IZJAVA o proslavi
20. obljetnice oslobođenja Knina

Kao čuvari baštine i narodne svijesti, franjevci žarko žele s hrvatskim narodom podijeliti radost Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja, koji se na osobit način slavi u Kninu 5. kolovoza. Posebno nas veseli otvorenje crkve Gospe Velikog Zavjeta u Zvonimirovom gradu, za što su molile generacije vjernika.
S obzirom da se u posljednje vrijeme uočava težnja da se proslava u Kninu umanji pa čak i izmjesti iz grada na Krki – jasno i snažno odbacujemo takva nastojanja koja ne uzimaju u obzir važnost Knina u memoriji Hrvatica i Hrvata.
Biskupija, Kapitul, Knin, Kosovo… i danas jasno svjedoče da povijest na ovom prostoru nije šutjela. Novija, pak, povijest svjedoči o snazi hrvatskog zajedništva i ljubavi hrvatskog čovjeka prema rodnoj grudi.
Vukovar i Knin osvjetljuju istinu mladim generacijama, predajući im ideale za koje su se borili njihovi očevi i majke. Predstavnici naroda i svi domoljubi prepoznat će da se samo na izvoru memorije mogu aktualizirati vrijednosti hrvatske povijesti te će učiniti sve da proslava 20. obljetnice vojno-redarstvene operacije Oluja u Zvonimirovom gradu bude zlatnim slovima upisana u knjigu hrvatske povijesti, kako bi bistra Krka i dalje sljedećim naraštajima pripovijedala o borbi za krst časni i slobodu zlatnu.
Kninski franjevci

• Blagoslov obitelji

• Blagoslov obitelji nastavljamo u utorak. Obitelji koje nismo zatekli u blagoslovu mogu se naknadno javiti u župni ured ili svećeniku poslije mise.
    Ulice i brojevi za blagoslov bit će objavljivani na župnoj internet-stranici i Radio Knin u 8.45 sati
    Prosinac 2017.
    Ut
    Sr
    Če
    Pe
    Su

• Nedjelja, 24. prosinca 2017. - Badnja večer
      • 24 h - Misa polnoćka u Gospinoj crkvi.
      • Neće biti mise u 18 sati
    • Ponedjeljak, 25. prosinca 2017. - BOŽIĆ
      • Svete mise:
      8 h - u crkvi sv. Ante
      9,30; 11 i 18 h - u Gospinoj crkvi
      10 h - u Biskupiji
      11,30 h - u Kosovu
    • Utorak, 26. prosinca 2017.- sv. Stjepan
      • Svete mise:
      8 h - u crkvi sv. Ante
      9,30 i 18 h - u Gospinoj crkvi
      10 h - u Biskupiji
    • Srijeda, 27. prosinca 2017.- sv. Ivan
      • Svete mise su kao radnim danom
    • Četvrtak, 28. prosinca 2017.- Nevina dječica
      • Svete mise su kao radnim danom
    • Nedjelja, 31. prosinca 2017.
      • 23 - 0,30 h - u Gospinoj crkvi biti će Klanjanje Isusu u Presvetom oltarskom Sakramentu u znak zahvale Bogu za proteklu 2017. i početak 2018. godine.

• Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.
    • Katolički kalendar 2018.
      • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2018. godinu