"Muka" u Župi Konjevrate

U župnoj crkvi sv. Ivana Krstitelja u Konjevratama, 28. veljače 2015. s početkom u 18 sati glumci amateri, župljani župe sv. Ante Padovanskog iz Knina izveli su pasionsku igru: "Muka Gospodina našega Isusa Krista". Ovo je već 47. izvedba "Muke".
Na oduševljenje brojne publike kninjani su u tri čina vjerno uprizorili posljednje dane Kristova života, od Posljednje večere do suđenja pred Pilatom i razapinjanja na Golgoti. Da bi događaj bio što vjernije prikazan publici uz izvrstan nastup kninskih glumaca dojam su pojačali bogati zvučni i svjetlosni efekti.
Inače, ovu pasionsku igru kninski župljani izvode već petu godinu, pod redateljskom palicom Ante Nadomira Tadića Šutre i budnim okom voditelja cijelog projekta fra Ivana Lukača koji u predstavi glumi Kajfu.
Po završetku predstave glumcima i voditeljima se zahvalio mjesni župnik fra Božo Čurčija i izrazio svoje zadovoljstvo te nadu da je predstava potaknula gledatelje da u korizmenom vremenu razmišljaju o stvarnim događajima Isusove muke, smrti i uskrsnuća.
Marica Labor

• Listopadska pobožnost
      • Listopadsku pobožnost molimo pola sata prije večernje svete mise u 18:00 sati.
    • Ponedjeljak, 16. listopada 2017.
      Župni vjeronauk za prvopričesnike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h i 16.00 h poslijepodne
      • 19:00 h - u dvorani samostana sv. Ante susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
    • Srijeda, 18. listopada 2017. - blagdan je sv. Luke, evanđelista
    • Petak, 20. listopada 2017.
      Župni vjeronauk za krizmanike u dvorani Gospine crkve:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h poslijepodne
    • Subota, 21. listopada 2017.
      • 10.00 h - susret ministranata u Gospinoj crkvi.
      • 11:00 h - probe dječjeg zbora u Gospinoj crkvi.
      • U Gospinoj crkvi održat će se susret zajedničke formacije članova Katoličke karizmatske Obnove u Duhu Svetome. Nakana susreta: MOLITVA ZA DOMOVINU I OBITELJI

• 40 dana za život - Od 26. rujna do 5. studenoga 2017.
      • Jesenska kampanja molitvene incijative 40 dana za život počela je 26. rujna i traje do 5. studenog u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
    • Zaručnički tečaj - Od 16. do 20. listopada 2017.
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu koji će se održavati u samostanskoj dvorani.
      Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20:00 sati.
      Prijavit se možete svećeniku poslije svete mise ili na prvi dan predavanja.
      Sudjelovanje je obavezno, stoga uredite svoje obveze tako da možete pratiti sva predavanja.
    • Repeticije
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu.
      Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.

CARITAS