„Od stoljeća sedmog...“

Povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja, GU „Kninfest“ upriličuje koncert slavolučnih domoljubnih pjesama „OD STOLJEĆA SEDMOG...“ u Kninu, na Trgu dr. Ante Starčevića u ponedjeljak, 4. kolovoza 2014., u 21:00 sat.

*STOP THE WAR IN CROATIA (Tomislav Ivčić – video zid, uvodna pjesma)

1. SRETAN JE ONAJ TKO HRVATSKU IMA (Zdravko Škender)

2. ZEMLJA DIDE MOG (Ante Galić, uz glasovirsku pratnju Željka Šparmajera)

3. HRVATSKA MATI (Ivanka Luetić)

4. BOŽE, ČUVAJ HRVATSKU (Krešimir Perović, uz pratnju Tomislava Pehara)

*Predsjednik GU dodjeljuje Zahvalnicu Tomislavu Ivčiću, posthumno, koju će uručiti njegovoj udovici Slavici.

5. TAMO GDJE SAM ROĐEN (Šime Ivčić, uz pratnju Tomislava Pehara)

6. NE DIRAJTE MI RAVNICU (Suhopoljski tamburaši)

7. NIJE MOJA DUŠA PRAZNA (Krunoslav Kićo Slabinac)

8. STOJI GRAD (Hrvoje Hegedušić)

9. U SJEĆANJE NA RATNIKA (Zoran Jelenković)

10. DUBROVAČKA ZVONA (Inga Romac, uz glasovirsku pratnju Željka Šparmajera)

11. TRUBAČ SA SEINE (Ibrica jusić)

12. LIJEPA LI SI (Niko Bete)

13. CROATIO IZ DUŠE TE LJUBIM (Ansambl „Bonaca“)

14. HERCEGOVINA U SRCU (Ranko Boban, uz pratnju orkestra OS RH)

15. TVOJA ZEMLJA(Max Hozić, uz pratnju orkestra OS RH)

16. STINA PRADIDOVA (Klapa „Sveti Juraj“ HRM, uz pratnju orkestra OS RH)

17. KOME BI ŠUMILO MORE MOJE SINJE (Klapa „Sv. Juraj“ HRM)

18. OD STOLJEĆA SEDMOG (Dražen Žanko, uz pratnju orkestra OS RH)

19. MOJA DOMOVINA (Hrvatski band aid – video zid)

Voditeljica: Lejdi Oreb

Umjetnički voditelj: Mojmir Čačija

Pokrovitelj: Grad Knin

Supokrovitelj: Županija Šibensko-kninska

Ovogodišnji, obnovljeni, festival nije natjecateljskoga karaktera, nego pozivni i nije komercijalnoga karaktera (ne prodaju se ulaznice i svi izvođači nastupaju dragovoljno, bez honorara).

• Nedjelja, 2. prosinca 2018.
    • 17 h - u Gospinoj crkvi započinje adventska duhovna obnova za našu župu i traje do srijede, 5. prosinca. Voditelj je fra Josip Repeša
  • Ponedjeljak, 3. prosinca 2018.
    • 6 h - od danas mise zornice su u Gospinoj crkvi
    • 19,30 h - u dvorani samostana susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
  • Subota, 8. prosinca 2018.- svetkovina Bezgrješno Začeće Blažene Djevice Marije
    • 6, 9,30 i 18 h - svete mise u Gospinoj crkvi
    • 11 h - pjevanje za dječji zbor. Potaknite djecu da se uključe u zbor

• Blagoslov obitelji
    • U ponedjeljak, 3. prosinca, započinje blagoslov obitelji. Pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu. Ulice i brojevi za blagoslov bit će objavljivani na župnoj internet-stranici, Radiju Knin u 8.45 sati i misama zornicama za taj dan.
  • Duhovni probram u Adventu
    • Najavljujemo bogati duhovni program u adventu koji će se održavati u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu možete više vidjeti na plakatima na ulazu u crkvu.
  • Vjeronauk za prvopričesnike i krizmanike
    • Kroz vrijeme Došašća kao i za vrijeme božićnih praznika nema susreta prvopričesnika i krizmanika.
  • Kateheze za mlade i odrasle
    • Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta održavaju se utorkom i petkom u dvorani Gospine crkve poslije večernje svete mise. Dođite i poslušajte!
  • Katolički kalendari za 2019.
    • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2019. godinu.
  • Repeticija iz razredne nastave
    • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz razredne nastave, hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu sv. Ante. Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.
  • Likovne radionice za djecu i odrasle
    • Kninski franjevci organiziraju besplatno likovne radionice za djecu i odrasle svake srijede u dvorani Gospine crkve. Radionice se održavaju srijedom u 16 h za odrasle i u 17,30 h za djecu.

CARITAS