Slavlje sakramenta krizme u Kninu
2. svibnja 2015.

Pred mnoštvom vjernika, roditelja i kumova u Gospinoj crkvi u subotu, 2. svibnja 2015., šibenski biskup mons. Ante Ivas podijelio je sakrament svete potvrde krizmanicima, kojih je bilo 130. Svečanost u Gospinoj crkvi počela je svetom misom, a za vrijeme svete mise, u svečanom liturgijskom slavlju, biskup Ivas podijelio je sakrament svete potvrde. U pozdravnom govoru krizmanica Matea Babić pozdravila je biskupa u ime svih krizmanika.
Tekst donosimo u cjelosti:
Poštovani oče biskupe, Velika mi je čast, u ime svih ovdje okupljenih, poželjeti vam iskrenu i srdačnu dobrodošlicu u našu skromnu župnu zajednicu. Ona se već godinama uspješno razvija u duhu prijateljstva, uzajamne ljubavi i međusobnog pomaganja, te svake godine priprema nove generacije mladih ljudi spremnih zakoračiti na višu stepenicu svog vjerskog puta, pročišćeni, ponizni i svjesni svoje odgovornosti služenja Kristu i njegovoj crkvi. Shvaćamo li mi, krizmanici, što se zaista događa u nama pod sakramentom svete potvrde? Na krštenju su nas naši roditelji obećali crkvenoj zajednici i započeli pripremati za ovaj svečani čin kojim mi, svojim srcem i razumom, bez tuđeg utjecaja, prihvaćamo Boga kao svog Oca, prijatelja i suputnika, te započinjemo svoj temeljni samostalni odnos s Njim. Bog od nas traži samo jednu šansu, i ako Mu je pružimo više nikad nećemo moći zamisliti život bez Njega. Sve što nam je potrebno je otvoreno srce za ove darove Duha Svetoga koje ćemo danas primiti po beskrajnoj ljubavi Božjoj. A Vi, dragi naš biskupe, bit ćete jedini posrednik između nas i Boga. Neizmjerno vam hvala na tome. Toliko toga ste činili, činite i učinit ćete za nas i za našu župu. Svjetlo vaše vjere ostat će uvijek netaknuto i rasplamsat još mnoga mlada srca. Neka vas i dalje vodi Božji glas i prati Božji blagoslov gdje god pošli i što god činili.
Biskupu dobrodošlicu upitio je župnik i gvardijan fra Marko Duran. Krizmanike je pozdravio i šibenski biskup Ante Ivas. Za sakrament krizme treba se ozbiljno pripremiti. Važno je nakon krizme odgovoriti Isusovom pozivu i biti mu vjeran. Krizmanici su pozvani na aktivno življenje kršćanstva. Krizma je iskorak u ozbiljniji dio kršćanskog života, poručio je biskup.
Na kraju svete mise svima je zahvalio fra Marko Duran, gravdijan, župnik i dekan. Posebno je zahvalio fra Ivanu Lukaču, koji je držao katehezu za sakrament krizme. Preko svete mise svojim pjevanjem uveličao je slavlje Gospin VIS, od srca im hvala!
Mladi su oduševljeno sudjelovali u svečanosti primanja punine darova Duha Svetoga a radosno raspoloženje se kasnije nastavilo po obiteljima naših krizmanika. Čestitamo krizmanicima, kumovima i njihovim obiteljima!

• Ponedjeljak, 15. listopada 2018.
      • 20 h - u dvorani samostan sv. Ante susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
    • Četvrtak, 18. listopada 2018.- blagdan je sv. Luke, evanđelista
      • Vjeronauk za prvopričesnike u Gospinoj crkvi
      - 10 h - ujutro
      - 16 h - poslijepodne
    • Petak, 19. listopada 2018.
      • Vjeronauk za krizmanike u Gospinoj crkvi
      - 10 h - ujutro
      - 15 h - poslijepodne
    • Subota, 20. listopada 2018.
      • 10 h - u Gospinoj crkvi je susret ministranata
      • 11 h - pjevanje za dječji zbor. Potaknite djecu da se uključe u zbor
      • 20 h - U dvorani Doma HV-a u sklopu inicijative „40 dana za život“ biti će prikazan dokumentarni film 40 dana za život

• Zaručnički tečaj
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 22. do 26. listopada 2018., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20 h. Prijavit se možete svećeniku poslije svete mise ili na prvi dan predavanja. Sudjelovanje je obavezno, stoga uredite svoje obveze tako da možete pratiti sva predavanja.
    • Hodočašće u Krašić i Zagreb, 27. listopada 2018.
      • U povodu dvadesete godišnjice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca župa organizira hodočašće u Krašić i Zagreb 27. listopada 2018. Polazak je u 5 h ispred Gospine crkve. Cijena puta je 200 kn po osobi.
    • „40 dana za život“
      • Jesenska kampanja molitvene incijative „40 dana za život“ započela je 26. rujna i traje do 4. studenog u Kninu.
      U sklopu inicijative 20. listopada biti će prikazan dokumentarni film 40 dana za život u 20 sati u dvorani Doma HV-a, a 22. listopada promotivni autobus incijative dolazi sa slikom Milosrdnog Isusa.
      Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 8 do 15 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
    • Repeticija iz razredne nastave
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz razredne nastave, hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu sv. Ante. Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.
    • Likovne radionice za djecu i odrasle
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno likovne radionice za djecu i odrasle svake srijede u dvorani Gospine crkve. Radionice se održavaju srijedom u 16 h za odrasle i u 17,30 h za djecu.
    • Povijesna postrojba kralja Dmitra Zvonimira
      • Povijesna postrojba kralja Dmitra Zvonimira vrši upise u sekcije:
      - Kazalište Pinokio - djeca do 15 godina
      - Mali vitezovi - djeca do 15 godina
      - Vitezovi kralja Zvonimira - za starije od 15 godina
      Učlaniti se možete ponedjeljkom i srijedom od 19 sati u dvorani Gospine crkve ili nedjeljom iza večernje mise.