Učenici iz Knina osvojili prvo mjesto na državnom natjecanju iz vjeronauka

Vrlo uzbudljivo bilo je u petak 8. travnja 2016. na završnici državnog natjecanja u vjeronauku - Vjeronaučnoj olimpijadi 2016. u Opatiji, na kojoj se do posljednjega trenutka nije znao poredak najboljih.
U kategoriji srednjih škola pobjedila je ekipa Srednje škole Lovre Montija iz Knina u sastavu: Barbara Babić, Stipe Maloča, Antonio Hromić i Matea Babić. Njihov mentor je Mario Preden, prof. Ovogodišnja Vjeronaučna olimpijada okupila je 125 učenika koji su sa svojim mentorima stigli iz 15 nad/biskupija. Predstojnica Katehetskog ureda Riječke nadbiskupije Ksenija Rukavina Kovačević ispred organizatora zahvalila je pokroviteljima PGŽ, Gradu Opatiji, Gradu Rijeci, TZ Rijeke i Opatije te mnogobrojnim dobročiniteljima. Svim natjecateljima uručila je zlatne medalje kao simbol zajedništva i jednakosti.
Pohvale i dobre želje uputili su u srijedu na otvorenju Olimpijade, uz brojne nazočne uzvanike, pisanim putem predsjednik Vlade RH Tihomir Orešković te na zatvaranju natjecanja ministar znanosti obrazovanja i športa Predrag Šustar.
Učenici iz Knina (Župa sv. Ante Padovanskog i Župa sv. Jakova) i do sada su postizali zapažene rezultate na biskupijskom odnosno državnom natjecanju iz vjeronauka. Osim školskog zalaganja, njihov doprinos dragocjen je i za župnu zajednicu. Matea i Barbara aktivne su čitačice, a Mario je član Neokatekumenskog puta.
Kninski franjevci pobjednicima su javno čestitali:
Iznimno smo ponosni na pobjednike ovogodišnje VJERONAUČNE OLIMPIJADE. To su naši: Barbara Babić, Stipe Maloča, Antonio Hromić i Matea Babić (Srednja škola Lovre Montija). Mentor je Mario Preden, prof.
Hvala im za ljubav i znanje koje su pokazali pred učenicima i mentorima iz cijele Hrvatske. Vjerujemo da će im stečeno znanje i uloženi trud biti na korist u daljnjem životu, uz obilje Božjeg blagoslova.

(ika/Sv. Ante - Knin)

• Listopadska pobožnost
      • Listopadsku pobožnost molimo pola sata prije večernje svete mise u 18:00 sati.
    • Ponedjeljak, 16. listopada 2017.
      Župni vjeronauk za prvopričesnike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h i 16.00 h poslijepodne
      • 19:00 h - u dvorani samostana sv. Ante susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
    • Srijeda, 18. listopada 2017. - blagdan je sv. Luke, evanđelista
    • Petak, 20. listopada 2017.
      Župni vjeronauk za krizmanike u dvorani Gospine crkve:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h poslijepodne
    • Subota, 21. listopada 2017.
      • 10.00 h - susret ministranata u Gospinoj crkvi.
      • 11:00 h - probe dječjeg zbora u Gospinoj crkvi.
      • U Gospinoj crkvi održat će se susret zajedničke formacije članova Katoličke karizmatske Obnove u Duhu Svetome. Nakana susreta: MOLITVA ZA DOMOVINU I OBITELJI

• 40 dana za život - Od 26. rujna do 5. studenoga 2017.
      • Jesenska kampanja molitvene incijative 40 dana za život počela je 26. rujna i traje do 5. studenog u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
    • Zaručnički tečaj - Od 16. do 20. listopada 2017.
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu koji će se održavati u samostanskoj dvorani.
      Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20:00 sati.
      Prijavit se možete svećeniku poslije svete mise ili na prvi dan predavanja.
      Sudjelovanje je obavezno, stoga uredite svoje obveze tako da možete pratiti sva predavanja.
    • Repeticije
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu.
      Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.

CARITAS