Izvedena drama "Diva Grabovčeva"

Članovi KUD-a "Hrvatska sloga" iz Rame izveli su u Gospinoj crkvi u nedjelju, 4. svibnja 2014., dramu "Diva Grabovčeva". Redatelj drame je Anto Bilić, prema adaptiranim tekstovima Ivana Aralice i Blage Karačića. Priča o Divi Grabovčevoj i danas snažno progovara o temeljnim ljudskim vrjednotama, kao i o trnovitoj povijesti hrvatskog naroda. Publika je iz scene u scenu pratila herojsko držanje Dive, a dugotrajni pljesak na kraju izvedbe potvrda je umješnosti prikazivanja arhetipskih likova. Izvođačima i tehničkoj ekipi iz Rame zahvalio je fra Marko Duran, gvardijan i župnik. U ime glumaca zahvalio je gosp. Zoran Stojanović, voditelj projekta. Nakon izvedbe glumci su bili dragi gosti u samostanu.