Učenici iz Knina osvojili prvo mjesto na državnom natjecanju iz vjeronauka

Vrlo uzbudljivo bilo je u petak 8. travnja 2016. na završnici državnog natjecanja u vjeronauku - Vjeronaučnoj olimpijadi 2016. u Opatiji, na kojoj se do posljednjega trenutka nije znao poredak najboljih.
U kategoriji srednjih škola pobjedila je ekipa Srednje škole Lovre Montija iz Knina u sastavu: Barbara Babić, Stipe Maloča, Antonio Hromić i Matea Babić. Njihov mentor je Mario Preden, prof. Ovogodišnja Vjeronaučna olimpijada okupila je 125 učenika koji su sa svojim mentorima stigli iz 15 nad/biskupija. Predstojnica Katehetskog ureda Riječke nadbiskupije Ksenija Rukavina Kovačević ispred organizatora zahvalila je pokroviteljima PGŽ, Gradu Opatiji, Gradu Rijeci, TZ Rijeke i Opatije te mnogobrojnim dobročiniteljima. Svim natjecateljima uručila je zlatne medalje kao simbol zajedništva i jednakosti.
Pohvale i dobre želje uputili su u srijedu na otvorenju Olimpijade, uz brojne nazočne uzvanike, pisanim putem predsjednik Vlade RH Tihomir Orešković te na zatvaranju natjecanja ministar znanosti obrazovanja i športa Predrag Šustar.
Učenici iz Knina (Župa sv. Ante Padovanskog i Župa sv. Jakova) i do sada su postizali zapažene rezultate na biskupijskom odnosno državnom natjecanju iz vjeronauka. Osim školskog zalaganja, njihov doprinos dragocjen je i za župnu zajednicu. Matea i Barbara aktivne su čitačice, a Mario je član Neokatekumenskog puta.
Kninski franjevci pobjednicima su javno čestitali:
Iznimno smo ponosni na pobjednike ovogodišnje VJERONAUČNE OLIMPIJADE. To su naši: Barbara Babić, Stipe Maloča, Antonio Hromić i Matea Babić (Srednja škola Lovre Montija). Mentor je Mario Preden, prof.
Hvala im za ljubav i znanje koje su pokazali pred učenicima i mentorima iz cijele Hrvatske. Vjerujemo da će im stečeno znanje i uloženi trud biti na korist u daljnjem životu, uz obilje Božjeg blagoslova.

(ika/Sv. Ante - Knin)

• Blagoslov obitelji

• Pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu.
    Ulice i brojevi za blagoslov bit će objavljivani na župnoj internet-stranici, Radiju Knin u 8.45 sati i misama zornicama za taj dan.
    Prosinac 2017.
    Ut
    Sr
    Če
    Pe
    Su

• Nedjelja, 10. prosinca 2017.
      • 20 h - Susret glumaca Muke biti će u samostanskoj dvorani
    • Petak, 15. prosinca 2017.
      • 18 h - započinje devetnica Božiću u Gospinoj crkvi
    • Subota, 16. prosinca 2017.
      • 18 h - Paljenje treće adventske svijeće, sveta misa, nakon svete mise biti će koncert duhovne glazbe.

• Pohod bolesnika
      • Svećenici će u susret Božiću pohoditi bolesne, stare i nemoćne u našoj župi. Molimo sve obitelji koje imaju bolesne,stare i nemoćne da nam se jave u župni ured ili svećeniku poslije svete mise.
    • Mise zornice
      • 6 h - Mise zornice su u Gospinoj crkvi od ponedjeljka 4. prosinca.
    • Advent u Gospino crkvi
      • Nastavlja se bogati duhovni program u adventu koji se održava u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu možete više vidjeti na plakatima na ulazu u crkvu ili OVDJE
      • Započinjemo akciju prikupljanja novčanih sredstava za nove klasične orgulje.
    • Katolički kalendar 2018.
      • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2018. godinu