Učenici iz Knina osvojili prvo mjesto na državnom natjecanju iz vjeronauka

Vrlo uzbudljivo bilo je u petak 8. travnja 2016. na završnici državnog natjecanja u vjeronauku - Vjeronaučnoj olimpijadi 2016. u Opatiji, na kojoj se do posljednjega trenutka nije znao poredak najboljih.
U kategoriji srednjih škola pobjedila je ekipa Srednje škole Lovre Montija iz Knina u sastavu: Barbara Babić, Stipe Maloča, Antonio Hromić i Matea Babić. Njihov mentor je Mario Preden, prof. Ovogodišnja Vjeronaučna olimpijada okupila je 125 učenika koji su sa svojim mentorima stigli iz 15 nad/biskupija. Predstojnica Katehetskog ureda Riječke nadbiskupije Ksenija Rukavina Kovačević ispred organizatora zahvalila je pokroviteljima PGŽ, Gradu Opatiji, Gradu Rijeci, TZ Rijeke i Opatije te mnogobrojnim dobročiniteljima. Svim natjecateljima uručila je zlatne medalje kao simbol zajedništva i jednakosti.
Pohvale i dobre želje uputili su u srijedu na otvorenju Olimpijade, uz brojne nazočne uzvanike, pisanim putem predsjednik Vlade RH Tihomir Orešković te na zatvaranju natjecanja ministar znanosti obrazovanja i športa Predrag Šustar.
Učenici iz Knina (Župa sv. Ante Padovanskog i Župa sv. Jakova) i do sada su postizali zapažene rezultate na biskupijskom odnosno državnom natjecanju iz vjeronauka. Osim školskog zalaganja, njihov doprinos dragocjen je i za župnu zajednicu. Matea i Barbara aktivne su čitačice, a Mario je član Neokatekumenskog puta.
Kninski franjevci pobjednicima su javno čestitali:
Iznimno smo ponosni na pobjednike ovogodišnje VJERONAUČNE OLIMPIJADE. To su naši: Barbara Babić, Stipe Maloča, Antonio Hromić i Matea Babić (Srednja škola Lovre Montija). Mentor je Mario Preden, prof.
Hvala im za ljubav i znanje koje su pokazali pred učenicima i mentorima iz cijele Hrvatske. Vjerujemo da će im stečeno znanje i uloženi trud biti na korist u daljnjem životu, uz obilje Božjeg blagoslova.

(ika/Sv. Ante - Knin)

• Utorak, 31. srpnja 2018.
      • Marijanski zavjet za Domovinu u našu Župu doći će 31. srpnja u popodnevnim satima. Sutra ujutro, 1. kolovoza kreće prema Drnišu. Tko želi može se pridružiti hodočašću.
      Polazak je ispred Gospine crkve. Molimo obitelji koje su voljne primiti hodočasnike da se jave u Župni ured ili svećeniku poslije mise.

• Subota, 4. kolovoza 2018. -
      • 19 sati – svečana proslava Dana posvete crkve Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavejta
    • Nedjelja, 5. kolvoza 2018.
      • U Kninu će se održati središnja proslava Dana pobjede i domovinske zahvalnosti, Dana hrvatskih branitelja te 23. obljetnica vojno-redarstvene operacije „Oluja“.
      Vojni ordinarijat u Republici Hrvatskoj istoga dana proslavit će i blagdan svoje nebeske zaštitnice Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta.
      • 11,30 sati - svečana koncelebrirana sveta misu za Domovinu, u Gospinoj crkvi, predvodi šibenski biskup msgr. Tomislav Rogić u zajedništvu s vojnim ordinarijem u RH msgr. Jurom Bogdanom koji će održati homiliju.
      Na kraju mise blagoslovit ćemo privjeske za aute na čast sv. Kristofora, a priloge ćemo skupljati za misje

• Devetnica za hrvatski narod i za Domovinu Hrvatsku
      •Devetnica za hrvatski narod i za Domovinu Hrvatsku započela je 27. srpnja i traje do Dana posvete Gospine crkve 4. kolovoza i Dana Domovinske zahvalnosti 5. kolovoza 2018. godine.
    • Festival duhovne glazbe "Salve Regina"
      •Treći festival duhovne glazbe u Kninu „Salve Regina“ bio je u subotu 28. srpnja 2017. u 20.30 sat ispred Gospinee crkve. Hvala svima koji su na bilo koji način pomogli da se koncert izvede.
    • Ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa
      • Od nedjelje, 17. lipnja počinje ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa:
      - 8 sati u crkvi Sv. Ante
      - 9:30 i 19 sati u Gospinoj crkvi