Nagradno hodočašće u Poljsku
13. - 17. lipnja 2016.

Sjećate li se ove ekipe? Dva mjeseca nakon što smo objavili vijest o njihovom povijesnom uspjehu na državnoj završnici natjecanja 'Vjeronaučna olimpijada', predstavnici SŠ Lovre Montija (Antonijo Hromić, Barbara Babić, Matea Babić i Stipe Maloča) zajedno sa svojim nadobudnim mentorom prof. Marijom Predenom postali su bogatiji za još jedno važno životno iskustvo - nagradno hodočašće u daleku Poljsku, rodnu zemlju svetog pape Ivana Pavla II.
Naime, Hrvatska biskupska konferencija i državno povjerenstvo ovog natjecanja u suradnji s agencijom 'Kraljica Mira' organizirali su četverodnevno putavanje za prve tri plasirane ekipe u kategoriji osnovnih i srednjih škola.
Nakon dugog i edukacijski iscrpnog puta kroz Mađarsku i Slovačku, najbolji 'mladi teolozi' odsjeli su u hotelu u Krakovu, nekadašnjem glavnom gradu Poljske, da bi već drugi dan krenuli u razgledavanje jezgre spomenutog grada i njegove okolice. Utorak je protekao razgledavanjem UNESCOve baštine jezgre grada Krakova i obližnjeg neobičnog rudnika soli prepunog malih podzemnih bazilika, a u jednoj je od njih proslavljeno i zajedničko euharistijsko slavlje. Dan prije povratka posjećeno je najveće marijansko svetište u Poljskoj i jedno od najvećih europskih marijanskih svetišta - svetište Crne Madone u Czestochowi, a jutro prije polaska obiđeno je rodno mjseto sv. Ivana Pavla II. - Wadowice, kao i nacistički radni logor Auschwitz. Ispunjeni svježim dojmovima, u ugodnoj društvenoj atmosferi, naši Kninjani jutros su se sretno vratili u Zagreb, a potom su stigli i u Knin.
Stipe Maloča

Pročitajte još: "Učenici iz Knina osvojili prvo mjesto na državnom natjecanju iz vjeronauka"

Obavijesti

• Ponedjeljak, 25. ožujka 2019.- svetkovina je Navještenja Gospodinova - Blagovijest
    • Svete mise su:
    - 7 h u crkvi sv. Ante
    - u 9,30 i 18 h u Gospinoj crkvi
    • 19,30 h u Gosponij crkvi susret je glumaca "Muke"
  • Utorak, 26. ožujka 2019.
    • 18 h u Gospinoj crkvi, poslije mise pobožnost "Trinaest utoraka sv. Anti"
  • Četvrtak, 28. ožujka 2019.
    • Četvrtkom je Euharistijsko klanjanje iza večernje svete mise, posebno ga preporučamo u Korizmi
  • Petak, 29. ožujka 2019. - Četvrti korizmeni petak
    • 17,15 h - pobožnost križnog puta, a poslije misa u Gospinoj crkvi
  • Subota, 30. ožujka 2019.
    • 10 h - susret ministranata u samostanskoj dvorani
    • 11 h - u Gospinoj crkvi je pjevanje za dječiji zbor
    • 19 h - u općinskoj vjećnici u Kistanjama upriličit će se predstavljanje knjige o bl. Alojziju Stepincu „Viktor, kardinalova pobjeda“, autora Marlona Macanovića.

• 31. ožujka 2019.- Večernje svete mise
    • Od nedjelje, 31. ožujka 2019. večernje svete mise slavimo u 19 sati
  • 6. ožujka do 14. travnja 2019.- „40 dana za život“
    • Korizmena kampanja molitvene incijative „40 dana za život“ počinje 6. ožujka i traje do 14. travnja u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 8 do 15 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
  • 6. do 10. svibnja 2019.- Zaručnički tečaj
    • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 6. do 10. svibnja 2019., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20 h
  • Hrvatska katolička mreža
    • Počela je s radom Hrvatska katolička mreža, vjerski portal koji možete pratiti na stranici www.hkm.hr