Proslava osnivanja gardijske motorizirane brigade Hrvatske kopnene vojske

U Kninu je 1. travnja 2015. u crkvi sv. Ante svetom misom proslavljeno osnivanje gardijske motorizirane brigade Hrvatske kopnene vojske.
Gardijska motorizirana brigada, osim tradicionalnih vojnih zadaća, te zadaća u međunarodnom okružju, od kojih su najveće ISAF i UNDOF, ima zadaću surađivati i pomagati civilnim čimbenicima.
Na samoj proslavi gardijske motorizirane brigade nazočio je genaral – bojnik Mate Ostović, zapovjednik Hrvatske kopnene vojske, te brigadni general Boris Šerić zapovjednik gardijske motrizirane brigade i kao i predstavnici udruga i z Domovinskog rata, Pauci, Vukovi, Gromovi i Tigrovi.
Sveto misno slavlje predvodio jer fra Bože Ančić u koncelebraciji sa fra Ilijom Mikulićem.
Molitvu za odrješenje za poginule branitelje na Trgu Ante Starčevića predvodio je gvardijan fra Marko Duran. Svečan proslava nastavljena je zatim u Domu -HV.

• Ponedjeljak, 11. lipnja 2018.
      • 19 sati - Devetnica sv. Anti, zaštitniku grada i župe u Gospinoj crkvi. Predovidi fra Ivan Maletić
    • Utorak, 12. lipnja 2018.
    • Srijeda, 13. lipnja 2018. - SV. ANTE
      • 6, 7 i 8 sati – svete mise u crkvi sv. Ante
      • 9,30 sati – PROCESIJA OD CRKVE SV. ANTE DO CRKVE GOSPE VELIKOGA HRVATSKOG KRSNOG ZAVJETA
      Misa koju predvodi mons. Tomislav Rogić, šibenski biskup je nakon procesije u Gospinoj crkvi
      • 19 sati – Blagoslov djece u Gospinoj crkvi

• Ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa
      • Od nedjelje, 17. lipnja počinje ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa:
      - 8 sati u crkvi Sv. Ante
      - 9:30 i 19 sati u Gospinoj crkvi
    • Obavijest za krizmanike
      • Od četvrtka, 14. lipnja 2018. mogu se preuzeti DVD-i i slike sa krizme u Foto studiju P2.