Donatorsko-aukcijska prodaja slika i crteža

Grad Knin organizirao je - u suradnji s Franjevačkom provincijom Presvetog Otkupitelja i Muzejom Grada Knina - u utorak, 5. kolovoza 2014., donatorsko-aukcijsku prodaju slika i crteža, a u cilju završetka i posvete Gospine crkve 2015.-te god. Projekt je u završnoj fazi izgradnje zahvaljujući razumijevanju Vlade RH koja je do sada za crkvu izdvojila 9,8 mil. kuna ali i zahvaljujući brojnim donatorima iz Hrvatske i svijeta. Ukupna investicija iznosi oko 22 mil. kuna.

Prvog dana prodaje prikupljeno je pola milijuna kuna za gradnju. Na otvaranju donatorsko-aukcijske prodaje nazočnima su se prigodnim riječima obratili: gđa. Josipa Rimac, gradonačelnica Grada Knina, gosp. Goran Pauk, župan Šibensko-kninske županije, i fra Joško Kodžoman, provincijal Provincije Presvetog Otkupitelja. Svi su izrazili uvjerenje da ćemo 2015.-te god. Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja proslaviti u novoj crkvi.
Slike i crteži moći će se kupiti do 31. kolovoza. Ukupno ih je 206 ponuđeno na prodaju (od 83. autora), a podijeljene su u 3 kategorije. Prilog ili donaciju za izgradnju Gospine crkve u Kninu kroz ovu donatorsko-aukcijsku prodaju slika možete uplatiti po odluci Grada Knina na žiro račun Kninskog muzeja HR4423300031100091528, model HR00, poziv na broj odobrenja redni broj slike i naziv slike koji će se nalaziti na potvrdi-vaučeru prilikom odabira slike, a čiji će ukupni prihod po završetku ove aukcije biti uplaćen Franjevačkoj provinciji Presvetog Otkupitelja (Split), koja je investitor projekta. Grad Knin će na svojoj mrežnoj stranici obavijestiti javnost o ukupno prikupljenom iznosu sredstava.

Slike su nastale u devetogodišnjim kolonijama koje organizira "Likovna udruga Grada Knina" na Dinari u prigodi "Oluje". Slike i crteži bit će zahvala i podsjetnik svima onima koji su na ovaj način odlučili dati prilog za izgradnju crkve.

• Ponedjeljak, 11. lipnja 2018.
      • 19 sati - Devetnica sv. Anti, zaštitniku grada i župe u Gospinoj crkvi. Predovidi fra Ivan Maletić
    • Utorak, 12. lipnja 2018.
    • Srijeda, 13. lipnja 2018. - SV. ANTE
      • 6, 7 i 8 sati – svete mise u crkvi sv. Ante
      • 9,30 sati – PROCESIJA OD CRKVE SV. ANTE DO CRKVE GOSPE VELIKOGA HRVATSKOG KRSNOG ZAVJETA
      Misa koju predvodi mons. Tomislav Rogić, šibenski biskup je nakon procesije u Gospinoj crkvi
      • 19 sati – Blagoslov djece u Gospinoj crkvi

• Ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa
      • Od nedjelje, 17. lipnja počinje ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa:
      - 8 sati u crkvi Sv. Ante
      - 9:30 i 19 sati u Gospinoj crkvi
    • Obavijest za krizmanike
      • Od četvrtka, 14. lipnja 2018. mogu se preuzeti DVD-i i slike sa krizme u Foto studiju P2.