Susret s roditeljima pričesnika

Roditelji pričesnika imali su u subotu (5. listopada) susret s fra Šimunom Markulinom, koji će držati župni vjeronauk kandidatima za sakrament ispovijedi i euharistije. U ugodnoj atmosferi razgovarali su o nekoliko tema. U Župi je ove godine 80 pričesnika, a bila su nazočna 54 roditelja. Od vjeroučitelja, osim fra Šimuna, bila je nazočna i s. Mara Pervan.
Ad. 1. Misa za djecu i mlade nedjeljom je u 11 sati. Roditelji će pratiti svoju djecu na tim misama.
Ad. 2. Pričesnici se mogu uključiti u ministrante, koji imaju susrete subotom u crkvi GVHKZ u 10 sati. Ministriraju nedjeljom u 11 sati.
Ad. 3. Liturgijsko pjevanje preko mise u 11 sati animirat će dječji zbor "Anđeli Knina" i pričesnici, uz pratnju VIS-a David. Određen je i posebi dio crkve gdje će sjediti. Pričesnici koji sudjeluju u pjevanju imaju vježbe subotom u 15,30 sati u crkvi GVHKZ.
Ad. 4. Nekoliko se roditelja pričesnika javilo za liturgijske čitače, a slobodni su se priključiti i drugi.
Ad. 5. Tijekom sljedećeg tjedna (7.-12. listopada) djeca će prikupiti plodove zemlje, za koje ćemo zahvaliti preko euharistijskog slavlja 13. listopada.

Vjeronauk za pričesnike počima u ponedjeljak, 7. listopada.