Sv. Mihovil u Šibeniku
Predstavnici naše Župe
u procesiji nosili Gospin pralik

Na blagdan sv. Mihovila, 29. rujna 2014., zaštitnika Šibenske biskupije i grada Šibenika, predstavnici naše Župe u procesiji ulicama Krešimirova grada nosili su reljef Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta.
Na misi je koncelebrirao gvardijan i župnik fra Marko Duran koji je pjevao evanđelje.
U Biskupiji su u 19. st. vršena arheološka iskapanja pod vodstvom fra Luje Maruna, kada je i otkrivena trobrodna bazilika Sv. Marije, koja je bila sjedište „hrvatskog biskupa“. Pronađeni trokutni zabat oltarne pregrade imao je na sebi reljef Bogorodice. Stilski podsjeća na bizantske prikaze Bogorodice. Ovaj zabat je bio ključnim argumentom kad se utvrdilo da je ova crkva posvećena Bogorodici. Osim toga, ovaj prikaz Blažene Djevice Marije je kod Hrvata do danas najstariji Gospin lik (Gospin pralik) i slavi se kao Gospa Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta. Original se čuva u Muzeju arheoloških spomenika u Splitu, a nekoliko replika dao je načiniti pok. fra Kruno Vukušić.

• Nedjelja, 10. veljače 2019.
    • nakon svetih misa skupljat ćemo priloge za grijanje Gospine crkve
    • 18 h - na misi biti će primanja i obećanja Frame
    • 19,30 h - Susret glumaca Muke u samostanskoj dvorani
  • Ponedjeljak, 11. veljače 2019.
    • 19,30 h u samostanskoj dvorani susret je Frame
  • Četvrtak, 14. veljače 2019.
    • župni vjeronauk za prvopričesnike u Gospinoj crkvi prema rasporedu.
  • Petak, 15. veljače 2019.
    • župni vjeronauk za krizmanike u dvorani Gospine crkve prema rasporedu.
  • Subota, 16. veljače 2019.
    • 10 h - susret ministranata u samostanskoj dvorani
    • 11 h - u Gospinoj crkvi je pjevanje za dječiji zbor