"Muka" u Župi Konjevrate

U župnoj crkvi sv. Ivana Krstitelja u Konjevratama, 28. veljače 2015. s početkom u 18 sati glumci amateri, župljani župe sv. Ante Padovanskog iz Knina izveli su pasionsku igru: "Muka Gospodina našega Isusa Krista". Ovo je već 47. izvedba "Muke".
Na oduševljenje brojne publike kninjani su u tri čina vjerno uprizorili posljednje dane Kristova života, od Posljednje večere do suđenja pred Pilatom i razapinjanja na Golgoti. Da bi događaj bio što vjernije prikazan publici uz izvrstan nastup kninskih glumaca dojam su pojačali bogati zvučni i svjetlosni efekti.
Inače, ovu pasionsku igru kninski župljani izvode već petu godinu, pod redateljskom palicom Ante Nadomira Tadića Šutre i budnim okom voditelja cijelog projekta fra Ivana Lukača koji u predstavi glumi Kajfu.
Po završetku predstave glumcima i voditeljima se zahvalio mjesni župnik fra Božo Čurčija i izrazio svoje zadovoljstvo te nadu da je predstava potaknula gledatelje da u korizmenom vremenu razmišljaju o stvarnim događajima Isusove muke, smrti i uskrsnuća.
Marica Labor

• Ponedjeljak, 15. listopada 2018.
      • 20 h - u dvorani samostan sv. Ante susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
    • Četvrtak, 18. listopada 2018.- blagdan je sv. Luke, evanđelista
      • Vjeronauk za prvopričesnike u Gospinoj crkvi
      - 10 h - ujutro
      - 16 h - poslijepodne
    • Petak, 19. listopada 2018.
      • Vjeronauk za krizmanike u Gospinoj crkvi
      - 10 h - ujutro
      - 15 h - poslijepodne
    • Subota, 20. listopada 2018.
      • 10 h - u Gospinoj crkvi je susret ministranata
      • 11 h - pjevanje za dječji zbor. Potaknite djecu da se uključe u zbor
      • 20 h - U dvorani Doma HV-a u sklopu inicijative „40 dana za život“ biti će prikazan dokumentarni film 40 dana za život

• Zaručnički tečaj
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 22. do 26. listopada 2018., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20 h. Prijavit se možete svećeniku poslije svete mise ili na prvi dan predavanja. Sudjelovanje je obavezno, stoga uredite svoje obveze tako da možete pratiti sva predavanja.
    • Hodočašće u Krašić i Zagreb, 27. listopada 2018.
      • U povodu dvadesete godišnjice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca župa organizira hodočašće u Krašić i Zagreb 27. listopada 2018. Polazak je u 5 h ispred Gospine crkve. Cijena puta je 200 kn po osobi.
    • „40 dana za život“
      • Jesenska kampanja molitvene incijative „40 dana za život“ započela je 26. rujna i traje do 4. studenog u Kninu.
      U sklopu inicijative 20. listopada biti će prikazan dokumentarni film 40 dana za život u 20 sati u dvorani Doma HV-a, a 22. listopada promotivni autobus incijative dolazi sa slikom Milosrdnog Isusa.
      Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 8 do 15 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
    • Repeticija iz razredne nastave
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz razredne nastave, hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu sv. Ante. Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.
    • Likovne radionice za djecu i odrasle
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno likovne radionice za djecu i odrasle svake srijede u dvorani Gospine crkve. Radionice se održavaju srijedom u 16 h za odrasle i u 17,30 h za djecu.
    • Povijesna postrojba kralja Dmitra Zvonimira
      • Povijesna postrojba kralja Dmitra Zvonimira vrši upise u sekcije:
      - Kazalište Pinokio - djeca do 15 godina
      - Mali vitezovi - djeca do 15 godina
      - Vitezovi kralja Zvonimira - za starije od 15 godina
      Učlaniti se možete ponedjeljkom i srijedom od 19 sati u dvorani Gospine crkve ili nedjeljom iza večernje mise.