Učenici posjetili crkvu i samostan

Prema planu za predmet medijske kulture, učenici su odgledali lutkarsko-igranu predstavu Lijepom našom u Domu hrvatske vojske u Kninu, 21. studenoga 2013. godine. Predstava je planirana za niže razrede u OŠ „Domovinske zahvalnosti“ Knin. Prema rasporedu i dogovoru, kako bi se izbjegla gužva, neki učitelji su nakon predstave, poveli svoje učenike do EKO udruge Krka, neki u Narodnu knjižnicu Knin, a neki u Franjevački samostan svetoga Ante Padovanskog, gdje je domaćinom bio fra Šimun Markulin.

Učenici su se rado fotografirali u crkvi, a treba spomenuti kako je bilo i učenika pravoslavne vjeroispovijesti, što je za pohvaliti njihovoga vjeroučitelja, koji je spremno rekao: „Djeca treba da znaju razlike i sličnosti, treba da znaju kako svaka vjerska ustanova treba širiti zajedništvo i ljubav koju nam je Bog podario.“

F. L.