Donatorsko-aukcijska prodaja slika i crteža

Grad Knin organizirao je - u suradnji s Franjevačkom provincijom Presvetog Otkupitelja i Muzejom Grada Knina - u utorak, 5. kolovoza 2014., donatorsko-aukcijsku prodaju slika i crteža, a u cilju završetka i posvete Gospine crkve 2015.-te god. Projekt je u završnoj fazi izgradnje zahvaljujući razumijevanju Vlade RH koja je do sada za crkvu izdvojila 9,8 mil. kuna ali i zahvaljujući brojnim donatorima iz Hrvatske i svijeta. Ukupna investicija iznosi oko 22 mil. kuna.

Prvog dana prodaje prikupljeno je pola milijuna kuna za gradnju. Na otvaranju donatorsko-aukcijske prodaje nazočnima su se prigodnim riječima obratili: gđa. Josipa Rimac, gradonačelnica Grada Knina, gosp. Goran Pauk, župan Šibensko-kninske županije, i fra Joško Kodžoman, provincijal Provincije Presvetog Otkupitelja. Svi su izrazili uvjerenje da ćemo 2015.-te god. Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja proslaviti u novoj crkvi.
Slike i crteži moći će se kupiti do 31. kolovoza. Ukupno ih je 206 ponuđeno na prodaju (od 83. autora), a podijeljene su u 3 kategorije. Prilog ili donaciju za izgradnju Gospine crkve u Kninu kroz ovu donatorsko-aukcijsku prodaju slika možete uplatiti po odluci Grada Knina na žiro račun Kninskog muzeja HR4423300031100091528, model HR00, poziv na broj odobrenja redni broj slike i naziv slike koji će se nalaziti na potvrdi-vaučeru prilikom odabira slike, a čiji će ukupni prihod po završetku ove aukcije biti uplaćen Franjevačkoj provinciji Presvetog Otkupitelja (Split), koja je investitor projekta. Grad Knin će na svojoj mrežnoj stranici obavijestiti javnost o ukupno prikupljenom iznosu sredstava.

Slike su nastale u devetogodišnjim kolonijama koje organizira "Likovna udruga Grada Knina" na Dinari u prigodi "Oluje". Slike i crteži bit će zahvala i podsjetnik svima onima koji su na ovaj način odlučili dati prilog za izgradnju crkve.

• Listopadska pobožnost
      • Listopadsku pobožnost molimo pola sata prije večernje svete mise u 18:00 sati.
    • Ponedjeljak, 16. listopada 2017.
      Župni vjeronauk za prvopričesnike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h i 16.00 h poslijepodne
      • 19:00 h - u dvorani samostana sv. Ante susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
    • Srijeda, 18. listopada 2017. - blagdan je sv. Luke, evanđelista
    • Petak, 20. listopada 2017.
      Župni vjeronauk za krizmanike u dvorani Gospine crkve:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h poslijepodne
    • Subota, 21. listopada 2017.
      • 10.00 h - susret ministranata u Gospinoj crkvi.
      • 11:00 h - probe dječjeg zbora u Gospinoj crkvi.
      • U Gospinoj crkvi održat će se susret zajedničke formacije članova Katoličke karizmatske Obnove u Duhu Svetome. Nakana susreta: MOLITVA ZA DOMOVINU I OBITELJI

• 40 dana za život - Od 26. rujna do 5. studenoga 2017.
      • Jesenska kampanja molitvene incijative 40 dana za život počela je 26. rujna i traje do 5. studenog u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
    • Zaručnički tečaj - Od 16. do 20. listopada 2017.
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu koji će se održavati u samostanskoj dvorani.
      Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20:00 sati.
      Prijavit se možete svećeniku poslije svete mise ili na prvi dan predavanja.
      Sudjelovanje je obavezno, stoga uredite svoje obveze tako da možete pratiti sva predavanja.
    • Repeticije
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu.
      Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.

CARITAS