Hodočašće krizmanika na Trsat

U srijedu 8. listopada 2014. pedesetak krizmanika župe sv. Ante iz Knina hodočastilo je Majci Božjoj Trsatskoj. Krizmanici su se odazvali na ovo hodočašće Majci milosti pred čijim smo čudotvornim likom pjesmom i molitvom obilazeći njezin oltar izrekli naše nakane i zahvale. Zahvaljujemo gvardijanu fra Antunu Jasenoviću čuvaru svetišta koji na nam objasnio povijest svetišta.
Sudjelovali smo s ostalim hodočasnicima i slavili Svetu misu, a mnogi su pristupili i sakramentu pomirenja. Nakon mise spustili smo se na Korzo da bismo barem nakratko osjetili blagodat mora. Raspjevani uputili prema Kninu. Na povratku posjetili smo Senj. Mi smo pjesmom zahvalili Bogu za divan dan i primljene milosti u nadi ponovnog susreta s Gospom trsatskom sljedeće godine.
Sudionik

Obavijesti

• Ponedjeljak, 25. ožujka 2019.- svetkovina je Navještenja Gospodinova - Blagovijest
    • Svete mise su:
    - 7 h u crkvi sv. Ante
    - u 9,30 i 18 h u Gospinoj crkvi
    • 19,30 h u Gosponij crkvi susret je glumaca "Muke"
  • Utorak, 26. ožujka 2019.
    • 18 h u Gospinoj crkvi, poslije mise pobožnost "Trinaest utoraka sv. Anti"
  • Četvrtak, 28. ožujka 2019.
    • Četvrtkom je Euharistijsko klanjanje iza večernje svete mise, posebno ga preporučamo u Korizmi
  • Petak, 29. ožujka 2019. - Četvrti korizmeni petak
    • 17,15 h - pobožnost križnog puta, a poslije misa u Gospinoj crkvi
  • Subota, 30. ožujka 2019.
    • 10 h - susret ministranata u samostanskoj dvorani
    • 11 h - u Gospinoj crkvi je pjevanje za dječiji zbor
    • 19 h - u općinskoj vjećnici u Kistanjama upriličit će se predstavljanje knjige o bl. Alojziju Stepincu „Viktor, kardinalova pobjeda“, autora Marlona Macanovića.

• 31. ožujka 2019.- Večernje svete mise
    • Od nedjelje, 31. ožujka 2019. večernje svete mise slavimo u 19 sati
  • 6. ožujka do 14. travnja 2019.- „40 dana za život“
    • Korizmena kampanja molitvene incijative „40 dana za život“ počinje 6. ožujka i traje do 14. travnja u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 8 do 15 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
  • 6. do 10. svibnja 2019.- Zaručnički tečaj
    • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 6. do 10. svibnja 2019., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20 h
  • Hrvatska katolička mreža
    • Počela je s radom Hrvatska katolička mreža, vjerski portal koji možete pratiti na stranici www.hkm.hr