VI. izborna skupština Frame

Dana 22. studenog 2014. godine u 14 sati u župi sv. Petra na Vidicima u Šibeniku okupili su se predstavnici mjesnih bratstava Zadarsko-šibenskog područnog bratstva Frame zajedno sa svojim duhovnim asistentima (s. Ritom, fra Ivanom Lukačem, fra Ivanom Penavom ifra Pericom Maslaćem) na VI. izbornoj skupštini. Skupštinom je predsjedao Antonio Šarin, nacionalni voditelj formacije. Od strane nacionalnog vijeća prisustovali su: fra Ivica Vrbić, nacionalni duhovni asistent, Antonija Meštrović, nacionalna tajnica te Marta Klemenčić, nacionalna blagajnica.
Izborna skupština započela je duhovnim nagovorom fra Ivice Vrbića. Nakon toga uslijedilo je pojašnjavanje pojedinih službi te glasanje.
Predstavnici mjesnih bratstava izabrali su sljedeće osobe koje će predstavljati Zadarsko-šibensko područno bratstvo Frame kroz iduće dvije godine:
1. Ivana Vinac, predsjednica
2. Andrea Pecollaj, potpredsjednica
3. Paško Zoričić, voditelj formacije
4. Josipa Slavica, tajnica
5. Mate Marić, blagajnik.
Nakon završetka sastali su se predstavnici prošlog vijeća s novoizabranim vjećnicima. Susret je služio kao kratko upućivanje novog vijeća u službe te ohrabrenje u daljnjem radu. Skupština je završila Božjim blagoslovom.

• Utorak, 31. srpnja 2018.
      • Marijanski zavjet za Domovinu u našu Župu doći će 31. srpnja u popodnevnim satima. Sutra ujutro, 1. kolovoza kreće prema Drnišu. Tko želi može se pridružiti hodočašću.
      Polazak je ispred Gospine crkve. Molimo obitelji koje su voljne primiti hodočasnike da se jave u Župni ured ili svećeniku poslije mise.

• Subota, 4. kolovoza 2018. -
      • 19 sati – svečana proslava Dana posvete crkve Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavejta
    • Nedjelja, 5. kolvoza 2018.
      • U Kninu će se održati središnja proslava Dana pobjede i domovinske zahvalnosti, Dana hrvatskih branitelja te 23. obljetnica vojno-redarstvene operacije „Oluja“.
      Vojni ordinarijat u Republici Hrvatskoj istoga dana proslavit će i blagdan svoje nebeske zaštitnice Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta.
      • 11,30 sati - svečana koncelebrirana sveta misu za Domovinu, u Gospinoj crkvi, predvodi šibenski biskup msgr. Tomislav Rogić u zajedništvu s vojnim ordinarijem u RH msgr. Jurom Bogdanom koji će održati homiliju.
      Na kraju mise blagoslovit ćemo privjeske za aute na čast sv. Kristofora, a priloge ćemo skupljati za misje

• Devetnica za hrvatski narod i za Domovinu Hrvatsku
      •Devetnica za hrvatski narod i za Domovinu Hrvatsku započela je 27. srpnja i traje do Dana posvete Gospine crkve 4. kolovoza i Dana Domovinske zahvalnosti 5. kolovoza 2018. godine.
    • Festival duhovne glazbe "Salve Regina"
      •Treći festival duhovne glazbe u Kninu „Salve Regina“ bio je u subotu 28. srpnja 2017. u 20.30 sat ispred Gospinee crkve. Hvala svima koji su na bilo koji način pomogli da se koncert izvede.
    • Ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa
      • Od nedjelje, 17. lipnja počinje ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa:
      - 8 sati u crkvi Sv. Ante
      - 9:30 i 19 sati u Gospinoj crkvi