Kulturno vijeće grada Knina
i Franjevački samostan sv. Ante
organizirali su predstavljanje knjige
DARIO KORDIĆ – dokumenti i svjedočanstva

Predstavljanje je održano 12. kolovoza (utorak)u samostanskoj dvorani u 19:30 satiedili publicisti i Dragovoljci Domovinskog rata Mladen Perković i Miroslav Piplica. U knjizi su objavljeni doku. Gvardijan je na početku pozvao nazočne na molitvu kojom je započelo predstavljanje knjige „Dario Kordić – da se ne zaboravi“. Knjigu su o Dariu Kordiću priredili i urmenti Haaškog suda i niz tekstova o Kordiću.

Na samom početku gvardijan fra Marko Duran nazočne je pozvao na molitvu, te se nakon molitve obratio nazočnima s par pozdravnih riječi.
Nakon gvardijana nazočnima se obratio pjesnik Ante Nadomir Tadić Šutra. Izrecitirao je i pjesmu koju je napisao u čast Dariu Kordiću.

Miroslav Piplica govorio je o puštanju iz zatvora Daria Kordića nakon izdržane dvije trećine ukupne kazne. Uprava zatvora Karlaua u Grazu (Austrija), gdje je Dario izdržavao kaznu, podnijela je zahtjev da ga se zbog dobrog vladanja pusti na slobodu nakon isteka dvije trećine ukupne kazne. Dario je pušten na slobodu.

Da se je tražilo od Daria kao uvjet puštanja na slobodu pokajanje za ono za što je okrivljen, on se ne bi pokajao jer se ne osjeća krivim i nastavio bi služiti i preostalih osam godina i devet mjeseci preostale kazne, kazao je Piplica.

Dario Kordić je govorio o tome kako je na nj djelovala milost Božja te kako se predao u Božje ruke od prvog suđenja do izlaska iz zatvora. Nije mu bilo lako prihvatiti zatvorsku kaznu od 25. godina. Kazna mu je to teže pala jer je znao da nije kriv. Rekao je: „Ja sam to prihvatio kao svoj križ i da kroz patnju sazorim u prijatelja Božjega“.

Dario je velik i po tome što nije opteretio nikoga drugoga, a mogao je, jer su mu nudili različite nagodbe tijekom postupka. Bit je bila u tomu da okrivi predsjednika Tuđmana i ministra Šuška i tada bi mu se kazna drastično smanjila. On je rekao: „To ne mogu. Kako ću se u tom slučaju moći pogledati u zrcalo, kako ću stati pred svoju djecu i pogledati ih u oči“. On je moralna veličina jer je preuzeo na sebe teret krivnje koja nije utemeljena na činjenicama.

• Utorak, 17. travnja 2018.
      • Pobožnost „Trinaest utoraka sv. Anti“ poslije mise u 19 sati
    • Četvrtak, 19. travnja 2018.
      • 12,30 h - župni vjeronauk za sve prvopričesnike je u Gospinoj crkvi
    • Petak, 20. travnja 2018.
      • Župni vjeronauk za krizmanike je prema rasporedu
    • Subota, 21. travnja 2018.
      • 10 sati - susret je ministranata u dvorani Gospine crkve
      • 11 sati - probe su dječjeg zbora Gospinoj crkvi
      • 12 sati - roditelji prvopričesnika imaju roditeljski sastanak s fra Mariom u Gospinoj crkvi
      • 15 sati - zajednički susret je prvopričesnika i krizmanika u Gospinoj crkvi

• Zaručnički tečaj - 23. do 27. travnja 2018.
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 23. do 27. travnja 2018., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20,00 sati.