Hodočašća - posjeti našoj župi

PODBABLJE – posjet ministranata

U posplijepodnevnim satima 12. listopada 2014. sa svojim ministrantima našu župu posjetio je fra Nedjeljko Čarapić, župnik župe Podbablje.

KAŠINA – Župno hodočašće u Knin i Karlovac

Župljani župe Kašinae sa svojim župnikom don Matijom Pavlakovićem, prigodom Dana neovisnosti 8. listopada 2014. hodočastili su u Knin i Karlovac. U Knin su stigli oko 11. sati . U crkvi sv. Ante dočekao ih je i pozdravio gvardijan fra Marko Duran.
Upoznao uh je ukratko s poviješću župe i samostana od Zvonimirova vremena do danas. Posebno se osvrnuo na stradanja, progone hrvata i razaranja crkava i kuća u Domovinskom ratu te o povratku i životu u župi. Zatim su slavili svetu misu u crkvi sv. Ante. Nakon mise pošli su na tvrđavu gdje ih je dočekala kustosica muzeja Katarina Gugo i provela cijelom tvrđavom. Opširno im je protumačila povijest tvrđave.
Nakon obilaska tvrđave hodočasnici su željeli vidjeti crkvu - gradilište Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta -a što im je i omogućeno. Nakon obilaska gradilišta uputili su se prema Karlovcu.
Kašina je dio grada Zagreba i pripada gradskoj četvrti Sesvete čije je najstarije naselje.

• Utorak, 17. travnja 2018.
      • Pobožnost „Trinaest utoraka sv. Anti“ poslije mise u 19 sati
    • Četvrtak, 19. travnja 2018.
      • 12,30 h - župni vjeronauk za sve prvopričesnike je u Gospinoj crkvi
    • Petak, 20. travnja 2018.
      • Župni vjeronauk za krizmanike je prema rasporedu
    • Subota, 21. travnja 2018.
      • 10 sati - susret je ministranata u dvorani Gospine crkve
      • 11 sati - probe su dječjeg zbora Gospinoj crkvi
      • 12 sati - roditelji prvopričesnika imaju roditeljski sastanak s fra Mariom u Gospinoj crkvi
      • 15 sati - zajednički susret je prvopričesnika i krizmanika u Gospinoj crkvi

• Zaručnički tečaj - 23. do 27. travnja 2018.
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 23. do 27. travnja 2018., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20,00 sati.