Zvonjava sa zvonika nove crkve
od 17. prosinca 2014.

Zvuci novih kninskih zvona širili su se Zvonimirovim gradom u srijedu, 17. prosinca 2014. Točno u 16 sati skladna zvonjava četiriju zvona sa zvonika crkve ispisala je novu stranicu povijesti kninske župne zajednice, koja broji više od 10.000 vjernika. Ovo je još jedan znakovit događaj prema otvorenju i posveti crkve Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta, u kojoj ćemo 5. kolovoza 2015. proslaviti Dan pobjede i domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja.
Nova zvona blagoslovio je 29. listopada 2014. fra Marko Duran, gvardijan, župnik i dekan. Nazočila su braća iz samostana i predstavnici Grada Knina. Sva zvona su livena u poznatoj ljevaonici zvona „De Poli“ iz mjesta Vittorio Veneto u blizini Venecije. Ova ljevaonica djeluje bez prekida od 1453. godine. Sljedećeg dana zvona su podignuta na zvonik te je moglo započeti njihovo postavljanje i elektrifikacija.
Kninjanke i Knjinjani s radošću prate radove na novoj crkvi, u čijoj gradnji sudjeluje sav hrvatski narod.
Uz samostansku crkvu Sv. Ante Padovanskog, bogoslužje se vrši u skladištu tvornice vijaka DIV, koje već godinama služi za privremenu crkvu. Samostanska crkva je na rubu Grada, uz samu rijeku Krku, i nije odveć velika. Stoga se većina liturgijskih slavlja održava u privremenoj crkvi, koja ne odgovara teološko-liturgijskim zahtjevima.
I svećenici i vjerni narod Božji – svjesni napora Provincije Presvetog Otkupitelja, Šibenske biskupije i Grada Knina – upravljaju pogled prema Našoj Gospi, čijem zagovoru povjeravaju dovršetak izgradnje crkve.

• Nedjelja, 10. veljače 2019.
    • nakon svetih misa skupljat ćemo priloge za grijanje Gospine crkve
    • 18 h - na misi biti će primanja i obećanja Frame
    • 19,30 h - Susret glumaca Muke u samostanskoj dvorani
  • Ponedjeljak, 11. veljače 2019.
    • 19,30 h u samostanskoj dvorani susret je Frame
  • Četvrtak, 14. veljače 2019.
    • župni vjeronauk za prvopričesnike u Gospinoj crkvi prema rasporedu.
  • Petak, 15. veljače 2019.
    • župni vjeronauk za krizmanike u dvorani Gospine crkve prema rasporedu.
  • Subota, 16. veljače 2019.
    • 10 h - susret ministranata u samostanskoj dvorani
    • 11 h - u Gospinoj crkvi je pjevanje za dječiji zbor