Hodočašća - posjeti našoj župi

PODBABLJE – posjet ministranata

U posplijepodnevnim satima 12. listopada 2014. sa svojim ministrantima našu župu posjetio je fra Nedjeljko Čarapić, župnik župe Podbablje.

KAŠINA – Župno hodočašće u Knin i Karlovac

Župljani župe Kašinae sa svojim župnikom don Matijom Pavlakovićem, prigodom Dana neovisnosti 8. listopada 2014. hodočastili su u Knin i Karlovac. U Knin su stigli oko 11. sati . U crkvi sv. Ante dočekao ih je i pozdravio gvardijan fra Marko Duran.
Upoznao uh je ukratko s poviješću župe i samostana od Zvonimirova vremena do danas. Posebno se osvrnuo na stradanja, progone hrvata i razaranja crkava i kuća u Domovinskom ratu te o povratku i životu u župi. Zatim su slavili svetu misu u crkvi sv. Ante. Nakon mise pošli su na tvrđavu gdje ih je dočekala kustosica muzeja Katarina Gugo i provela cijelom tvrđavom. Opširno im je protumačila povijest tvrđave.
Nakon obilaska tvrđave hodočasnici su željeli vidjeti crkvu - gradilište Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta -a što im je i omogućeno. Nakon obilaska gradilišta uputili su se prema Karlovcu.
Kašina je dio grada Zagreba i pripada gradskoj četvrti Sesvete čije je najstarije naselje.

• Blagoslov obitelji

• Blagoslov obitelji nastavljamo u utorak. Obitelji koje nismo zatekli u blagoslovu mogu se naknadno javiti u župni ured ili svećeniku poslije mise.
    Ulice i brojevi za blagoslov bit će objavljivani na župnoj internet-stranici i Radio Knin u 8.45 sati
    Prosinac 2017.
    Ut
    Sr
    Če
    Pe
    Su

• Nedjelja, 24. prosinca 2017. - Badnja večer
      • 24 h - Misa polnoćka u Gospinoj crkvi.
      • Neće biti mise u 18 sati
    • Ponedjeljak, 25. prosinca 2017. - BOŽIĆ
      • Svete mise:
      8 h - u crkvi sv. Ante
      9,30; 11 i 18 h - u Gospinoj crkvi
      10 h - u Biskupiji
      11,30 h - u Kosovu
    • Utorak, 26. prosinca 2017.- sv. Stjepan
      • Svete mise:
      8 h - u crkvi sv. Ante
      9,30 i 18 h - u Gospinoj crkvi
      10 h - u Biskupiji
    • Srijeda, 27. prosinca 2017.- sv. Ivan
      • Svete mise su kao radnim danom
    • Četvrtak, 28. prosinca 2017.- Nevina dječica
      • Svete mise su kao radnim danom
    • Nedjelja, 31. prosinca 2017.
      • 23 - 0,30 h - u Gospinoj crkvi biti će Klanjanje Isusu u Presvetom oltarskom Sakramentu u znak zahvale Bogu za proteklu 2017. i početak 2018. godine.

• Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.
    • Katolički kalendar 2018.
      • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2018. godinu