IZJAVA o proslavi
20. obljetnice oslobođenja Knina

Kao čuvari baštine i narodne svijesti, franjevci žarko žele s hrvatskim narodom podijeliti radost Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja, koji se na osobit način slavi u Kninu 5. kolovoza. Posebno nas veseli otvorenje crkve Gospe Velikog Zavjeta u Zvonimirovom gradu, za što su molile generacije vjernika.
S obzirom da se u posljednje vrijeme uočava težnja da se proslava u Kninu umanji pa čak i izmjesti iz grada na Krki – jasno i snažno odbacujemo takva nastojanja koja ne uzimaju u obzir važnost Knina u memoriji Hrvatica i Hrvata.
Biskupija, Kapitul, Knin, Kosovo… i danas jasno svjedoče da povijest na ovom prostoru nije šutjela. Novija, pak, povijest svjedoči o snazi hrvatskog zajedništva i ljubavi hrvatskog čovjeka prema rodnoj grudi.
Vukovar i Knin osvjetljuju istinu mladim generacijama, predajući im ideale za koje su se borili njihovi očevi i majke. Predstavnici naroda i svi domoljubi prepoznat će da se samo na izvoru memorije mogu aktualizirati vrijednosti hrvatske povijesti te će učiniti sve da proslava 20. obljetnice vojno-redarstvene operacije Oluja u Zvonimirovom gradu bude zlatnim slovima upisana u knjigu hrvatske povijesti, kako bi bistra Krka i dalje sljedećim naraštajima pripovijedala o borbi za krst časni i slobodu zlatnu.
Kninski franjevci

• Ponedjeljak, 11. lipnja 2018.
      • 19 sati - Devetnica sv. Anti, zaštitniku grada i župe u Gospinoj crkvi. Predovidi fra Ivan Maletić
    • Utorak, 12. lipnja 2018.
    • Srijeda, 13. lipnja 2018. - SV. ANTE
      • 6, 7 i 8 sati – svete mise u crkvi sv. Ante
      • 9,30 sati – PROCESIJA OD CRKVE SV. ANTE DO CRKVE GOSPE VELIKOGA HRVATSKOG KRSNOG ZAVJETA
      Misa koju predvodi mons. Tomislav Rogić, šibenski biskup je nakon procesije u Gospinoj crkvi
      • 19 sati – Blagoslov djece u Gospinoj crkvi

• Ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa
      • Od nedjelje, 17. lipnja počinje ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa:
      - 8 sati u crkvi Sv. Ante
      - 9:30 i 19 sati u Gospinoj crkvi
    • Obavijest za krizmanike
      • Od četvrtka, 14. lipnja 2018. mogu se preuzeti DVD-i i slike sa krizme u Foto studiju P2.