Kosovo: Proslava svetkovne sv. Ane

U subotu, 26. srpnja 2014., žitelji Kosova, župljani i hodočasnici proslavili su svetkovinu sv. Ane. Uoči svetkovine, na zvoniku je razvijena devetmetarska hrvatska trobojnica, a zvuci zvona slavom su navještali približavanje svetkovine. Od jutarnjih sati okupljali su se domaći i hodočasnici, kojih je bilo oko 500. Sliku sv. Ane u procesiji nosili su domaći sinovi, a euharistijskim slavljem predsjedao je fra Joško Kodžoman, provincijal Provincije Presvetog Otkupitelja. U koncelebraciji su bili: fra Marko Duran (župnik Knina i dekan), fra Ivan Vidović (župnik Miljevaca i dekan), fra Stjepan Matić (župnik Siverića), fra Ante Čavka (župnik Vrpolja) i don Marko Stojčić (župni vikar u Drvaru, BiH).

• Ponedjeljak, 11. lipnja 2018.
      • 19 sati - Devetnica sv. Anti, zaštitniku grada i župe u Gospinoj crkvi. Predovidi fra Ivan Maletić
    • Utorak, 12. lipnja 2018.
    • Srijeda, 13. lipnja 2018. - SV. ANTE
      • 6, 7 i 8 sati – svete mise u crkvi sv. Ante
      • 9,30 sati – PROCESIJA OD CRKVE SV. ANTE DO CRKVE GOSPE VELIKOGA HRVATSKOG KRSNOG ZAVJETA
      Misa koju predvodi mons. Tomislav Rogić, šibenski biskup je nakon procesije u Gospinoj crkvi
      • 19 sati – Blagoslov djece u Gospinoj crkvi

• Ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa
      • Od nedjelje, 17. lipnja počinje ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa:
      - 8 sati u crkvi Sv. Ante
      - 9:30 i 19 sati u Gospinoj crkvi
    • Obavijest za krizmanike
      • Od četvrtka, 14. lipnja 2018. mogu se preuzeti DVD-i i slike sa krizme u Foto studiju P2.