjeti priskrbiti osnovne živežne i higijenske namirnice za siromašne obitelji o kojima skrbimo.
Poštovani, neka svjetlo Duha Svetoga rasvijetli i u Vama darovanu ljubav Isusovu u danima muke i uskrsnuća Njegova, da biste, potaknuti tom žrtvom i ljubavi kroz pokoru i odricanje, mogli darovati svoju ljubav siromašnima o kojima skrbimo u našem župnom Caritasu.
Sretan Uskrs i uskrsni blagdani od srca Vam želi,
fra Marko Duran, župnik

U Kninu 24. veljače 2015.

• Ponedjeljak, 15. listopada 2018.
      • 20 h - u dvorani samostan sv. Ante susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
    • Četvrtak, 18. listopada 2018.- blagdan je sv. Luke, evanđelista
      • Vjeronauk za prvopričesnike u Gospinoj crkvi
      - 10 h - ujutro
      - 16 h - poslijepodne
    • Petak, 19. listopada 2018.
      • Vjeronauk za krizmanike u Gospinoj crkvi
      - 10 h - ujutro
      - 15 h - poslijepodne
    • Subota, 20. listopada 2018.
      • 10 h - u Gospinoj crkvi je susret ministranata
      • 11 h - pjevanje za dječji zbor. Potaknite djecu da se uključe u zbor
      • 20 h - U dvorani Doma HV-a u sklopu inicijative „40 dana za život“ biti će prikazan dokumentarni film 40 dana za život

• Zaručnički tečaj
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 22. do 26. listopada 2018., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20 h. Prijavit se možete svećeniku poslije svete mise ili na prvi dan predavanja. Sudjelovanje je obavezno, stoga uredite svoje obveze tako da možete pratiti sva predavanja.
    • Hodočašće u Krašić i Zagreb, 27. listopada 2018.
      • U povodu dvadesete godišnjice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca župa organizira hodočašće u Krašić i Zagreb 27. listopada 2018. Polazak je u 5 h ispred Gospine crkve. Cijena puta je 200 kn po osobi.
    • „40 dana za život“
      • Jesenska kampanja molitvene incijative „40 dana za život“ započela je 26. rujna i traje do 4. studenog u Kninu.
      U sklopu inicijative 20. listopada biti će prikazan dokumentarni film 40 dana za život u 20 sati u dvorani Doma HV-a, a 22. listopada promotivni autobus incijative dolazi sa slikom Milosrdnog Isusa.
      Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 8 do 15 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
    • Repeticija iz razredne nastave
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz razredne nastave, hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu sv. Ante. Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.
    • Likovne radionice za djecu i odrasle
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno likovne radionice za djecu i odrasle svake srijede u dvorani Gospine crkve. Radionice se održavaju srijedom u 16 h za odrasle i u 17,30 h za djecu.
    • Povijesna postrojba kralja Dmitra Zvonimira
      • Povijesna postrojba kralja Dmitra Zvonimira vrši upise u sekcije:
      - Kazalište Pinokio - djeca do 15 godina
      - Mali vitezovi - djeca do 15 godina
      - Vitezovi kralja Zvonimira - za starije od 15 godina
      Učlaniti se možete ponedjeljkom i srijedom od 19 sati u dvorani Gospine crkve ili nedjeljom iza večernje mise.