Hodočašće krizmanika na Trsat

U srijedu 8. listopada 2014. pedesetak krizmanika župe sv. Ante iz Knina hodočastilo je Majci Božjoj Trsatskoj. Krizmanici su se odazvali na ovo hodočašće Majci milosti pred čijim smo čudotvornim likom pjesmom i molitvom obilazeći njezin oltar izrekli naše nakane i zahvale. Zahvaljujemo gvardijanu fra Antunu Jasenoviću čuvaru svetišta koji na nam objasnio povijest svetišta.
Sudjelovali smo s ostalim hodočasnicima i slavili Svetu misu, a mnogi su pristupili i sakramentu pomirenja. Nakon mise spustili smo se na Korzo da bismo barem nakratko osjetili blagodat mora. Raspjevani uputili prema Kninu. Na povratku posjetili smo Senj. Mi smo pjesmom zahvalili Bogu za divan dan i primljene milosti u nadi ponovnog susreta s Gospom trsatskom sljedeće godine.
Sudionik

• Ponedjeljak, 11. lipnja 2018.
      • 19 sati - Devetnica sv. Anti, zaštitniku grada i župe u Gospinoj crkvi. Predovidi fra Ivan Maletić
    • Utorak, 12. lipnja 2018.
    • Srijeda, 13. lipnja 2018. - SV. ANTE
      • 6, 7 i 8 sati – svete mise u crkvi sv. Ante
      • 9,30 sati – PROCESIJA OD CRKVE SV. ANTE DO CRKVE GOSPE VELIKOGA HRVATSKOG KRSNOG ZAVJETA
      Misa koju predvodi mons. Tomislav Rogić, šibenski biskup je nakon procesije u Gospinoj crkvi
      • 19 sati – Blagoslov djece u Gospinoj crkvi

• Ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa
      • Od nedjelje, 17. lipnja počinje ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa:
      - 8 sati u crkvi Sv. Ante
      - 9:30 i 19 sati u Gospinoj crkvi
    • Obavijest za krizmanike
      • Od četvrtka, 14. lipnja 2018. mogu se preuzeti DVD-i i slike sa krizme u Foto studiju P2.