VI. izborna skupština Frame

Dana 22. studenog 2014. godine u 14 sati u župi sv. Petra na Vidicima u Šibeniku okupili su se predstavnici mjesnih bratstava Zadarsko-šibenskog područnog bratstva Frame zajedno sa svojim duhovnim asistentima (s. Ritom, fra Ivanom Lukačem, fra Ivanom Penavom ifra Pericom Maslaćem) na VI. izbornoj skupštini. Skupštinom je predsjedao Antonio Šarin, nacionalni voditelj formacije. Od strane nacionalnog vijeća prisustovali su: fra Ivica Vrbić, nacionalni duhovni asistent, Antonija Meštrović, nacionalna tajnica te Marta Klemenčić, nacionalna blagajnica.
Izborna skupština započela je duhovnim nagovorom fra Ivice Vrbića. Nakon toga uslijedilo je pojašnjavanje pojedinih službi te glasanje.
Predstavnici mjesnih bratstava izabrali su sljedeće osobe koje će predstavljati Zadarsko-šibensko područno bratstvo Frame kroz iduće dvije godine:
1. Ivana Vinac, predsjednica
2. Andrea Pecollaj, potpredsjednica
3. Paško Zoričić, voditelj formacije
4. Josipa Slavica, tajnica
5. Mate Marić, blagajnik.
Nakon završetka sastali su se predstavnici prošlog vijeća s novoizabranim vjećnicima. Susret je služio kao kratko upućivanje novog vijeća u službe te ohrabrenje u daljnjem radu. Skupština je završila Božjim blagoslovom.

• Listopadska pobožnost
      • Listopadsku pobožnost molimo pola sata prije večernje svete mise u 18:00 sati.
    • Ponedjeljak, 16. listopada 2017.
      Župni vjeronauk za prvopričesnike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h i 16.00 h poslijepodne
      • 19:00 h - u dvorani samostana sv. Ante susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
    • Srijeda, 18. listopada 2017. - blagdan je sv. Luke, evanđelista
    • Petak, 20. listopada 2017.
      Župni vjeronauk za krizmanike u dvorani Gospine crkve:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h poslijepodne
    • Subota, 21. listopada 2017.
      • 10.00 h - susret ministranata u Gospinoj crkvi.
      • 11:00 h - probe dječjeg zbora u Gospinoj crkvi.
      • U Gospinoj crkvi održat će se susret zajedničke formacije članova Katoličke karizmatske Obnove u Duhu Svetome. Nakana susreta: MOLITVA ZA DOMOVINU I OBITELJI

• 40 dana za život - Od 26. rujna do 5. studenoga 2017.
      • Jesenska kampanja molitvene incijative 40 dana za život počela je 26. rujna i traje do 5. studenog u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
    • Zaručnički tečaj - Od 16. do 20. listopada 2017.
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu koji će se održavati u samostanskoj dvorani.
      Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20:00 sati.
      Prijavit se možete svećeniku poslije svete mise ili na prvi dan predavanja.
      Sudjelovanje je obavezno, stoga uredite svoje obveze tako da možete pratiti sva predavanja.
    • Repeticije
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu.
      Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.

CARITAS