Proslava osnivanja gardijske motorizirane brigade Hrvatske kopnene vojske

U Kninu je 1. travnja 2015. u crkvi sv. Ante svetom misom proslavljeno osnivanje gardijske motorizirane brigade Hrvatske kopnene vojske.
Gardijska motorizirana brigada, osim tradicionalnih vojnih zadaća, te zadaća u međunarodnom okružju, od kojih su najveće ISAF i UNDOF, ima zadaću surađivati i pomagati civilnim čimbenicima.
Na samoj proslavi gardijske motorizirane brigade nazočio je genaral – bojnik Mate Ostović, zapovjednik Hrvatske kopnene vojske, te brigadni general Boris Šerić zapovjednik gardijske motrizirane brigade i kao i predstavnici udruga i z Domovinskog rata, Pauci, Vukovi, Gromovi i Tigrovi.
Sveto misno slavlje predvodio jer fra Bože Ančić u koncelebraciji sa fra Ilijom Mikulićem.
Molitvu za odrješenje za poginule branitelje na Trgu Ante Starčevića predvodio je gvardijan fra Marko Duran. Svečan proslava nastavljena je zatim u Domu -HV.

Obavijesti

• Ponedjeljak, 25. ožujka 2019.- svetkovina je Navještenja Gospodinova - Blagovijest
    • Svete mise su:
    - 7 h u crkvi sv. Ante
    - u 9,30 i 18 h u Gospinoj crkvi
    • 19,30 h u Gosponij crkvi susret je glumaca "Muke"
  • Utorak, 26. ožujka 2019.
    • 18 h u Gospinoj crkvi, poslije mise pobožnost "Trinaest utoraka sv. Anti"
  • Četvrtak, 28. ožujka 2019.
    • Četvrtkom je Euharistijsko klanjanje iza večernje svete mise, posebno ga preporučamo u Korizmi
  • Petak, 29. ožujka 2019. - Četvrti korizmeni petak
    • 17,15 h - pobožnost križnog puta, a poslije misa u Gospinoj crkvi
  • Subota, 30. ožujka 2019.
    • 10 h - susret ministranata u samostanskoj dvorani
    • 11 h - u Gospinoj crkvi je pjevanje za dječiji zbor
    • 19 h - u općinskoj vjećnici u Kistanjama upriličit će se predstavljanje knjige o bl. Alojziju Stepincu „Viktor, kardinalova pobjeda“, autora Marlona Macanovića.

• 31. ožujka 2019.- Večernje svete mise
    • Od nedjelje, 31. ožujka 2019. večernje svete mise slavimo u 19 sati
  • 6. ožujka do 14. travnja 2019.- „40 dana za život“
    • Korizmena kampanja molitvene incijative „40 dana za život“ počinje 6. ožujka i traje do 14. travnja u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 8 do 15 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
  • 6. do 10. svibnja 2019.- Zaručnički tečaj
    • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 6. do 10. svibnja 2019., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20 h
  • Hrvatska katolička mreža
    • Počela je s radom Hrvatska katolička mreža, vjerski portal koji možete pratiti na stranici www.hkm.hr