„Od stoljeća sedmog...“

Povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja, GU „Kninfest“ upriličuje koncert slavolučnih domoljubnih pjesama „OD STOLJEĆA SEDMOG...“ u Kninu, na Trgu dr. Ante Starčevića u ponedjeljak, 4. kolovoza 2014., u 21:00 sat.

*STOP THE WAR IN CROATIA (Tomislav Ivčić – video zid, uvodna pjesma)

1. SRETAN JE ONAJ TKO HRVATSKU IMA (Zdravko Škender)

2. ZEMLJA DIDE MOG (Ante Galić, uz glasovirsku pratnju Željka Šparmajera)

3. HRVATSKA MATI (Ivanka Luetić)

4. BOŽE, ČUVAJ HRVATSKU (Krešimir Perović, uz pratnju Tomislava Pehara)

*Predsjednik GU dodjeljuje Zahvalnicu Tomislavu Ivčiću, posthumno, koju će uručiti njegovoj udovici Slavici.

5. TAMO GDJE SAM ROĐEN (Šime Ivčić, uz pratnju Tomislava Pehara)

6. NE DIRAJTE MI RAVNICU (Suhopoljski tamburaši)

7. NIJE MOJA DUŠA PRAZNA (Krunoslav Kićo Slabinac)

8. STOJI GRAD (Hrvoje Hegedušić)

9. U SJEĆANJE NA RATNIKA (Zoran Jelenković)

10. DUBROVAČKA ZVONA (Inga Romac, uz glasovirsku pratnju Željka Šparmajera)

11. TRUBAČ SA SEINE (Ibrica jusić)

12. LIJEPA LI SI (Niko Bete)

13. CROATIO IZ DUŠE TE LJUBIM (Ansambl „Bonaca“)

14. HERCEGOVINA U SRCU (Ranko Boban, uz pratnju orkestra OS RH)

15. TVOJA ZEMLJA(Max Hozić, uz pratnju orkestra OS RH)

16. STINA PRADIDOVA (Klapa „Sveti Juraj“ HRM, uz pratnju orkestra OS RH)

17. KOME BI ŠUMILO MORE MOJE SINJE (Klapa „Sv. Juraj“ HRM)

18. OD STOLJEĆA SEDMOG (Dražen Žanko, uz pratnju orkestra OS RH)

19. MOJA DOMOVINA (Hrvatski band aid – video zid)

Voditeljica: Lejdi Oreb

Umjetnički voditelj: Mojmir Čačija

Pokrovitelj: Grad Knin

Supokrovitelj: Županija Šibensko-kninska

Ovogodišnji, obnovljeni, festival nije natjecateljskoga karaktera, nego pozivni i nije komercijalnoga karaktera (ne prodaju se ulaznice i svi izvođači nastupaju dragovoljno, bez honorara).

• Utorak, 31. srpnja 2018.
      • Marijanski zavjet za Domovinu u našu Župu doći će 31. srpnja u popodnevnim satima. Sutra ujutro, 1. kolovoza kreće prema Drnišu. Tko želi može se pridružiti hodočašću.
      Polazak je ispred Gospine crkve. Molimo obitelji koje su voljne primiti hodočasnike da se jave u Župni ured ili svećeniku poslije mise.

• Subota, 4. kolovoza 2018. -
      • 19 sati – svečana proslava Dana posvete crkve Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavejta
    • Nedjelja, 5. kolvoza 2018.
      • U Kninu će se održati središnja proslava Dana pobjede i domovinske zahvalnosti, Dana hrvatskih branitelja te 23. obljetnica vojno-redarstvene operacije „Oluja“.
      Vojni ordinarijat u Republici Hrvatskoj istoga dana proslavit će i blagdan svoje nebeske zaštitnice Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta.
      • 11,30 sati - svečana koncelebrirana sveta misu za Domovinu, u Gospinoj crkvi, predvodi šibenski biskup msgr. Tomislav Rogić u zajedništvu s vojnim ordinarijem u RH msgr. Jurom Bogdanom koji će održati homiliju.
      Na kraju mise blagoslovit ćemo privjeske za aute na čast sv. Kristofora, a priloge ćemo skupljati za misje

• Devetnica za hrvatski narod i za Domovinu Hrvatsku
      •Devetnica za hrvatski narod i za Domovinu Hrvatsku započela je 27. srpnja i traje do Dana posvete Gospine crkve 4. kolovoza i Dana Domovinske zahvalnosti 5. kolovoza 2018. godine.
    • Festival duhovne glazbe "Salve Regina"
      •Treći festival duhovne glazbe u Kninu „Salve Regina“ bio je u subotu 28. srpnja 2017. u 20.30 sat ispred Gospinee crkve. Hvala svima koji su na bilo koji način pomogli da se koncert izvede.
    • Ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa
      • Od nedjelje, 17. lipnja počinje ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa:
      - 8 sati u crkvi Sv. Ante
      - 9:30 i 19 sati u Gospinoj crkvi