Slavlje sakramenta krizme u Kninu
2. svibnja 2015.

Pred mnoštvom vjernika, roditelja i kumova u Gospinoj crkvi u subotu, 2. svibnja 2015., šibenski biskup mons. Ante Ivas podijelio je sakrament svete potvrde krizmanicima, kojih je bilo 130. Svečanost u Gospinoj crkvi počela je svetom misom, a za vrijeme svete mise, u svečanom liturgijskom slavlju, biskup Ivas podijelio je sakrament svete potvrde. U pozdravnom govoru krizmanica Matea Babić pozdravila je biskupa u ime svih krizmanika.
Tekst donosimo u cjelosti:
Poštovani oče biskupe, Velika mi je čast, u ime svih ovdje okupljenih, poželjeti vam iskrenu i srdačnu dobrodošlicu u našu skromnu župnu zajednicu. Ona se već godinama uspješno razvija u duhu prijateljstva, uzajamne ljubavi i međusobnog pomaganja, te svake godine priprema nove generacije mladih ljudi spremnih zakoračiti na višu stepenicu svog vjerskog puta, pročišćeni, ponizni i svjesni svoje odgovornosti služenja Kristu i njegovoj crkvi. Shvaćamo li mi, krizmanici, što se zaista događa u nama pod sakramentom svete potvrde? Na krštenju su nas naši roditelji obećali crkvenoj zajednici i započeli pripremati za ovaj svečani čin kojim mi, svojim srcem i razumom, bez tuđeg utjecaja, prihvaćamo Boga kao svog Oca, prijatelja i suputnika, te započinjemo svoj temeljni samostalni odnos s Njim. Bog od nas traži samo jednu šansu, i ako Mu je pružimo više nikad nećemo moći zamisliti život bez Njega. Sve što nam je potrebno je otvoreno srce za ove darove Duha Svetoga koje ćemo danas primiti po beskrajnoj ljubavi Božjoj. A Vi, dragi naš biskupe, bit ćete jedini posrednik između nas i Boga. Neizmjerno vam hvala na tome. Toliko toga ste činili, činite i učinit ćete za nas i za našu župu. Svjetlo vaše vjere ostat će uvijek netaknuto i rasplamsat još mnoga mlada srca. Neka vas i dalje vodi Božji glas i prati Božji blagoslov gdje god pošli i što god činili.
Biskupu dobrodošlicu upitio je župnik i gvardijan fra Marko Duran. Krizmanike je pozdravio i šibenski biskup Ante Ivas. Za sakrament krizme treba se ozbiljno pripremiti. Važno je nakon krizme odgovoriti Isusovom pozivu i biti mu vjeran. Krizmanici su pozvani na aktivno življenje kršćanstva. Krizma je iskorak u ozbiljniji dio kršćanskog života, poručio je biskup.
Na kraju svete mise svima je zahvalio fra Marko Duran, gravdijan, župnik i dekan. Posebno je zahvalio fra Ivanu Lukaču, koji je držao katehezu za sakrament krizme. Preko svete mise svojim pjevanjem uveličao je slavlje Gospin VIS, od srca im hvala!
Mladi su oduševljeno sudjelovali u svečanosti primanja punine darova Duha Svetoga a radosno raspoloženje se kasnije nastavilo po obiteljima naših krizmanika. Čestitamo krizmanicima, kumovima i njihovim obiteljima!

• Blagoslov obitelji

• Pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu.
    Ulice i brojevi za blagoslov bit će objavljivani na župnoj internet-stranici, Radiju Knin u 8.45 sati i misama zornicama za taj dan.
    Prosinac 2017.
    Ut
    Sr
    Če
    Pe
    Su

• Nedjelja, 17. prosinca 2017.
      • 20 h - Susret glumaca Muke biti će u samostanskoj dvorani
    • Ponedjeljak, 18. prosinca 2017.
      • 6 h - U našu župu stiže Betlehemsko svijetlo mira i nade, svečano ćemo ga dočekati ujutro na misi zornici.
      • 10 - 12 h - Božićna ispovijed u Gospinoj crkvi
      • 16 - 18 h - Božićna ispovijed u Gospinoj crkvi
      Na raspolaganju će biti više svećenika
    • Utorak, 19. prosinca 2017.
      • 10 - 12 h - Božićna ispovijed u Gospinoj crkvi
      • 16 - 18 h - Božićna ispovijed u Gospinoj crkvi
      Na raspolaganju će biti više svećenika
    • Srijeda, 20. i četvrtak, 21. prosinca 2017.
      • Svećenici će u susret Božiću pohoditi bolesne, stare i nemoćne u našoj župi. Molimo sve obitelji koje imaju bolesne,stare i nemoćne da nam se jave u župni ured ili svećeniku poslije svete mise
    • Subota, 23. prosinca 2017.
      • 17 h - Duhovna obnova pod nazivom Gospodine umnoži nam vjeru u Gospinoj crkvi.
      • 18 h - Paljenje četvrte adventske svijeće, sveta misa
      • O svemu možete više vidjeti na plakatima na ulazu u crkvu ili OVDJE
    • Nedjelja, 24. prosinca 2017. - Badnja večer
      • 24 h - Misa polnoćka u Gospinoj crkvi.
      • Neće biti mise u 18 sati

• Devetnica Božiću
      • 18 h - Devetnica Božiću je na misi u Gopinoj crkvi.
    • Mise zornice
      • 6 h - Mise zornice su u Gospinoj crkvi.
    • Advent u Gospino crkvi
      • Nastavlja se bogati duhovni program u adventu koji se održava u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu možete više vidjeti na plakatima na ulazu u crkvu ili OVDJE
      • Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.
    • Katolički kalendar 2018.
      • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2018. godinu