Relikvije sv. Franje Asiškog u Kninu

Kninski samostan primio je relikvije sv. Franje Asiškog (1182.-1226.), osnivača triju redova.
Dana 1. listopada 2014. fra Šimun Markulin je u Vatikanu predao relikvije gđi. Nataši Bulić, direktorici Ichtis travela, koja ih je donijela u Hrvatsku.
Franjevci umbrijske provincije – čuvari franjevačkih svetišta u Asizu – bratskom samostanu u Zvonimirovom gradu predali su na trajno čuvanje dio Porcijunkule. To je malena crkvica koju je svojim rukama obnovio i uredio sv. Franjo. U njoj je 25-godišnji Franjo, slušajući sveto Evanđelje, konačno razumio svoj poziv. Tu je primio svoju prvu braću i utemeljio Franjevački red. Na istom mjestu je 1211. god. primio sv. Klaru i utemeljio Red siromašnih gospođa (klarise). Franjo je od Isusa Krista, zagovorom Gospe od anđela, isprosio 1216. god. oprost za sve koji posjete ovu crkvicu (Porcijunkulski oprost, 2. kolovoza). Tu je Franjo 3. listopada 1226. godine pjevajući dočekao „sestricu smrt“.
Prema franjevačkom običaju, relikvije će biti izložene na štovanje vjernom puku Božjem dana 3. listopada, kada se franjevačka obitelj diljem svijeta spominje preminuća Serafskog oca.

Obavijesti

• Ponedjeljak, 25. ožujka 2019.- svetkovina je Navještenja Gospodinova - Blagovijest
    • Svete mise su:
    - 7 h u crkvi sv. Ante
    - u 9,30 i 18 h u Gospinoj crkvi
    • 19,30 h u Gosponij crkvi susret je glumaca "Muke"
  • Utorak, 26. ožujka 2019.
    • 18 h u Gospinoj crkvi, poslije mise pobožnost "Trinaest utoraka sv. Anti"
  • Četvrtak, 28. ožujka 2019.
    • Četvrtkom je Euharistijsko klanjanje iza večernje svete mise, posebno ga preporučamo u Korizmi
  • Petak, 29. ožujka 2019. - Četvrti korizmeni petak
    • 17,15 h - pobožnost križnog puta, a poslije misa u Gospinoj crkvi
  • Subota, 30. ožujka 2019.
    • 10 h - susret ministranata u samostanskoj dvorani
    • 11 h - u Gospinoj crkvi je pjevanje za dječiji zbor
    • 19 h - u općinskoj vjećnici u Kistanjama upriličit će se predstavljanje knjige o bl. Alojziju Stepincu „Viktor, kardinalova pobjeda“, autora Marlona Macanovića.

• 31. ožujka 2019.- Večernje svete mise
    • Od nedjelje, 31. ožujka 2019. večernje svete mise slavimo u 19 sati
  • 6. ožujka do 14. travnja 2019.- „40 dana za život“
    • Korizmena kampanja molitvene incijative „40 dana za život“ počinje 6. ožujka i traje do 14. travnja u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 8 do 15 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
  • 6. do 10. svibnja 2019.- Zaručnički tečaj
    • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 6. do 10. svibnja 2019., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20 h
  • Hrvatska katolička mreža
    • Počela je s radom Hrvatska katolička mreža, vjerski portal koji možete pratiti na stranici www.hkm.hr