Godina milosrđa u Šibenskoj biskupiji

Pismo mons. Ante Ivasa prigodom Jubileja milosrđa
Pismo župnicima, redovnicama i redovnicima prigodom Jubileja milosrđa
Izvanredni jubilej milosrđa Gospodnjega
Poštovana braćo župnici, svećenici, redovnici i redovnice!
Kako vam je već poznato, sveti Otac Papa Franjo će 8. prosinca 2015. otvoriti Izvanrednu Jubilarnu Godinu milosrđa, otvaranjem Svetih vrata bazilike svetoga Petra u Rimu. Preporučam Vam da u svim župama i samostanima budete u molitvenom jedinstvu sa Papom, na način kako držite da je najprikladnije moguće.
13. prosinca 2015., po izričitoj želji i zapovijedi svetoga Oca, otvorit ćemo Svetu godinu i za našu biskupiju, obredom otvaranja Svetih vrata naše Katedrale svetog Jakova u Šibeniku. Obred započima u crkvi sv. Frane u 16 sati, okupljanjem i predviđenim Obredom, procesijom prema Katedrali, otvaranjem svetih vrata i slavljem svete Mise.
Preporučam i molim: da o tome obavijestite i potaknete (i organizirate) svoje vjernike da sudjelujemo u tom izvanrednom znaku zajedništva sa svetim ocem Papom i sa svom braćom i sestrama cijeloga svijeta. Da svi vi koji možete osobno sudjelujete. Da se u gradu Šibeniku u to vrijeme ni u kojoj crkvi ne slavi sveta Misa. Da potaknete molitveno zajedništvo u župama i samostanima sa vjernicima koje ne mogu sudjelovati.
Sveta vrata za cijelu biskupiju i mjesto jubilarnih hodočašća i oprosta tijekom cijele godine biti će naša Katedrala.
Jubilarna hodočašća sa oprostom u našoj biskupiji moći će se obaviti:
- U svetištu Gospe Vrpoljačke tijekom devetnice i svetkovine Velike Gospe.
- U svetištu Gospe Visovačke tijekom devetnice i svetkovine Gospe od anđela.
- U svetištu Gospe od Karavaja tijekom devetnice i svetkovine Gospe od Karavaja.
- U svetištu Sv. Nikole Tavelića tijekom devetnice i svetkovine sv. Nikole.
- U NOVOJ GOSPINOJ CRKVU U KNINU, tijekom devetnice i svetkovine 5. kolovoza.
U svim župnim i samostanskim crkvama u biskupiji na dan zaštitnika (ili naslovnika) župe ili crkve.
Ostale obavijesti o slavljima i događajima i programima Jubilarne godine u biskupiji izvijestit ćemo vas vrijeme, (pismeno i preko naše biskupijske elektronske stranice.)
Pozdrav i blagoslov,
+ Ante

• Nedjelja, 10. veljače 2019.
    • nakon svetih misa skupljat ćemo priloge za grijanje Gospine crkve
    • 18 h - na misi biti će primanja i obećanja Frame
    • 19,30 h - Susret glumaca Muke u samostanskoj dvorani
  • Ponedjeljak, 11. veljače 2019.
    • 19,30 h u samostanskoj dvorani susret je Frame
  • Četvrtak, 14. veljače 2019.
    • župni vjeronauk za prvopričesnike u Gospinoj crkvi prema rasporedu.
  • Petak, 15. veljače 2019.
    • župni vjeronauk za krizmanike u dvorani Gospine crkve prema rasporedu.
  • Subota, 16. veljače 2019.
    • 10 h - susret ministranata u samostanskoj dvorani
    • 11 h - u Gospinoj crkvi je pjevanje za dječiji zbor