Franjevački novaci u Kninu

Franjevački novaci s Visovca (Provincija Presvetog Otkupitelja) i s Trsata (Hrvatska franjevačka provincija sv. Ćirila i Metoda) posjetili su Knin u četvrtak, 15. svibnja 2014. S njima su bili i njihovi odgojitelji (fra Jure J. Šimunović, fra Stojan Damjanović, fra Zoran Bibić i fra Krunoslav Kolarić), a domaćin im je bio fra Marko Duran, gvardijan.

Iz samostana Sv. Ante Padovanskog krenuli su u obilazak znamenitosti Župe. Na kninskoj Tvrđavi dočekala ih je Katarina Gugo Rumštajn, viša kustosica te ih provela kroz Muzej, a novaci su također posjetili i mjesto gdje je predsjednik Tuđman poljubio hrvatsku zastavu nakon velebne akcije "Oluja". Nakon Tvrđave, obišli su crkvu Sv. Marije u Biskupiji, gdje su izmolili Večernju iz Božanskog časoslova. Potom su, u pratnji o. gvardijana, obišli gradilište nove Gospine crkve te predmolili krunicu i slavili svetu misu u privremenoj Gospinoj crkvi. Bili su i dragi gosti u samostanu.