„Od stoljeća sedmog...“

Povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja, GU „Kninfest“ upriličuje koncert slavolučnih domoljubnih pjesama „OD STOLJEĆA SEDMOG...“ u Kninu, na Trgu dr. Ante Starčevića u ponedjeljak, 4. kolovoza 2014., u 21:00 sat.

*STOP THE WAR IN CROATIA (Tomislav Ivčić – video zid, uvodna pjesma)

1. SRETAN JE ONAJ TKO HRVATSKU IMA (Zdravko Škender)

2. ZEMLJA DIDE MOG (Ante Galić, uz glasovirsku pratnju Željka Šparmajera)

3. HRVATSKA MATI (Ivanka Luetić)

4. BOŽE, ČUVAJ HRVATSKU (Krešimir Perović, uz pratnju Tomislava Pehara)

*Predsjednik GU dodjeljuje Zahvalnicu Tomislavu Ivčiću, posthumno, koju će uručiti njegovoj udovici Slavici.

5. TAMO GDJE SAM ROĐEN (Šime Ivčić, uz pratnju Tomislava Pehara)

6. NE DIRAJTE MI RAVNICU (Suhopoljski tamburaši)

7. NIJE MOJA DUŠA PRAZNA (Krunoslav Kićo Slabinac)

8. STOJI GRAD (Hrvoje Hegedušić)

9. U SJEĆANJE NA RATNIKA (Zoran Jelenković)

10. DUBROVAČKA ZVONA (Inga Romac, uz glasovirsku pratnju Željka Šparmajera)

11. TRUBAČ SA SEINE (Ibrica jusić)

12. LIJEPA LI SI (Niko Bete)

13. CROATIO IZ DUŠE TE LJUBIM (Ansambl „Bonaca“)

14. HERCEGOVINA U SRCU (Ranko Boban, uz pratnju orkestra OS RH)

15. TVOJA ZEMLJA(Max Hozić, uz pratnju orkestra OS RH)

16. STINA PRADIDOVA (Klapa „Sveti Juraj“ HRM, uz pratnju orkestra OS RH)

17. KOME BI ŠUMILO MORE MOJE SINJE (Klapa „Sv. Juraj“ HRM)

18. OD STOLJEĆA SEDMOG (Dražen Žanko, uz pratnju orkestra OS RH)

19. MOJA DOMOVINA (Hrvatski band aid – video zid)

Voditeljica: Lejdi Oreb

Umjetnički voditelj: Mojmir Čačija

Pokrovitelj: Grad Knin

Supokrovitelj: Županija Šibensko-kninska

Ovogodišnji, obnovljeni, festival nije natjecateljskoga karaktera, nego pozivni i nije komercijalnoga karaktera (ne prodaju se ulaznice i svi izvođači nastupaju dragovoljno, bez honorara).

• Ponedjeljak, 15. listopada 2018.
      • 20 h - u dvorani samostan sv. Ante susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
    • Četvrtak, 18. listopada 2018.- blagdan je sv. Luke, evanđelista
      • Vjeronauk za prvopričesnike u Gospinoj crkvi
      - 10 h - ujutro
      - 16 h - poslijepodne
    • Petak, 19. listopada 2018.
      • Vjeronauk za krizmanike u Gospinoj crkvi
      - 10 h - ujutro
      - 15 h - poslijepodne
    • Subota, 20. listopada 2018.
      • 10 h - u Gospinoj crkvi je susret ministranata
      • 11 h - pjevanje za dječji zbor. Potaknite djecu da se uključe u zbor
      • 20 h - U dvorani Doma HV-a u sklopu inicijative „40 dana za život“ biti će prikazan dokumentarni film 40 dana za život

• Zaručnički tečaj
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 22. do 26. listopada 2018., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20 h. Prijavit se možete svećeniku poslije svete mise ili na prvi dan predavanja. Sudjelovanje je obavezno, stoga uredite svoje obveze tako da možete pratiti sva predavanja.
    • Hodočašće u Krašić i Zagreb, 27. listopada 2018.
      • U povodu dvadesete godišnjice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca župa organizira hodočašće u Krašić i Zagreb 27. listopada 2018. Polazak je u 5 h ispred Gospine crkve. Cijena puta je 200 kn po osobi.
    • „40 dana za život“
      • Jesenska kampanja molitvene incijative „40 dana za život“ započela je 26. rujna i traje do 4. studenog u Kninu.
      U sklopu inicijative 20. listopada biti će prikazan dokumentarni film 40 dana za život u 20 sati u dvorani Doma HV-a, a 22. listopada promotivni autobus incijative dolazi sa slikom Milosrdnog Isusa.
      Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 8 do 15 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
    • Repeticija iz razredne nastave
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz razredne nastave, hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu sv. Ante. Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.
    • Likovne radionice za djecu i odrasle
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno likovne radionice za djecu i odrasle svake srijede u dvorani Gospine crkve. Radionice se održavaju srijedom u 16 h za odrasle i u 17,30 h za djecu.
    • Povijesna postrojba kralja Dmitra Zvonimira
      • Povijesna postrojba kralja Dmitra Zvonimira vrši upise u sekcije:
      - Kazalište Pinokio - djeca do 15 godina
      - Mali vitezovi - djeca do 15 godina
      - Vitezovi kralja Zvonimira - za starije od 15 godina
      Učlaniti se možete ponedjeljkom i srijedom od 19 sati u dvorani Gospine crkve ili nedjeljom iza večernje mise.