Relikvije sv. Franje Asiškog u Kninu

Kninski samostan primio je relikvije sv. Franje Asiškog (1182.-1226.), osnivača triju redova.
Dana 1. listopada 2014. fra Šimun Markulin je u Vatikanu predao relikvije gđi. Nataši Bulić, direktorici Ichtis travela, koja ih je donijela u Hrvatsku.
Franjevci umbrijske provincije – čuvari franjevačkih svetišta u Asizu – bratskom samostanu u Zvonimirovom gradu predali su na trajno čuvanje dio Porcijunkule. To je malena crkvica koju je svojim rukama obnovio i uredio sv. Franjo. U njoj je 25-godišnji Franjo, slušajući sveto Evanđelje, konačno razumio svoj poziv. Tu je primio svoju prvu braću i utemeljio Franjevački red. Na istom mjestu je 1211. god. primio sv. Klaru i utemeljio Red siromašnih gospođa (klarise). Franjo je od Isusa Krista, zagovorom Gospe od anđela, isprosio 1216. god. oprost za sve koji posjete ovu crkvicu (Porcijunkulski oprost, 2. kolovoza). Tu je Franjo 3. listopada 1226. godine pjevajući dočekao „sestricu smrt“.
Prema franjevačkom običaju, relikvije će biti izložene na štovanje vjernom puku Božjem dana 3. listopada, kada se franjevačka obitelj diljem svijeta spominje preminuća Serafskog oca.

• Ponedjeljak, 15. listopada 2018.
      • 20 h - u dvorani samostan sv. Ante susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
    • Četvrtak, 18. listopada 2018.- blagdan je sv. Luke, evanđelista
      • Vjeronauk za prvopričesnike u Gospinoj crkvi
      - 10 h - ujutro
      - 16 h - poslijepodne
    • Petak, 19. listopada 2018.
      • Vjeronauk za krizmanike u Gospinoj crkvi
      - 10 h - ujutro
      - 15 h - poslijepodne
    • Subota, 20. listopada 2018.
      • 10 h - u Gospinoj crkvi je susret ministranata
      • 11 h - pjevanje za dječji zbor. Potaknite djecu da se uključe u zbor
      • 20 h - U dvorani Doma HV-a u sklopu inicijative „40 dana za život“ biti će prikazan dokumentarni film 40 dana za život

• Zaručnički tečaj
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 22. do 26. listopada 2018., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20 h. Prijavit se možete svećeniku poslije svete mise ili na prvi dan predavanja. Sudjelovanje je obavezno, stoga uredite svoje obveze tako da možete pratiti sva predavanja.
    • Hodočašće u Krašić i Zagreb, 27. listopada 2018.
      • U povodu dvadesete godišnjice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca župa organizira hodočašće u Krašić i Zagreb 27. listopada 2018. Polazak je u 5 h ispred Gospine crkve. Cijena puta je 200 kn po osobi.
    • „40 dana za život“
      • Jesenska kampanja molitvene incijative „40 dana za život“ započela je 26. rujna i traje do 4. studenog u Kninu.
      U sklopu inicijative 20. listopada biti će prikazan dokumentarni film 40 dana za život u 20 sati u dvorani Doma HV-a, a 22. listopada promotivni autobus incijative dolazi sa slikom Milosrdnog Isusa.
      Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 8 do 15 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
    • Repeticija iz razredne nastave
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz razredne nastave, hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu sv. Ante. Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.
    • Likovne radionice za djecu i odrasle
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno likovne radionice za djecu i odrasle svake srijede u dvorani Gospine crkve. Radionice se održavaju srijedom u 16 h za odrasle i u 17,30 h za djecu.
    • Povijesna postrojba kralja Dmitra Zvonimira
      • Povijesna postrojba kralja Dmitra Zvonimira vrši upise u sekcije:
      - Kazalište Pinokio - djeca do 15 godina
      - Mali vitezovi - djeca do 15 godina
      - Vitezovi kralja Zvonimira - za starije od 15 godina
      Učlaniti se možete ponedjeljkom i srijedom od 19 sati u dvorani Gospine crkve ili nedjeljom iza večernje mise.