Zvonjava sa zvonika nove crkve
od 17. prosinca 2014.

Zvuci novih kninskih zvona širili su se Zvonimirovim gradom u srijedu, 17. prosinca 2014. Točno u 16 sati skladna zvonjava četiriju zvona sa zvonika crkve ispisala je novu stranicu povijesti kninske župne zajednice, koja broji više od 10.000 vjernika. Ovo je još jedan znakovit događaj prema otvorenju i posveti crkve Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta, u kojoj ćemo 5. kolovoza 2015. proslaviti Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja.
Nova zvona blagoslovio je 29. listopada 2014. fra Marko Duran, gvardijan, župnik i dekan. Nazočila su braća iz samostana i predstavnici Grada Knina. Sva zvona su livena u poznatoj ljevaonici zvona „De Poli“ iz mjesta Vittorio Veneto u blizini Venecije. Ova ljevaonica djeluje bez prekida od 1453. godine. Sljedećeg dana zvona su podignuta na zvonik te je moglo započeti njihovo postavljanje i elektrifikacija.
Kninjanke i Knjinjani s radošću prate radove na novoj crkvi, u čijoj gradnji sudjeluje sav hrvatski narod.
Uz samostansku crkvu Sv. Ante Padovanskog, bogoslužje se vrši u skladištu tvornice vijaka DIV, koje već godinama služi za privremenu crkvu. Samostanska crkva je na rubu Grada, uz samu rijeku Krku, i nije odveć velika. Stoga se većina liturgijskih slavlja održava u privremenoj crkvi, koja ne odgovara teološko-liturgijskim zahtjevima.
I svećenici i vjerni narod Božji – svjesni napora Provincije Presvetog Otkupitelja, Šibenske biskupije i Grada Knina – upravljaju pogled prema Našoj Gospi, čijem zagovoru povjeravaju dovršetak izgradnje crkve.

• Nedjelja, 2. prosinca 2018.
    • 17 h - u Gospinoj crkvi započinje adventska duhovna obnova za našu župu i traje do srijede, 5. prosinca. Voditelj je fra Josip Repeša
  • Ponedjeljak, 3. prosinca 2018.
    • 6 h - od danas mise zornice su u Gospinoj crkvi
    • 19,30 h - u dvorani samostana susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
  • Subota, 8. prosinca 2018.- svetkovina Bezgrješno Začeće Blažene Djevice Marije
    • 6, 9,30 i 18 h - svete mise u Gospinoj crkvi
    • 11 h - pjevanje za dječji zbor. Potaknite djecu da se uključe u zbor

• Blagoslov obitelji
    • U ponedjeljak, 3. prosinca, započinje blagoslov obitelji. Pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu. Ulice i brojevi za blagoslov bit će objavljivani na župnoj internet-stranici, Radiju Knin u 8.45 sati i misama zornicama za taj dan.
  • Duhovni probram u Adventu
    • Najavljujemo bogati duhovni program u adventu koji će se održavati u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu možete više vidjeti na plakatima na ulazu u crkvu.
  • Vjeronauk za prvopričesnike i krizmanike
    • Kroz vrijeme Došašća kao i za vrijeme božićnih praznika nema susreta prvopričesnika i krizmanika.
  • Kateheze za mlade i odrasle
    • Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta održavaju se utorkom i petkom u dvorani Gospine crkve poslije večernje svete mise. Dođite i poslušajte!
  • Katolički kalendari za 2019.
    • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2019. godinu.
  • Repeticija iz razredne nastave
    • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz razredne nastave, hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu sv. Ante. Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.
  • Likovne radionice za djecu i odrasle
    • Kninski franjevci organiziraju besplatno likovne radionice za djecu i odrasle svake srijede u dvorani Gospine crkve. Radionice se održavaju srijedom u 16 h za odrasle i u 17,30 h za djecu.

CARITAS