Kulturno vijeće grada Knina
i Franjevački samostan sv. Ante
organizirali su predstavljanje knjige
DARIO KORDIĆ – dokumenti i svjedočanstva

Predstavljanje je održano 12. kolovoza (utorak)u samostanskoj dvorani u 19:30 satiedili publicisti i Dragovoljci Domovinskog rata Mladen Perković i Miroslav Piplica. U knjizi su objavljeni doku. Gvardijan je na početku pozvao nazočne na molitvu kojom je započelo predstavljanje knjige „Dario Kordić – da se ne zaboravi“. Knjigu su o Dariu Kordiću priredili i urmenti Haaškog suda i niz tekstova o Kordiću.

Na samom početku gvardijan fra Marko Duran nazočne je pozvao na molitvu, te se nakon molitve obratio nazočnima s par pozdravnih riječi.
Nakon gvardijana nazočnima se obratio pjesnik Ante Nadomir Tadić Šutra. Izrecitirao je i pjesmu koju je napisao u čast Dariu Kordiću.

Miroslav Piplica govorio je o puštanju iz zatvora Daria Kordića nakon izdržane dvije trećine ukupne kazne. Uprava zatvora Karlaua u Grazu (Austrija), gdje je Dario izdržavao kaznu, podnijela je zahtjev da ga se zbog dobrog vladanja pusti na slobodu nakon isteka dvije trećine ukupne kazne. Dario je pušten na slobodu.

Da se je tražilo od Daria kao uvjet puštanja na slobodu pokajanje za ono za što je okrivljen, on se ne bi pokajao jer se ne osjeća krivim i nastavio bi služiti i preostalih osam godina i devet mjeseci preostale kazne, kazao je Piplica.

Dario Kordić je govorio o tome kako je na nj djelovala milost Božja te kako se predao u Božje ruke od prvog suđenja do izlaska iz zatvora. Nije mu bilo lako prihvatiti zatvorsku kaznu od 25. godina. Kazna mu je to teže pala jer je znao da nije kriv. Rekao je: „Ja sam to prihvatio kao svoj križ i da kroz patnju sazorim u prijatelja Božjega“.

Dario je velik i po tome što nije opteretio nikoga drugoga, a mogao je, jer su mu nudili različite nagodbe tijekom postupka. Bit je bila u tomu da okrivi predsjednika Tuđmana i ministra Šuška i tada bi mu se kazna drastično smanjila. On je rekao: „To ne mogu. Kako ću se u tom slučaju moći pogledati u zrcalo, kako ću stati pred svoju djecu i pogledati ih u oči“. On je moralna veličina jer je preuzeo na sebe teret krivnje koja nije utemeljena na činjenicama.

• Blagoslov obitelji

• Blagoslov obitelji nastavljamo u utorak. Obitelji koje nismo zatekli u blagoslovu mogu se naknadno javiti u župni ured ili svećeniku poslije mise.
    Ulice i brojevi za blagoslov bit će objavljivani na župnoj internet-stranici i Radio Knin u 8.45 sati
    Prosinac 2017.
    Ut
    Sr
    Če
    Pe
    Su

• Nedjelja, 24. prosinca 2017. - Badnja večer
      • 24 h - Misa polnoćka u Gospinoj crkvi.
      • Neće biti mise u 18 sati
    • Ponedjeljak, 25. prosinca 2017. - BOŽIĆ
      • Svete mise:
      8 h - u crkvi sv. Ante
      9,30; 11 i 18 h - u Gospinoj crkvi
      10 h - u Biskupiji
      11,30 h - u Kosovu
    • Utorak, 26. prosinca 2017.- sv. Stjepan
      • Svete mise:
      8 h - u crkvi sv. Ante
      9,30 i 18 h - u Gospinoj crkvi
      10 h - u Biskupiji
    • Srijeda, 27. prosinca 2017.- sv. Ivan
      • Svete mise su kao radnim danom
    • Četvrtak, 28. prosinca 2017.- Nevina dječica
      • Svete mise su kao radnim danom
    • Nedjelja, 31. prosinca 2017.
      • 23 - 0,30 h - u Gospinoj crkvi biti će Klanjanje Isusu u Presvetom oltarskom Sakramentu u znak zahvale Bogu za proteklu 2017. i početak 2018. godine.

• Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.
    • Katolički kalendar 2018.
      • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2018. godinu