Kulturno vijeće grada Knina
i Franjevački samostan sv. Ante
organizirali su predstavljanje knjige
DARIO KORDIĆ – dokumenti i svjedočanstva

Predstavljanje je održano 12. kolovoza (utorak)u samostanskoj dvorani u 19:30 satiedili publicisti i Dragovoljci Domovinskog rata Mladen Perković i Miroslav Piplica. U knjizi su objavljeni doku. Gvardijan je na početku pozvao nazočne na molitvu kojom je započelo predstavljanje knjige „Dario Kordić – da se ne zaboravi“. Knjigu su o Dariu Kordiću priredili i urmenti Haaškog suda i niz tekstova o Kordiću.

Na samom početku gvardijan fra Marko Duran nazočne je pozvao na molitvu, te se nakon molitve obratio nazočnima s par pozdravnih riječi.
Nakon gvardijana nazočnima se obratio pjesnik Ante Nadomir Tadić Šutra. Izrecitirao je i pjesmu koju je napisao u čast Dariu Kordiću.

Miroslav Piplica govorio je o puštanju iz zatvora Daria Kordića nakon izdržane dvije trećine ukupne kazne. Uprava zatvora Karlaua u Grazu (Austrija), gdje je Dario izdržavao kaznu, podnijela je zahtjev da ga se zbog dobrog vladanja pusti na slobodu nakon isteka dvije trećine ukupne kazne. Dario je pušten na slobodu.

Da se je tražilo od Daria kao uvjet puštanja na slobodu pokajanje za ono za što je okrivljen, on se ne bi pokajao jer se ne osjeća krivim i nastavio bi služiti i preostalih osam godina i devet mjeseci preostale kazne, kazao je Piplica.

Dario Kordić je govorio o tome kako je na nj djelovala milost Božja te kako se predao u Božje ruke od prvog suđenja do izlaska iz zatvora. Nije mu bilo lako prihvatiti zatvorsku kaznu od 25. godina. Kazna mu je to teže pala jer je znao da nije kriv. Rekao je: „Ja sam to prihvatio kao svoj križ i da kroz patnju sazorim u prijatelja Božjega“.

Dario je velik i po tome što nije opteretio nikoga drugoga, a mogao je, jer su mu nudili različite nagodbe tijekom postupka. Bit je bila u tomu da okrivi predsjednika Tuđmana i ministra Šuška i tada bi mu se kazna drastično smanjila. On je rekao: „To ne mogu. Kako ću se u tom slučaju moći pogledati u zrcalo, kako ću stati pred svoju djecu i pogledati ih u oči“. On je moralna veličina jer je preuzeo na sebe teret krivnje koja nije utemeljena na činjenicama.

• Nedjelja, 2. prosinca 2018.
    • 17 h - u Gospinoj crkvi započinje adventska duhovna obnova za našu župu i traje do srijede, 5. prosinca. Voditelj je fra Josip Repeša
  • Ponedjeljak, 3. prosinca 2018.
    • 6 h - od danas mise zornice su u Gospinoj crkvi
    • 19,30 h - u dvorani samostana susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
  • Subota, 8. prosinca 2018.- svetkovina Bezgrješno Začeće Blažene Djevice Marije
    • 6, 9,30 i 18 h - svete mise u Gospinoj crkvi
    • 11 h - pjevanje za dječji zbor. Potaknite djecu da se uključe u zbor

• Blagoslov obitelji
    • U ponedjeljak, 3. prosinca, započinje blagoslov obitelji. Pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu. Ulice i brojevi za blagoslov bit će objavljivani na župnoj internet-stranici, Radiju Knin u 8.45 sati i misama zornicama za taj dan.
  • Duhovni probram u Adventu
    • Najavljujemo bogati duhovni program u adventu koji će se održavati u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu možete više vidjeti na plakatima na ulazu u crkvu.
  • Vjeronauk za prvopričesnike i krizmanike
    • Kroz vrijeme Došašća kao i za vrijeme božićnih praznika nema susreta prvopričesnika i krizmanika.
  • Kateheze za mlade i odrasle
    • Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta održavaju se utorkom i petkom u dvorani Gospine crkve poslije večernje svete mise. Dođite i poslušajte!
  • Katolički kalendari za 2019.
    • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2019. godinu.
  • Repeticija iz razredne nastave
    • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz razredne nastave, hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu sv. Ante. Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.
  • Likovne radionice za djecu i odrasle
    • Kninski franjevci organiziraju besplatno likovne radionice za djecu i odrasle svake srijede u dvorani Gospine crkve. Radionice se održavaju srijedom u 16 h za odrasle i u 17,30 h za djecu.

CARITAS