Susret s roditeljima prvopričesnika

Drugi susret roditelja prvopričesnika s fra Šimunom Markulinom bio je u subotu, 25. siječnja 2014. U samostanskoj dvorani okupilo se 58 roditelja (od 78). Bilo je nazočno i nekoliko župnih animatora. Nakon molitve i pozdrava uslijedio je radni dio susreta, prema temama:

1. Vrednovanje zaključaka s prvog susreta;

2. „Prva pričest kao društveni trend ili duboko religiozno uvjerenje“ – radionica;

3. „Bez nedjelje ne možemo živjeti“.

Ad. 1. Zajedničko je mišljenje da bi roditelji trebali biti više nazočni sa svojom djecom na nedjeljnim euharistijskim slavljima u 11:00 sati te djelatno sudjelovati, osobito kao liturgijski čitači. Pohvaljeno je djelovanje prvopričesnika koji su ministranti, dok na subotnjim probama pjevanja dolasci mogu biti mnogo bolji.

Ad. 2. Roditelji su bili podijeljeni u četiri grupe: RUČAK, VIDEO, POKLON i VJERONAUK. Razvila se živa rasprava unutar grupa, a na kraju su predstavnici pojedine grupe iznijeli stav grupe na pojedini segment slavlja prve pričesti.

Ad. 3. Fra Šimun je prezentirao gorući problem u svijetu - progon kršćana: od Sjeverne Koreje do Nigera. I danas postoje mučenici nedjelje!

U Župi je 84-ero prvopričesnika, a slavlje prve pričesti bit će 11. svibnja 2014. (nedjelja) u 11:00 sati.