Dubrovnik: SHKM 2014.

Dubrovnik je u subotu i nedjelju (26. i 27. travnja) postao gradom mladih. Naime, tamo se slila rijeka mladih hodočasnika pristiglih iz cijele Hrvatske i svijeta na Susret hrvatske katoličke mladeži koji se zbiva svake druge godine u jednom od gradova sjedišta biskupije. Organizator susreta bila je Dubrovačka biskupija i Ured za mlade HBK. Geslo Susreta je "Na slobodu pozvani", a uzeto je iz Poslanice Galaćanima (Gal 5,13). Kruna Susreta bilo je euharistijsko slavlje u luci Gruž na kojem se okupilo oko 35.000 mladih a kojim je predsjedao dubrovački biskup mons. Mate Uzinić. U slavlju je sudjelovalo i 130 mladih iz naše župe, zajedno s fra Ivanom Lukačem. Kninski hodočasnici bili su gosti župljana u Lumbardi, na otoku Korčuli, a u nedjelju su s njima slavili svetu misu.

Više fotografija na Facebook stranici