Godina milosrđa u Šibenskoj biskupiji

Pismo mons. Ante Ivasa prigodom Jubileja milosrđa
Pismo župnicima, redovnicama i redovnicima prigodom Jubileja milosrđa
Izvanredni jubilej milosrđa Gospodnjega
Poštovana braćo župnici, svećenici, redovnici i redovnice!
Kako vam je već poznato, sveti Otac Papa Franjo će 8. prosinca 2015. otvoriti Izvanrednu Jubilarnu Godinu milosrđa, otvaranjem Svetih vrata bazilike svetoga Petra u Rimu. Preporučam Vam da u svim župama i samostanima budete u molitvenom jedinstvu sa Papom, na način kako držite da je najprikladnije moguće.
13. prosinca 2015., po izričitoj želji i zapovijedi svetoga Oca, otvorit ćemo Svetu godinu i za našu biskupiju, obredom otvaranja Svetih vrata naše Katedrale svetog Jakova u Šibeniku. Obred započima u crkvi sv. Frane u 16 sati, okupljanjem i predviđenim Obredom, procesijom prema Katedrali, otvaranjem svetih vrata i slavljem svete Mise.
Preporučam i molim: da o tome obavijestite i potaknete (i organizirate) svoje vjernike da sudjelujemo u tom izvanrednom znaku zajedništva sa svetim ocem Papom i sa svom braćom i sestrama cijeloga svijeta. Da svi vi koji možete osobno sudjelujete. Da se u gradu Šibeniku u to vrijeme ni u kojoj crkvi ne slavi sveta Misa. Da potaknete molitveno zajedništvo u župama i samostanima sa vjernicima koje ne mogu sudjelovati.
Sveta vrata za cijelu biskupiju i mjesto jubilarnih hodočašća i oprosta tijekom cijele godine biti će naša Katedrala.
Jubilarna hodočašća sa oprostom u našoj biskupiji moći će se obaviti:
- U svetištu Gospe Vrpoljačke tijekom devetnice i svetkovine Velike Gospe.
- U svetištu Gospe Visovačke tijekom devetnice i svetkovine Gospe od anđela.
- U svetištu Gospe od Karavaja tijekom devetnice i svetkovine Gospe od Karavaja.
- U svetištu Sv. Nikole Tavelića tijekom devetnice i svetkovine sv. Nikole.
- U NOVOJ GOSPINOJ CRKVU U KNINU, tijekom devetnice i svetkovine 5. kolovoza.
U svim župnim i samostanskim crkvama u biskupiji na dan zaštitnika (ili naslovnika) župe ili crkve.
Ostale obavijesti o slavljima i događajima i programima Jubilarne godine u biskupiji izvijestit ćemo vas vrijeme, (pismeno i preko naše biskupijske elektronske stranice.)
Pozdrav i blagoslov,
+ Ante

• Nedjelja, 2. prosinca 2018.
    • 17 h - u Gospinoj crkvi započinje adventska duhovna obnova za našu župu i traje do srijede, 5. prosinca. Voditelj je fra Josip Repeša
  • Ponedjeljak, 3. prosinca 2018.
    • 6 h - od danas mise zornice su u Gospinoj crkvi
    • 19,30 h - u dvorani samostana susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
  • Subota, 8. prosinca 2018.- svetkovina Bezgrješno Začeće Blažene Djevice Marije
    • 6, 9,30 i 18 h - svete mise u Gospinoj crkvi
    • 11 h - pjevanje za dječji zbor. Potaknite djecu da se uključe u zbor

• Blagoslov obitelji
    • U ponedjeljak, 3. prosinca, započinje blagoslov obitelji. Pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu. Ulice i brojevi za blagoslov bit će objavljivani na župnoj internet-stranici, Radiju Knin u 8.45 sati i misama zornicama za taj dan.
  • Duhovni probram u Adventu
    • Najavljujemo bogati duhovni program u adventu koji će se održavati u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu možete više vidjeti na plakatima na ulazu u crkvu.
  • Vjeronauk za prvopričesnike i krizmanike
    • Kroz vrijeme Došašća kao i za vrijeme božićnih praznika nema susreta prvopričesnika i krizmanika.
  • Kateheze za mlade i odrasle
    • Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta održavaju se utorkom i petkom u dvorani Gospine crkve poslije večernje svete mise. Dođite i poslušajte!
  • Katolički kalendari za 2019.
    • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2019. godinu.
  • Repeticija iz razredne nastave
    • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz razredne nastave, hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu sv. Ante. Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.
  • Likovne radionice za djecu i odrasle
    • Kninski franjevci organiziraju besplatno likovne radionice za djecu i odrasle svake srijede u dvorani Gospine crkve. Radionice se održavaju srijedom u 16 h za odrasle i u 17,30 h za djecu.

CARITAS