IZJAVA o proslavi
20. obljetnice oslobođenja Knina

Kao čuvari baštine i narodne svijesti, franjevci žarko žele s hrvatskim narodom podijeliti radost Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja, koji se na osobit način slavi u Kninu 5. kolovoza. Posebno nas veseli otvorenje crkve Gospe Velikog Zavjeta u Zvonimirovom gradu, za što su molile generacije vjernika.
S obzirom da se u posljednje vrijeme uočava težnja da se proslava u Kninu umanji pa čak i izmjesti iz grada na Krki – jasno i snažno odbacujemo takva nastojanja koja ne uzimaju u obzir važnost Knina u memoriji Hrvatica i Hrvata.
Biskupija, Kapitul, Knin, Kosovo… i danas jasno svjedoče da povijest na ovom prostoru nije šutjela. Novija, pak, povijest svjedoči o snazi hrvatskog zajedništva i ljubavi hrvatskog čovjeka prema rodnoj grudi.
Vukovar i Knin osvjetljuju istinu mladim generacijama, predajući im ideale za koje su se borili njihovi očevi i majke. Predstavnici naroda i svi domoljubi prepoznat će da se samo na izvoru memorije mogu aktualizirati vrijednosti hrvatske povijesti te će učiniti sve da proslava 20. obljetnice vojno-redarstvene operacije Oluja u Zvonimirovom gradu bude zlatnim slovima upisana u knjigu hrvatske povijesti, kako bi bistra Krka i dalje sljedećim naraštajima pripovijedala o borbi za krst časni i slobodu zlatnu.
Kninski franjevci

Obavijesti

• Ponedjeljak, 25. ožujka 2019.- svetkovina je Navještenja Gospodinova - Blagovijest
    • Svete mise su:
    - 7 h u crkvi sv. Ante
    - u 9,30 i 18 h u Gospinoj crkvi
    • 19,30 h u Gosponij crkvi susret je glumaca "Muke"
  • Utorak, 26. ožujka 2019.
    • 18 h u Gospinoj crkvi, poslije mise pobožnost "Trinaest utoraka sv. Anti"
  • Četvrtak, 28. ožujka 2019.
    • Četvrtkom je Euharistijsko klanjanje iza večernje svete mise, posebno ga preporučamo u Korizmi
  • Petak, 29. ožujka 2019. - Četvrti korizmeni petak
    • 17,15 h - pobožnost križnog puta, a poslije misa u Gospinoj crkvi
  • Subota, 30. ožujka 2019.
    • 10 h - susret ministranata u samostanskoj dvorani
    • 11 h - u Gospinoj crkvi je pjevanje za dječiji zbor
    • 19 h - u općinskoj vjećnici u Kistanjama upriličit će se predstavljanje knjige o bl. Alojziju Stepincu „Viktor, kardinalova pobjeda“, autora Marlona Macanovića.

• 31. ožujka 2019.- Večernje svete mise
    • Od nedjelje, 31. ožujka 2019. večernje svete mise slavimo u 19 sati
  • 6. ožujka do 14. travnja 2019.- „40 dana za život“
    • Korizmena kampanja molitvene incijative „40 dana za život“ počinje 6. ožujka i traje do 14. travnja u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 8 do 15 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
  • 6. do 10. svibnja 2019.- Zaručnički tečaj
    • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 6. do 10. svibnja 2019., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20 h
  • Hrvatska katolička mreža
    • Počela je s radom Hrvatska katolička mreža, vjerski portal koji možete pratiti na stranici www.hkm.hr