Nagradno hodočašće u Poljsku
13. - 17. lipnja 2016.

Sjećate li se ove ekipe? Dva mjeseca nakon što smo objavili vijest o njihovom povijesnom uspjehu na državnoj završnici natjecanja 'Vjeronaučna olimpijada', predstavnici SŠ Lovre Montija (Antonijo Hromić, Barbara Babić, Matea Babić i Stipe Maloča) zajedno sa svojim nadobudnim mentorom prof. Marijom Predenom postali su bogatiji za još jedno važno životno iskustvo - nagradno hodočašće u daleku Poljsku, rodnu zemlju svetog pape Ivana Pavla II.
Naime, Hrvatska biskupska konferencija i državno povjerenstvo ovog natjecanja u suradnji s agencijom 'Kraljica Mira' organizirali su četverodnevno putavanje za prve tri plasirane ekipe u kategoriji osnovnih i srednjih škola.
Nakon dugog i edukacijski iscrpnog puta kroz Mađarsku i Slovačku, najbolji 'mladi teolozi' odsjeli su u hotelu u Krakovu, nekadašnjem glavnom gradu Poljske, da bi već drugi dan krenuli u razgledavanje jezgre spomenutog grada i njegove okolice. Utorak je protekao razgledavanjem UNESCOve baštine jezgre grada Krakova i obližnjeg neobičnog rudnika soli prepunog malih podzemnih bazilika, a u jednoj je od njih proslavljeno i zajedničko euharistijsko slavlje. Dan prije povratka posjećeno je najveće marijansko svetište u Poljskoj i jedno od najvećih europskih marijanskih svetišta - svetište Crne Madone u Czestochowi, a jutro prije polaska obiđeno je rodno mjseto sv. Ivana Pavla II. - Wadowice, kao i nacistički radni logor Auschwitz. Ispunjeni svježim dojmovima, u ugodnoj društvenoj atmosferi, naši Kninjani jutros su se sretno vratili u Zagreb, a potom su stigli i u Knin.
Stipe Maloča

Pročitajte još: "Učenici iz Knina osvojili prvo mjesto na državnom natjecanju iz vjeronauka"

• Nedjelja, 10. veljače 2019.
    • nakon svetih misa skupljat ćemo priloge za grijanje Gospine crkve
    • 18 h - na misi biti će primanja i obećanja Frame
    • 19,30 h - Susret glumaca Muke u samostanskoj dvorani
  • Ponedjeljak, 11. veljače 2019.
    • 19,30 h u samostanskoj dvorani susret je Frame
  • Četvrtak, 14. veljače 2019.
    • župni vjeronauk za prvopričesnike u Gospinoj crkvi prema rasporedu.
  • Petak, 15. veljače 2019.
    • župni vjeronauk za krizmanike u dvorani Gospine crkve prema rasporedu.
  • Subota, 16. veljače 2019.
    • 10 h - susret ministranata u samostanskoj dvorani
    • 11 h - u Gospinoj crkvi je pjevanje za dječiji zbor