Donatorsko-aukcijska prodaja slika i crteža

Grad Knin organizirao je - u suradnji s Franjevačkom provincijom Presvetog Otkupitelja i Muzejom Grada Knina - u utorak, 5. kolovoza 2014., donatorsko-aukcijsku prodaju slika i crteža, a u cilju završetka i posvete Gospine crkve 2015.-te god. Projekt je u završnoj fazi izgradnje zahvaljujući razumijevanju Vlade RH koja je do sada za crkvu izdvojila 9,8 mil. kuna ali i zahvaljujući brojnim donatorima iz Hrvatske i svijeta. Ukupna investicija iznosi oko 22 mil. kuna.

Prvog dana prodaje prikupljeno je pola milijuna kuna za gradnju. Na otvaranju donatorsko-aukcijske prodaje nazočnima su se prigodnim riječima obratili: gđa. Josipa Rimac, gradonačelnica Grada Knina, gosp. Goran Pauk, župan Šibensko-kninske županije, i fra Joško Kodžoman, provincijal Provincije Presvetog Otkupitelja. Svi su izrazili uvjerenje da ćemo 2015.-te god. Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja proslaviti u novoj crkvi.
Slike i crteži moći će se kupiti do 31. kolovoza. Ukupno ih je 206 ponuđeno na prodaju (od 83. autora), a podijeljene su u 3 kategorije. Prilog ili donaciju za izgradnju Gospine crkve u Kninu kroz ovu donatorsko-aukcijsku prodaju slika možete uplatiti po odluci Grada Knina na žiro račun Kninskog muzeja HR4423300031100091528, model HR00, poziv na broj odobrenja redni broj slike i naziv slike koji će se nalaziti na potvrdi-vaučeru prilikom odabira slike, a čiji će ukupni prihod po završetku ove aukcije biti uplaćen Franjevačkoj provinciji Presvetog Otkupitelja (Split), koja je investitor projekta. Grad Knin će na svojoj mrežnoj stranici obavijestiti javnost o ukupno prikupljenom iznosu sredstava.

Slike su nastale u devetogodišnjim kolonijama koje organizira "Likovna udruga Grada Knina" na Dinari u prigodi "Oluje". Slike i crteži bit će zahvala i podsjetnik svima onima koji su na ovaj način odlučili dati prilog za izgradnju crkve.

Obavijesti

• Ponedjeljak, 25. ožujka 2019.- svetkovina je Navještenja Gospodinova - Blagovijest
    • Svete mise su:
    - 7 h u crkvi sv. Ante
    - u 9,30 i 18 h u Gospinoj crkvi
    • 19,30 h u Gosponij crkvi susret je glumaca "Muke"
  • Utorak, 26. ožujka 2019.
    • 18 h u Gospinoj crkvi, poslije mise pobožnost "Trinaest utoraka sv. Anti"
  • Četvrtak, 28. ožujka 2019.
    • Četvrtkom je Euharistijsko klanjanje iza večernje svete mise, posebno ga preporučamo u Korizmi
  • Petak, 29. ožujka 2019. - Četvrti korizmeni petak
    • 17,15 h - pobožnost križnog puta, a poslije misa u Gospinoj crkvi
  • Subota, 30. ožujka 2019.
    • 10 h - susret ministranata u samostanskoj dvorani
    • 11 h - u Gospinoj crkvi je pjevanje za dječiji zbor
    • 19 h - u općinskoj vjećnici u Kistanjama upriličit će se predstavljanje knjige o bl. Alojziju Stepincu „Viktor, kardinalova pobjeda“, autora Marlona Macanovića.

• 31. ožujka 2019.- Večernje svete mise
    • Od nedjelje, 31. ožujka 2019. večernje svete mise slavimo u 19 sati
  • 6. ožujka do 14. travnja 2019.- „40 dana za život“
    • Korizmena kampanja molitvene incijative „40 dana za život“ počinje 6. ožujka i traje do 14. travnja u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 8 do 15 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
  • 6. do 10. svibnja 2019.- Zaručnički tečaj
    • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 6. do 10. svibnja 2019., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20 h
  • Hrvatska katolička mreža
    • Počela je s radom Hrvatska katolička mreža, vjerski portal koji možete pratiti na stranici www.hkm.hr