Godina milosrđa u Šibenskoj biskupiji

Pismo mons. Ante Ivasa prigodom Jubileja milosrđa
Pismo župnicima, redovnicama i redovnicima prigodom Jubileja milosrđa
Izvanredni jubilej milosrđa Gospodnjega
Poštovana braćo župnici, svećenici, redovnici i redovnice!
Kako vam je već poznato, sveti Otac Papa Franjo će 8. prosinca 2015. otvoriti Izvanrednu Jubilarnu Godinu milosrđa, otvaranjem Svetih vrata bazilike svetoga Petra u Rimu. Preporučam Vam da u svim župama i samostanima budete u molitvenom jedinstvu sa Papom, na način kako držite da je najprikladnije moguće.
13. prosinca 2015., po izričitoj želji i zapovijedi svetoga Oca, otvorit ćemo Svetu godinu i za našu biskupiju, obredom otvaranja Svetih vrata naše Katedrale svetog Jakova u Šibeniku. Obred započima u crkvi sv. Frane u 16 sati, okupljanjem i predviđenim Obredom, procesijom prema Katedrali, otvaranjem svetih vrata i slavljem svete Mise.
Preporučam i molim: da o tome obavijestite i potaknete (i organizirate) svoje vjernike da sudjelujemo u tom izvanrednom znaku zajedništva sa svetim ocem Papom i sa svom braćom i sestrama cijeloga svijeta. Da svi vi koji možete osobno sudjelujete. Da se u gradu Šibeniku u to vrijeme ni u kojoj crkvi ne slavi sveta Misa. Da potaknete molitveno zajedništvo u župama i samostanima sa vjernicima koje ne mogu sudjelovati.
Sveta vrata za cijelu biskupiju i mjesto jubilarnih hodočašća i oprosta tijekom cijele godine biti će naša Katedrala.
Jubilarna hodočašća sa oprostom u našoj biskupiji moći će se obaviti:
- U svetištu Gospe Vrpoljačke tijekom devetnice i svetkovine Velike Gospe.
- U svetištu Gospe Visovačke tijekom devetnice i svetkovine Gospe od anđela.
- U svetištu Gospe od Karavaja tijekom devetnice i svetkovine Gospe od Karavaja.
- U svetištu Sv. Nikole Tavelića tijekom devetnice i svetkovine sv. Nikole.
- U NOVOJ GOSPINOJ CRKVU U KNINU, tijekom devetnice i svetkovine 5. kolovoza.
U svim župnim i samostanskim crkvama u biskupiji na dan zaštitnika (ili naslovnika) župe ili crkve.
Ostale obavijesti o slavljima i događajima i programima Jubilarne godine u biskupiji izvijestit ćemo vas vrijeme, (pismeno i preko naše biskupijske elektronske stranice.)
Pozdrav i blagoslov,
+ Ante

• Blagoslov obitelji

• Pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu.
    Ulice i brojevi za blagoslov bit će objavljivani na župnoj internet-stranici, Radiju Knin u 8.45 sati i misama zornicama za taj dan.
    Prosinac 2017.
    Ut
    Sr
    Če
    Pe
    Su

• Nedjelja, 10. prosinca 2017.
      • 20 h - Susret glumaca Muke biti će u samostanskoj dvorani
    • Petak, 15. prosinca 2017.
      • 18 h - započinje devetnica Božiću u Gospinoj crkvi
    • Subota, 16. prosinca 2017.
      • 18 h - Paljenje treće adventske svijeće, sveta misa, nakon svete mise biti će koncert duhovne glazbe.

• Pohod bolesnika
      • Svećenici će u susret Božiću pohoditi bolesne, stare i nemoćne u našoj župi. Molimo sve obitelji koje imaju bolesne,stare i nemoćne da nam se jave u župni ured ili svećeniku poslije svete mise.
    • Mise zornice
      • 6 h - Mise zornice su u Gospinoj crkvi od ponedjeljka 4. prosinca.
    • Advent u Gospino crkvi
      • Nastavlja se bogati duhovni program u adventu koji se održava u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu možete više vidjeti na plakatima na ulazu u crkvu ili OVDJE
      • Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.
    • Katolički kalendar 2018.
      • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2018. godinu