Godina milosrđa u Šibenskoj biskupiji

Pismo mons. Ante Ivasa prigodom Jubileja milosrđa
Pismo župnicima, redovnicama i redovnicima prigodom Jubileja milosrđa
Izvanredni jubilej milosrđa Gospodnjega
Poštovana braćo župnici, svećenici, redovnici i redovnice!
Kako vam je već poznato, sveti Otac Papa Franjo će 8. prosinca 2015. otvoriti Izvanrednu Jubilarnu Godinu milosrđa, otvaranjem Svetih vrata bazilike svetoga Petra u Rimu. Preporučam Vam da u svim župama i samostanima budete u molitvenom jedinstvu sa Papom, na način kako držite da je najprikladnije moguće.
13. prosinca 2015., po izričitoj želji i zapovijedi svetoga Oca, otvorit ćemo Svetu godinu i za našu biskupiju, obredom otvaranja Svetih vrata naše Katedrale svetog Jakova u Šibeniku. Obred započima u crkvi sv. Frane u 16 sati, okupljanjem i predviđenim Obredom, procesijom prema Katedrali, otvaranjem svetih vrata i slavljem svete Mise.
Preporučam i molim: da o tome obavijestite i potaknete (i organizirate) svoje vjernike da sudjelujemo u tom izvanrednom znaku zajedništva sa svetim ocem Papom i sa svom braćom i sestrama cijeloga svijeta. Da svi vi koji možete osobno sudjelujete. Da se u gradu Šibeniku u to vrijeme ni u kojoj crkvi ne slavi sveta Misa. Da potaknete molitveno zajedništvo u župama i samostanima sa vjernicima koje ne mogu sudjelovati.
Sveta vrata za cijelu biskupiju i mjesto jubilarnih hodočašća i oprosta tijekom cijele godine biti će naša Katedrala.
Jubilarna hodočašća sa oprostom u našoj biskupiji moći će se obaviti:
- U svetištu Gospe Vrpoljačke tijekom devetnice i svetkovine Velike Gospe.
- U svetištu Gospe Visovačke tijekom devetnice i svetkovine Gospe od anđela.
- U svetištu Gospe od Karavaja tijekom devetnice i svetkovine Gospe od Karavaja.
- U svetištu Sv. Nikole Tavelića tijekom devetnice i svetkovine sv. Nikole.
- U NOVOJ GOSPINOJ CRKVU U KNINU, tijekom devetnice i svetkovine 5. kolovoza.
U svim župnim i samostanskim crkvama u biskupiji na dan zaštitnika (ili naslovnika) župe ili crkve.
Ostale obavijesti o slavljima i događajima i programima Jubilarne godine u biskupiji izvijestit ćemo vas vrijeme, (pismeno i preko naše biskupijske elektronske stranice.)
Pozdrav i blagoslov,
+ Ante

• Listopadska pobožnost
      • Listopadsku pobožnost molimo pola sata prije večernje svete mise u 18:00 sati.
    • Ponedjeljak, 16. listopada 2017.
      Župni vjeronauk za prvopričesnike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h i 16.00 h poslijepodne
      • 19:00 h - u dvorani samostana sv. Ante susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
    • Srijeda, 18. listopada 2017. - blagdan je sv. Luke, evanđelista
    • Petak, 20. listopada 2017.
      Župni vjeronauk za krizmanike u dvorani Gospine crkve:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h poslijepodne
    • Subota, 21. listopada 2017.
      • 10.00 h - susret ministranata u Gospinoj crkvi.
      • 11:00 h - probe dječjeg zbora u Gospinoj crkvi.
      • U Gospinoj crkvi održat će se susret zajedničke formacije članova Katoličke karizmatske Obnove u Duhu Svetome. Nakana susreta: MOLITVA ZA DOMOVINU I OBITELJI

• 40 dana za život - Od 26. rujna do 5. studenoga 2017.
      • Jesenska kampanja molitvene incijative 40 dana za život počela je 26. rujna i traje do 5. studenog u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
    • Zaručnički tečaj - Od 16. do 20. listopada 2017.
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu koji će se održavati u samostanskoj dvorani.
      Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20:00 sati.
      Prijavit se možete svećeniku poslije svete mise ili na prvi dan predavanja.
      Sudjelovanje je obavezno, stoga uredite svoje obveze tako da možete pratiti sva predavanja.
    • Repeticije
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu.
      Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.

CARITAS