Hodočašća - posjeti našoj župi

PODBABLJE – posjet ministranata

U posplijepodnevnim satima 12. listopada 2014. sa svojim ministrantima našu župu posjetio je fra Nedjeljko Čarapić, župnik župe Podbablje.

KAŠINA – Župno hodočašće u Knin i Karlovac

Župljani župe Kašinae sa svojim župnikom don Matijom Pavlakovićem, prigodom Dana neovisnosti 8. listopada 2014. hodočastili su u Knin i Karlovac. U Knin su stigli oko 11. sati . U crkvi sv. Ante dočekao ih je i pozdravio gvardijan fra Marko Duran.
Upoznao uh je ukratko s poviješću župe i samostana od Zvonimirova vremena do danas. Posebno se osvrnuo na stradanja, progone hrvata i razaranja crkava i kuća u Domovinskom ratu te o povratku i životu u župi. Zatim su slavili svetu misu u crkvi sv. Ante. Nakon mise pošli su na tvrđavu gdje ih je dočekala kustosica muzeja Katarina Gugo i provela cijelom tvrđavom. Opširno im je protumačila povijest tvrđave.
Nakon obilaska tvrđave hodočasnici su željeli vidjeti crkvu - gradilište Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta -a što im je i omogućeno. Nakon obilaska gradilišta uputili su se prema Karlovcu.
Kašina je dio grada Zagreba i pripada gradskoj četvrti Sesvete čije je najstarije naselje.

Obavijesti

• Ponedjeljak, 25. ožujka 2019.- svetkovina je Navještenja Gospodinova - Blagovijest
    • Svete mise su:
    - 7 h u crkvi sv. Ante
    - u 9,30 i 18 h u Gospinoj crkvi
    • 19,30 h u Gosponij crkvi susret je glumaca "Muke"
  • Utorak, 26. ožujka 2019.
    • 18 h u Gospinoj crkvi, poslije mise pobožnost "Trinaest utoraka sv. Anti"
  • Četvrtak, 28. ožujka 2019.
    • Četvrtkom je Euharistijsko klanjanje iza večernje svete mise, posebno ga preporučamo u Korizmi
  • Petak, 29. ožujka 2019. - Četvrti korizmeni petak
    • 17,15 h - pobožnost križnog puta, a poslije misa u Gospinoj crkvi
  • Subota, 30. ožujka 2019.
    • 10 h - susret ministranata u samostanskoj dvorani
    • 11 h - u Gospinoj crkvi je pjevanje za dječiji zbor
    • 19 h - u općinskoj vjećnici u Kistanjama upriličit će se predstavljanje knjige o bl. Alojziju Stepincu „Viktor, kardinalova pobjeda“, autora Marlona Macanovića.

• 31. ožujka 2019.- Večernje svete mise
    • Od nedjelje, 31. ožujka 2019. večernje svete mise slavimo u 19 sati
  • 6. ožujka do 14. travnja 2019.- „40 dana za život“
    • Korizmena kampanja molitvene incijative „40 dana za život“ počinje 6. ožujka i traje do 14. travnja u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 8 do 15 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
  • 6. do 10. svibnja 2019.- Zaručnički tečaj
    • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 6. do 10. svibnja 2019., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20 h
  • Hrvatska katolička mreža
    • Počela je s radom Hrvatska katolička mreža, vjerski portal koji možete pratiti na stranici www.hkm.hr