Frama: Primanja i obećanja

Članovi mjesnog bratstva Franjevačke mladeži Knin imali su primanja i obećanja u subotu, 24. siječnja 2015. Euharistijskim slavljem u crkvi Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta predsjedao je fra Ivan Lukač, a koncelebrirao je fra Božo Mandarić iz Gračaca.
U mjesno bratstvo Franjevačke mladeži primljeno je 5 framaša, a 16 ih je dalo obećanja na godinu dana. Obred primanja i obećanja predvodili su Leonardo Tomić, predsjednik Frame Knin, i fra Ivan, mjesni duhovni asistent. Liturgijsko pjevanje animirao je Gospin VIS. Osim domaćina, na slavlju je sudjelovali framaši iz Zadra sa s. Ritom i Frama iz Gračaca.
Nakon euharistijskog slavlja, domaćini i njihovi gosti imali su domjenak u dvorani samostana Sv. Ante Padovanskog. Neizostavna je bila i pjesma uz gitare.
Izabrano je novo vijeće Frame Knin, a nazočila je predsjednica područnog vijeća Ivana Vinac:
Predsjednik: Tomislav Maričić
Potpredsjednik: Davor Šimičević
Voditelj formacije: Kristijan Tuka
Tajnik: Anja Marijanović
Blagajnik: Marko Sikavica
Za primanja i obećanja članovi Frame neposredno su se pripravili duhovnom obnovom, koja je bila u petak, 23. siječnja koju je predvodio fra Eduard Sokol..

Obavijesti

• Ponedjeljak, 25. ožujka 2019.- svetkovina je Navještenja Gospodinova - Blagovijest
    • Svete mise su:
    - 7 h u crkvi sv. Ante
    - u 9,30 i 18 h u Gospinoj crkvi
    • 19,30 h u Gosponij crkvi susret je glumaca "Muke"
  • Utorak, 26. ožujka 2019.
    • 18 h u Gospinoj crkvi, poslije mise pobožnost "Trinaest utoraka sv. Anti"
  • Četvrtak, 28. ožujka 2019.
    • Četvrtkom je Euharistijsko klanjanje iza večernje svete mise, posebno ga preporučamo u Korizmi
  • Petak, 29. ožujka 2019. - Četvrti korizmeni petak
    • 17,15 h - pobožnost križnog puta, a poslije misa u Gospinoj crkvi
  • Subota, 30. ožujka 2019.
    • 10 h - susret ministranata u samostanskoj dvorani
    • 11 h - u Gospinoj crkvi je pjevanje za dječiji zbor
    • 19 h - u općinskoj vjećnici u Kistanjama upriličit će se predstavljanje knjige o bl. Alojziju Stepincu „Viktor, kardinalova pobjeda“, autora Marlona Macanovića.

• 31. ožujka 2019.- Večernje svete mise
    • Od nedjelje, 31. ožujka 2019. večernje svete mise slavimo u 19 sati
  • 6. ožujka do 14. travnja 2019.- „40 dana za život“
    • Korizmena kampanja molitvene incijative „40 dana za život“ počinje 6. ožujka i traje do 14. travnja u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 8 do 15 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
  • 6. do 10. svibnja 2019.- Zaručnički tečaj
    • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 6. do 10. svibnja 2019., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20 h
  • Hrvatska katolička mreža
    • Počela je s radom Hrvatska katolička mreža, vjerski portal koji možete pratiti na stranici www.hkm.hr