Slavlje sakramenta krizme u Kninu
2. svibnja 2015.

Pred mnoštvom vjernika, roditelja i kumova u Gospinoj crkvi u subotu, 2. svibnja 2015., šibenski biskup mons. Ante Ivas podijelio je sakrament svete potvrde krizmanicima, kojih je bilo 130. Svečanost u Gospinoj crkvi počela je svetom misom, a za vrijeme svete mise, u svečanom liturgijskom slavlju, biskup Ivas podijelio je sakrament svete potvrde. U pozdravnom govoru krizmanica Matea Babić pozdravila je biskupa u ime svih krizmanika.
Tekst donosimo u cjelosti:
Poštovani oče biskupe, Velika mi je čast, u ime svih ovdje okupljenih, poželjeti vam iskrenu i srdačnu dobrodošlicu u našu skromnu župnu zajednicu. Ona se već godinama uspješno razvija u duhu prijateljstva, uzajamne ljubavi i međusobnog pomaganja, te svake godine priprema nove generacije mladih ljudi spremnih zakoračiti na višu stepenicu svog vjerskog puta, pročišćeni, ponizni i svjesni svoje odgovornosti služenja Kristu i njegovoj crkvi. Shvaćamo li mi, krizmanici, što se zaista događa u nama pod sakramentom svete potvrde? Na krštenju su nas naši roditelji obećali crkvenoj zajednici i započeli pripremati za ovaj svečani čin kojim mi, svojim srcem i razumom, bez tuđeg utjecaja, prihvaćamo Boga kao svog Oca, prijatelja i suputnika, te započinjemo svoj temeljni samostalni odnos s Njim. Bog od nas traži samo jednu šansu, i ako Mu je pružimo više nikad nećemo moći zamisliti život bez Njega. Sve što nam je potrebno je otvoreno srce za ove darove Duha Svetoga koje ćemo danas primiti po beskrajnoj ljubavi Božjoj. A Vi, dragi naš biskupe, bit ćete jedini posrednik između nas i Boga. Neizmjerno vam hvala na tome. Toliko toga ste činili, činite i učinit ćete za nas i za našu župu. Svjetlo vaše vjere ostat će uvijek netaknuto i rasplamsat još mnoga mlada srca. Neka vas i dalje vodi Božji glas i prati Božji blagoslov gdje god pošli i što god činili.
Biskupu dobrodošlicu upitio je župnik i gvardijan fra Marko Duran. Krizmanike je pozdravio i šibenski biskup Ante Ivas. Za sakrament krizme treba se ozbiljno pripremiti. Važno je nakon krizme odgovoriti Isusovom pozivu i biti mu vjeran. Krizmanici su pozvani na aktivno življenje kršćanstva. Krizma je iskorak u ozbiljniji dio kršćanskog života, poručio je biskup.
Na kraju svete mise svima je zahvalio fra Marko Duran, gravdijan, župnik i dekan. Posebno je zahvalio fra Ivanu Lukaču, koji je držao katehezu za sakrament krizme. Preko svete mise svojim pjevanjem uveličao je slavlje Gospin VIS, od srca im hvala!
Mladi su oduševljeno sudjelovali u svečanosti primanja punine darova Duha Svetoga a radosno raspoloženje se kasnije nastavilo po obiteljima naših krizmanika. Čestitamo krizmanicima, kumovima i njihovim obiteljima!

• Nedjelja, 2. prosinca 2018.
    • 17 h - u Gospinoj crkvi započinje adventska duhovna obnova za našu župu i traje do srijede, 5. prosinca. Voditelj je fra Josip Repeša
  • Ponedjeljak, 3. prosinca 2018.
    • 6 h - od danas mise zornice su u Gospinoj crkvi
    • 19,30 h - u dvorani samostana susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
  • Subota, 8. prosinca 2018.- svetkovina Bezgrješno Začeće Blažene Djevice Marije
    • 6, 9,30 i 18 h - svete mise u Gospinoj crkvi
    • 11 h - pjevanje za dječji zbor. Potaknite djecu da se uključe u zbor

• Blagoslov obitelji
    • U ponedjeljak, 3. prosinca, započinje blagoslov obitelji. Pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu. Ulice i brojevi za blagoslov bit će objavljivani na župnoj internet-stranici, Radiju Knin u 8.45 sati i misama zornicama za taj dan.
  • Duhovni probram u Adventu
    • Najavljujemo bogati duhovni program u adventu koji će se održavati u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu možete više vidjeti na plakatima na ulazu u crkvu.
  • Vjeronauk za prvopričesnike i krizmanike
    • Kroz vrijeme Došašća kao i za vrijeme božićnih praznika nema susreta prvopričesnika i krizmanika.
  • Kateheze za mlade i odrasle
    • Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta održavaju se utorkom i petkom u dvorani Gospine crkve poslije večernje svete mise. Dođite i poslušajte!
  • Katolički kalendari za 2019.
    • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2019. godinu.
  • Repeticija iz razredne nastave
    • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz razredne nastave, hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu sv. Ante. Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.
  • Likovne radionice za djecu i odrasle
    • Kninski franjevci organiziraju besplatno likovne radionice za djecu i odrasle svake srijede u dvorani Gospine crkve. Radionice se održavaju srijedom u 16 h za odrasle i u 17,30 h za djecu.

CARITAS