Hodočašće krizmanika na Trsat

U srijedu 8. listopada 2014. pedesetak krizmanika župe sv. Ante iz Knina hodočastilo je Majci Božjoj Trsatskoj. Krizmanici su se odazvali na ovo hodočašće Majci milosti pred čijim smo čudotvornim likom pjesmom i molitvom obilazeći njezin oltar izrekli naše nakane i zahvale. Zahvaljujemo gvardijanu fra Antunu Jasenoviću čuvaru svetišta koji na nam objasnio povijest svetišta.
Sudjelovali smo s ostalim hodočasnicima i slavili Svetu misu, a mnogi su pristupili i sakramentu pomirenja. Nakon mise spustili smo se na Korzo da bismo barem nakratko osjetili blagodat mora. Raspjevani uputili prema Kninu. Na povratku posjetili smo Senj. Mi smo pjesmom zahvalili Bogu za divan dan i primljene milosti u nadi ponovnog susreta s Gospom trsatskom sljedeće godine.
Sudionik

• Utorak, 17. travnja 2018.
      • Pobožnost „Trinaest utoraka sv. Anti“ poslije mise u 19 sati
    • Četvrtak, 19. travnja 2018.
      • 12,30 h - župni vjeronauk za sve prvopričesnike je u Gospinoj crkvi
    • Petak, 20. travnja 2018.
      • Župni vjeronauk za krizmanike je prema rasporedu
    • Subota, 21. travnja 2018.
      • 10 sati - susret je ministranata u dvorani Gospine crkve
      • 11 sati - probe su dječjeg zbora Gospinoj crkvi
      • 12 sati - roditelji prvopričesnika imaju roditeljski sastanak s fra Mariom u Gospinoj crkvi
      • 15 sati - zajednički susret je prvopričesnika i krizmanika u Gospinoj crkvi

• Zaručnički tečaj - 23. do 27. travnja 2018.
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 23. do 27. travnja 2018., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20,00 sati.