Hodočašća - posjeti našoj župi

PODBABLJE – posjet ministranata

U posplijepodnevnim satima 12. listopada 2014. sa svojim ministrantima našu župu posjetio je fra Nedjeljko Čarapić, župnik župe Podbablje.

KAŠINA – Župno hodočašće u Knin i Karlovac

Župljani župe Kašinae sa svojim župnikom don Matijom Pavlakovićem, prigodom Dana neovisnosti 8. listopada 2014. hodočastili su u Knin i Karlovac. U Knin su stigli oko 11. sati . U crkvi sv. Ante dočekao ih je i pozdravio gvardijan fra Marko Duran.
Upoznao uh je ukratko s poviješću župe i samostana od Zvonimirova vremena do danas. Posebno se osvrnuo na stradanja, progone hrvata i razaranja crkava i kuća u Domovinskom ratu te o povratku i životu u župi. Zatim su slavili svetu misu u crkvi sv. Ante. Nakon mise pošli su na tvrđavu gdje ih je dočekala kustosica muzeja Katarina Gugo i provela cijelom tvrđavom. Opširno im je protumačila povijest tvrđave.
Nakon obilaska tvrđave hodočasnici su željeli vidjeti crkvu - gradilište Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta -a što im je i omogućeno. Nakon obilaska gradilišta uputili su se prema Karlovcu.
Kašina je dio grada Zagreba i pripada gradskoj četvrti Sesvete čije je najstarije naselje.

• Utorak, 31. srpnja 2018.
      • Marijanski zavjet za Domovinu u našu Župu doći će 31. srpnja u popodnevnim satima. Sutra ujutro, 1. kolovoza kreće prema Drnišu. Tko želi može se pridružiti hodočašću.
      Polazak je ispred Gospine crkve. Molimo obitelji koje su voljne primiti hodočasnike da se jave u Župni ured ili svećeniku poslije mise.

• Subota, 4. kolovoza 2018. -
      • 19 sati – svečana proslava Dana posvete crkve Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavejta
    • Nedjelja, 5. kolvoza 2018.
      • U Kninu će se održati središnja proslava Dana pobjede i domovinske zahvalnosti, Dana hrvatskih branitelja te 23. obljetnica vojno-redarstvene operacije „Oluja“.
      Vojni ordinarijat u Republici Hrvatskoj istoga dana proslavit će i blagdan svoje nebeske zaštitnice Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta.
      • 11,30 sati - svečana koncelebrirana sveta misu za Domovinu, u Gospinoj crkvi, predvodi šibenski biskup msgr. Tomislav Rogić u zajedništvu s vojnim ordinarijem u RH msgr. Jurom Bogdanom koji će održati homiliju.
      Na kraju mise blagoslovit ćemo privjeske za aute na čast sv. Kristofora, a priloge ćemo skupljati za misje

• Devetnica za hrvatski narod i za Domovinu Hrvatsku
      •Devetnica za hrvatski narod i za Domovinu Hrvatsku započela je 27. srpnja i traje do Dana posvete Gospine crkve 4. kolovoza i Dana Domovinske zahvalnosti 5. kolovoza 2018. godine.
    • Festival duhovne glazbe "Salve Regina"
      •Treći festival duhovne glazbe u Kninu „Salve Regina“ bio je u subotu 28. srpnja 2017. u 20.30 sat ispred Gospinee crkve. Hvala svima koji su na bilo koji način pomogli da se koncert izvede.
    • Ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa
      • Od nedjelje, 17. lipnja počinje ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa:
      - 8 sati u crkvi Sv. Ante
      - 9:30 i 19 sati u Gospinoj crkvi