XVII. redovna i
VII. izborna nacionalna skupština Frame

U Samoboru (Taboru) od 10. – 12. listopada 2014. godine održana je XVII. Redovna i VII. Izborna nacionalna skupština Frame (Franjevačke mladeži). Okupili su se predstavnici pet područnih bratstava Frame: Splitsko – dubrovačkog, Zadarsko – šibenskog, Primorsko – istarskog, Zagrebačkog i Osječkoj područja.
Na redovnoj nacionalnoj skupštini predstavnici nacionalnog bratstva Frame iznijeli su izvještaje svoje službe u protekle dvije godine. Osim toga raspravljalo se o Nacionalnom seminaru za voditelje formacije i odgovorne u bratstvima Frame koji će se održati u Rijeci - Trsat, priznavanju pravne osobnosti Frame, nacionalnom susretu Frame koji će se organizirati ove godine u Čakovcu i mnogim drugim temama koje su aktualne u životima svakog područnog bratstva. Svaki dan bio je ispunjen od jutra do navečer. Redovna skupština je bila radna, ali svaki dan je bilo prilike kroz sv. Misu zahvaliti Bogu što nam pomaže i vodi nas.
U subotu 11. listopada na VII. Izbornoj nacionalnoj skupštini izabrani su novi vijećnici koji će voditi nacionalno bratstvo Frame sljedeće dvije godine:
• Predsjednica: Marta Radoš (Frama Zagreb – Kaptol)
• Potpredsjednik: Antonio Stanešić (Frama Zagreb – Siget)
• Voditelj formacije: Antonio Šarin (Frama Rijeka – Trsat)
• Tajnica: Antonija Meštrović (Frama Zagreb – Kaptol)
• Blagajnica: Marta Klemenčić (Frama Varaždin)
Ivana Vinac

• Listopadska pobožnost
      • Listopadsku pobožnost molimo pola sata prije večernje svete mise u 18:00 sati.
    • Ponedjeljak, 16. listopada 2017.
      Župni vjeronauk za prvopričesnike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h i 16.00 h poslijepodne
      • 19:00 h - u dvorani samostana sv. Ante susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
    • Srijeda, 18. listopada 2017. - blagdan je sv. Luke, evanđelista
    • Petak, 20. listopada 2017.
      Župni vjeronauk za krizmanike u dvorani Gospine crkve:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h poslijepodne
    • Subota, 21. listopada 2017.
      • 10.00 h - susret ministranata u Gospinoj crkvi.
      • 11:00 h - probe dječjeg zbora u Gospinoj crkvi.
      • U Gospinoj crkvi održat će se susret zajedničke formacije članova Katoličke karizmatske Obnove u Duhu Svetome. Nakana susreta: MOLITVA ZA DOMOVINU I OBITELJI

• 40 dana za život - Od 26. rujna do 5. studenoga 2017.
      • Jesenska kampanja molitvene incijative 40 dana za život počela je 26. rujna i traje do 5. studenog u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
    • Zaručnički tečaj - Od 16. do 20. listopada 2017.
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu koji će se održavati u samostanskoj dvorani.
      Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20:00 sati.
      Prijavit se možete svećeniku poslije svete mise ili na prvi dan predavanja.
      Sudjelovanje je obavezno, stoga uredite svoje obveze tako da možete pratiti sva predavanja.
    • Repeticije
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu.
      Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.

CARITAS