XVII. redovna i
VII. izborna nacionalna skupština Frame

U Samoboru (Taboru) od 10. – 12. listopada 2014. godine održana je XVII. Redovna i VII. Izborna nacionalna skupština Frame (Franjevačke mladeži). Okupili su se predstavnici pet područnih bratstava Frame: Splitsko – dubrovačkog, Zadarsko – šibenskog, Primorsko – istarskog, Zagrebačkog i Osječkoj područja.
Na redovnoj nacionalnoj skupštini predstavnici nacionalnog bratstva Frame iznijeli su izvještaje svoje službe u protekle dvije godine. Osim toga raspravljalo se o Nacionalnom seminaru za voditelje formacije i odgovorne u bratstvima Frame koji će se održati u Rijeci - Trsat, priznavanju pravne osobnosti Frame, nacionalnom susretu Frame koji će se organizirati ove godine u Čakovcu i mnogim drugim temama koje su aktualne u životima svakog područnog bratstva. Svaki dan bio je ispunjen od jutra do navečer. Redovna skupština je bila radna, ali svaki dan je bilo prilike kroz sv. Misu zahvaliti Bogu što nam pomaže i vodi nas.
U subotu 11. listopada na VII. Izbornoj nacionalnoj skupštini izabrani su novi vijećnici koji će voditi nacionalno bratstvo Frame sljedeće dvije godine:
• Predsjednica: Marta Radoš (Frama Zagreb – Kaptol)
• Potpredsjednik: Antonio Stanešić (Frama Zagreb – Siget)
• Voditelj formacije: Antonio Šarin (Frama Rijeka – Trsat)
• Tajnica: Antonija Meštrović (Frama Zagreb – Kaptol)
• Blagajnica: Marta Klemenčić (Frama Varaždin)
Ivana Vinac

• Nedjelja, 2. prosinca 2018.
    • 17 h - u Gospinoj crkvi započinje adventska duhovna obnova za našu župu i traje do srijede, 5. prosinca. Voditelj je fra Josip Repeša
  • Ponedjeljak, 3. prosinca 2018.
    • 6 h - od danas mise zornice su u Gospinoj crkvi
    • 19,30 h - u dvorani samostana susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
  • Subota, 8. prosinca 2018.- svetkovina Bezgrješno Začeće Blažene Djevice Marije
    • 6, 9,30 i 18 h - svete mise u Gospinoj crkvi
    • 11 h - pjevanje za dječji zbor. Potaknite djecu da se uključe u zbor

• Blagoslov obitelji
    • U ponedjeljak, 3. prosinca, započinje blagoslov obitelji. Pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu. Ulice i brojevi za blagoslov bit će objavljivani na župnoj internet-stranici, Radiju Knin u 8.45 sati i misama zornicama za taj dan.
  • Duhovni probram u Adventu
    • Najavljujemo bogati duhovni program u adventu koji će se održavati u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu možete više vidjeti na plakatima na ulazu u crkvu.
  • Vjeronauk za prvopričesnike i krizmanike
    • Kroz vrijeme Došašća kao i za vrijeme božićnih praznika nema susreta prvopričesnika i krizmanika.
  • Kateheze za mlade i odrasle
    • Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta održavaju se utorkom i petkom u dvorani Gospine crkve poslije večernje svete mise. Dođite i poslušajte!
  • Katolički kalendari za 2019.
    • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2019. godinu.
  • Repeticija iz razredne nastave
    • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz razredne nastave, hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu sv. Ante. Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.
  • Likovne radionice za djecu i odrasle
    • Kninski franjevci organiziraju besplatno likovne radionice za djecu i odrasle svake srijede u dvorani Gospine crkve. Radionice se održavaju srijedom u 16 h za odrasle i u 17,30 h za djecu.

CARITAS