Kosovo: Proslava svetkovne sv. Ane

U subotu, 26. srpnja 2014., žitelji Kosova, župljani i hodočasnici proslavili su svetkovinu sv. Ane. Uoči svetkovine, na zvoniku je razvijena devetmetarska hrvatska trobojnica, a zvuci zvona slavom su navještali približavanje svetkovine. Od jutarnjih sati okupljali su se domaći i hodočasnici, kojih je bilo oko 500. Sliku sv. Ane u procesiji nosili su domaći sinovi, a euharistijskim slavljem predsjedao je fra Joško Kodžoman, provincijal Provincije Presvetog Otkupitelja. U koncelebraciji su bili: fra Marko Duran (župnik Knina i dekan), fra Ivan Vidović (župnik Miljevaca i dekan), fra Stjepan Matić (župnik Siverića), fra Ante Čavka (župnik Vrpolja) i don Marko Stojčić (župni vikar u Drvaru, BiH).

• Utorak, 17. travnja 2018.
      • Pobožnost „Trinaest utoraka sv. Anti“ poslije mise u 19 sati
    • Četvrtak, 19. travnja 2018.
      • 12,30 h - župni vjeronauk za sve prvopričesnike je u Gospinoj crkvi
    • Petak, 20. travnja 2018.
      • Župni vjeronauk za krizmanike je prema rasporedu
    • Subota, 21. travnja 2018.
      • 10 sati - susret je ministranata u dvorani Gospine crkve
      • 11 sati - probe su dječjeg zbora Gospinoj crkvi
      • 12 sati - roditelji prvopričesnika imaju roditeljski sastanak s fra Mariom u Gospinoj crkvi
      • 15 sati - zajednički susret je prvopričesnika i krizmanika u Gospinoj crkvi

• Zaručnički tečaj - 23. do 27. travnja 2018.
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 23. do 27. travnja 2018., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20,00 sati.